Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Malatya'ya Metro Geliyor
« önceki   1234 ... 323334   sonraki »

ANA SAYFA -> ULAŞIM
cevap yaz
sayfa 3
Abdullah Egemen
5 yıl önce - Sal 23 Şub 2016, 22:06

İlk etapta Dede Korkut ile Kapalı Çarşı arası çok mantıklı hem güzergah müsait hem de çıraklık eseri için biçilmiş kaftan.
Ahmet Çakır beni yanıltmaya başlıyor sanırım ben de biraz önyargılıydım ona karşı.
Malatya'ya bir çivi çakanın ellerinden öperim. Başkan bu proje ile ufkunun genişliğini ve istenirse yapılabileceğini göstermiştir. Tebrik ediyorum.

osman yörükoğlu
5 yıl önce - Sal 23 Şub 2016, 22:07

Vallahi Malatya 'da eğer 4 km bile olursa bu vizyon olmuş olur.Çok iyi olur.Her yerde olmalıdır. Eskişehir'de baya bi tramvay hattı var ama ilerde yeter mi muallak .Ama şöyle 5 km bile metro olsa bile yeter.Ki daha Gaziantep Antalya gibi şehirler var.Mersin'de raylı sistem bile daha yok.

Hüseyin_44

5 yıl önce - Sal 23 Şub 2016, 22:11

Şehir merkezinde metro tabelası görmek ne güzel bir şey
Serdar_44 ile konuşmuştuk da gerçekten Metroyla gideceğim

AhmetDemir

5 yıl önce - Sal 23 Şub 2016, 22:11

Arkadaslar duzeltiyorum bu basligin 100. Sayfasinda resmi bilgiyi paylasmistim

http://wowturkey.com/forum/viewtopic.php?t=127955

Misafir c4b

5 yıl önce - Sal 23 Şub 2016, 22:20

150 Bin nüfuslu Erzincan'a tramvay hattı yapılıyorda neden Erzincan'ın 3 katından daha büyük olan Malatya'ya metro gelmesin? Şayet ulaştırma bakanlığı yapmazsa ozaman 150 bin nüfuslu Ezincan'a hem de 15 km nasıl tramvay hattı yapıyorsunuz demelidirler.

Erzincan'ın aldığı ulaşım hizmetlerden yararlanabilmemiz için illaki ulaştırma bakanımız Erzincanlı değil Malatyalı mı olması gerekiyor demelidirler. Üstelik Malatya'nın Erzincan'a göre her seçimde Ak partiye çok daha yüksek oy verdiği belirtilmelidir.

AhmetDemir

5 yıl önce - Sal 23 Şub 2016, 22:20

Malatya-Samsun macinda stad icinde seni aramistim nerdesin metroyla mi geliyon demistim

Trambus videosunu cekerken aractaki yolcularin bazilari " ya su an metrodayim " Metrobusteyim vs diyenler vardi . Bana da malzeme cikti cok kisa mesafe olsada metro gelir insallah

En son AhmetDemir tarafından Sal 23 Şub 2016, 22:22 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi

OoAlpoO
5 yıl önce - Sal 23 Şub 2016, 22:27

Önce iki durak olsa da sonradan artar.. Burada istasyonların seçimi çok çok büyük önem arz ediyor.. Adana 2010 da açtı metroyu fakat o kadar vizyonsuz projelendirilmiş ki yolcu potansiyeli, semtlerin yoğunluğu tam olmamış..bu nedenle halkın çoğu metronun gittiği yolu yürüyerek de katedebiliyor..

Ayrıca videodaki görseller eğer Malatya içinse LRT şeklinde olacak gibi gözüküyor..Ahmet Çakır ve Ekibine bol şans umarım havada kalmaz Malatya.. Doğuda ilk metro iyi olur

Anıl 35
5 yıl önce - Sal 23 Şub 2016, 22:29

Alıntı:
Bence başkan ya uçmuş biraz ya da raylı sistemi genel olarak metro diye adlandırmış çünkü gerçekçi olursak Malatya'ya metro yapmak hayal şu anda Malatya'dan daha büyük illerimizde raylı sistem bile yokken daha çok gerçekçi gelmiyo bana açıkçası

Katılıyorum belki metro kelimesini tramvay veya monoray yerine kullanmıştır çünkü Türkiye'de metroyu yapabilecek belediye İstanbul İzmir Ankara dışında çok zor. Malatya için uçuk bir söylem olmuş insanları umutlandırıp sonradan hayal kırıklığına uğratmak doğru değil Tıpkı Denizliye 12 yıldır vaad edilen tramvay gibi sonucu hüsran oldu. Kaldı ki daha Antalya Kocaeli Mersin gibi büyük şehirlerimizde bile yok metro Antalya'da tramvay var sadece

Abdullah Egemen
5 yıl önce - Sal 23 Şub 2016, 22:35

Siliniz

AhmetDemir

5 yıl önce - Sal 23 Şub 2016, 22:36

Bu mesajimi musaadenizle buyuk harflerle yazmak istiyorum

ONCELİKLE BASKANİ SAMİMİYETİ VE ONGORUSUNDEN DOLAYİ KUTLARİM. HER HANGİ BİR VAADTE BULUNMUYOR .CARSİ BOLUMU YUZEYDEN DEN BİR SİSTEM OLAMAYACAGİ İCİN KALİCİ COZUM PLANLADİKLARİNİ ,DİLE GETİRMİS , PROJE KELİMESİ KULLANMAMİS

Acikcasi bunu dile getirmesi bile buyuksehir makamina vizyon katacaktir

Zaten arkadaslar bahsedilen 4 kmlik bir tup korkmayin o kadar diger kisimlar yuzeyden gider. Antalya Kocaeli Hatta Bilecik e de yapsinlar metroyu. Burda Malatyanin trafik akisini bilmediginizden dolayi biraz ucuk kelimesi kullanmissiniz

Kaldi ki adam bir tarih vermemis ihaleden bahsetmemis vaad yok yani rahat olun sadece adam planlamadan bahsetmis

En son AhmetDemir tarafından Sal 23 Şub 2016, 22:46 tarihinde değiştirildi, toplamda 2 kere değiştirildi

sayfa 3
« önceki   1234 ... 323334   sonraki »
ANA SAYFA -> ULAŞIM