Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 1
Mustafa Kumbar

14 yıl önce - Pts 04 Tem 2005, 13:03
[İST-A1.21] - İETT - Gazete Başlıkları (28 Haziran)

Arkadaşlar herkese Merhaba.

Aranıza yeni katılan bir kardeşiniz olarak başımdan geçen bir hadiseyi sizlerle paylaşmak istedim...Önce kısaca kendimden biraz bahsetmek istiyorum Haydarpaşa Teknik Liseyi bitirdikten sonra , 1994 Erciyes üniversitesi Yüksek okul Makine bölümünden mezun oldum..10 yıl Türkiyede çok tanınmış üç büyük firmada Lojistik Müdürü olarak çalıştım.Artık yorulmuştum Lojistikle uğraşan arkadaşlar bilirler geceniz gündüzünüz olmaz sürekli probleme odaklanır ve doğru kararlar için projeler üretirsiniz..Birgün İETT nin açtığı sınavları duydum ve karar verdim o anda bir devlet kurumuna girmeliyim diye yaşım geçmeden tabiki...Sınavlarda 8. oldum ve 2004 Kasım ayında başladım resmen işe...

Arada bir aksi yolcum çıksada genelde yolcularla yaşımında verdiği heyecanla gırgır- muhabbet çalışıyorum...çok darlanmadığım müddetce o aksi yolculara bile bişey söylemeden moralimi hat seviyede tutmaya çalışıyorum.. Yaşlı ile yaşlı - çocuk ile cocuk - öğretmeni ile öğretmen - polis ile polis oluyom bazen... Yaşlılara hep yardım ederim elinden tutar araca bindirir akpillerini basarım...İş saati değilse onlar yerlerine oturana kadar aracımı kaldırmam düşmesinler diye....

Neyse uzatmayım bu yardımlarımı gören bir yolcumuz benim hakkımda İETT ye bir yazı göndermiş ve çok hoşuna gitmiş olacak ki üşenmeden şikayet yerine benimle ilgili güzel şeyler yazmış ve İETT Genel müdürlüğü bu hareketimden dolayı altım şöför olarak ödül verdi ban henüz 8 aylık şöför olmama rağmen...Bu arada ufak tefek kazalarımda olmadı değil...

27 Haziran günü 133G Kartal-Gülsuyu çalışacağım ve saat 13:30 da kartaldan iş alacağım evimde Kartal Petroliş Mahallesinde (meslek lisesi üzerlerinde bir muhit bilmeyenler için.) iş alacağım yere yürüyerek 10 dk yani..Fakat saat 11:45 gibi garajdan aradılar beni ve çok acil garaja gelmemi söylediler..Bende işime geç kalmayım diye kendi arabamla hemen garaja gittim ve bana bu bahsettiğim ödülü verdiler (Ödül bir plaket (hazırlanmak üzereymiş)ve sivil bir gömlekle kravattı))..Vakit kaybetmeden ödülümü aldım ve arabamı garajda bırakarak (akşam servis dönüşü evime araba ile dönerim diyerek) bir otobüsle Kozyatağı beyaz evler durağına geldim Nevin üst geçitinden karşıya geçtim kartal istikametine gidecen ...Bir kaç dakika sonra 16A ile Çok iyi tatlı bir amcamız Ziya abimiz geldi otobüsü ayakta yolcular vardı ve 10*15 kişilik bir grupda beklediğim durakda vardı herkes bindi biz genelde hep en son biner şöförle muhabbet ederiz ve en son binecem , bir genç arkama geçti benim ve kendi kendine bişeyler söylenip duruyor ben önce deli falan zannettim ... Sonra tam otobüse ayağımı attım bineceğim ban sen binme dedi....Ben kendisini hiç görmedim tanımıyorum ve oralı olmadım ve bindim 2.bir şahıs aotobüsün içerisinde hey sana söylüyoruz binmesene in aşağıya diyerek küfür etmeye başladı ve beni yitti otobüsden aşağıdakide çekmeye başladı....Fakat ikiside kendinde değil sanki madde bağımlısı çelimsiz 20-22 yaşlarında gençlerdi....Eyvah dedim çattık valla ama bir yandanda tatsızlık çıkmasın diye hep alttan alıyorum...Tamam koçum olur koçum...vs. baktım iyice azıttılar yolcularda bunlar serseri der demez ikisinide şöför Ziya abinin yardımı ile otobüsden aşağı attık....Tam oldu derken bir 3.şahıs çıktı fakan bu serseri tiplere hiç benzemiyor..Yolda görseniz beyefendi zannedersiniz.....Ne vuryon dedi kardeşlerime ...Sen kimsin dedim ben abileriyim der demez onuda aşağıya attık.....İşte ne olduysa bundan sonra oldu....Bu kişiyide attıkdan sonra ben hemen kapıyı kapattım....Fakat hidrolik kapı yittinmi açılır ve öylede oldu bu ilk iki serseri kapıyı tuttular ve biri sialhını çekerek bizi tehdit etti....Ben ve Ziya abide kapıyı yiterek 15 sn kadar direndik orada fakat silahı ateşleyemedi ve üçüde kaçtı gittiler.....Ben bunları hayatımda ilk defa görüyom diyorum ama hala olayın şokundaydım kimdi bunlar..!!! Ceplerimi kontrol ettim cep telefonum - cüzdanım ve bel çantam herşeyim tamdı...gözlüğümü düşürdüm o arbedede ama sonra sağlam olarak onuda bulup verdiler bana....Birde bacağıma baktım pantalonumda yırtık var eyvah dedim postu deldirdik.....Bir bayan yolcu görmüş önde oturan bıçak atmışlar bana...Nerse yolcuyu hemen (Bu arada yolcuların bir kısmı hadi gidelim fazla oyalandık demeye başladı...Bunun yorumunu ben yapmıyorum size bırakıyorum...) Arkadan gelen 21 Aya yolcuları aktardım Ziya abi hemen polise ve ambulansa haber verdi bende abime haber verdim.....Orada bir bankanın güvenlik görevlisi kendisini çok iyi yetiştirmiş hemen geldi ve bana yardım etti yaraya baktı önce su gibi kan akıyordu bir yerden tampon buldu kemerimle bacağımı sıkıp gevçetme yaptı ve ambulans gelene kadar Allah razı olsun kanı durdurdu...

Bu üç kişiye ne oldu diyecekseniz ne olacak Doğaya karıştılar....Tabi bu arada ambulans gelene kadar her taraf gazeteci doldu taştı Televizyonlarda o akşam gösterdiler gazetelerin hepside 28 haziranda yayınladılar....

İşte bir günüm ve acı bir günüm hala olayla ilgili bir bağlantı kuramadım kimdi bunlar asıl amaçları neydi çözemedim.....Aşağıda bir kaç gazete haberi...

Kalın sağlıcakla....

Mustafa Kumbar

Mustafa Kumbar

14 yıl önce - Pts 04 Tem 2005, 13:08

Otobüste kanlı tartışma
27.06.2005 17:05 - Bu haber 23.617 kişi, Mynet Haber bugün 467.063 kişi tarafından okundu
Kozyatağı'nda belediye otobüsüyle işe gitmek isteyen İETT şoförü, durakta tartıştığı kişiler tarafından otobüsün içinde bacağından bıçakla yaralandı.

Edinilen bilgiye göre, Kozyatağı Nevin üstgeçit durağında işe gitmek için otobüs bekleyen Mustafa Kumbar (40), Üsküdar-Pendik arasında 16A numaralı arkadaşının kullandığı belediye otobüsüne binerken kendisiyle birlikte otobüse binen 3 kişiyle tartışmaya başladı. Tartışmanın büyümesi üzerine kimliği belirlenemeyen şahıslardan biri cebindeki bıçağı çıkarıp Kumbar'ı bacağından yaraladı. Olaydan sona şahıslar yaya olarak kaçarken, Kumbar yaralı bir halde ambulans beklemeye başladı. Olay yerine gelen sağlık ekipleri, Kumbar'ı otobüsün içinden çıkarıp ambulansa bindirerek Haydarpaşa Numune Hastanesi'ne kaldırdı.

Arkadaşının yaralandığı otobüsü kullanan otobüs şoförü Ali Koçak da, "3 kişi Mustafa Kumbar ile tartışmaya başladı. Daha sonra biri Kumbar'ı bacağından yaraladı. Ne için tartıştıklarını ben de anlayamadım" dedi.

Polis yaralama olayını gerçekleştirdikten sonra kaçan 3 kişiyi eşkalleri doğrultusunda arama çalışmalarını başlattı. Olayla ilgili soruşturma başlatıldı.

http://haber.mynet.com/detail_news/?mainPage=1&wh ...aziran2005

Mustafa Kumbar

14 yıl önce - Pts 04 Tem 2005, 13:10

İETT’nin “Altın Şoförü” bıçaklandı

28 Haziran 2005 Salı
İSTANBUL- İETT Genel Müdürlüğü tarafından düzenlenen “Ayın Altın Şoförü” yarışmasında, Anadolu Yakası’nın “Altın Şoförü” ödülünü alan 34 yaşındaki Mustafa Kumbar, göreve gitmek için bindiği İETT otobüsünde bacağından bıçaklandı. Bıçaklama olayı, dün Kozyatağı D-100 Karayolu Beyazevler Durağı’nda meydana geldi. Dün sabah saatlerinde düzenlenen törenle ödül olarak verilen gömleği alan Mustafa Kumbar, görevine dönmek için Kadıköy- Pendik hattında çalışan Ziya Güvercinoğlu’nun kullandığı İETT Otobüsü’ne bindi. Otobüs, Kozyatağı Mevkii’ndeki Beyazevler Durağı’ında yolcu almak için durdu. Durakta otobüse 3 genç bindi. Gençler otobüste taşkınlık yapınca, Güvercinoğlu, meslektaşı Kumbar’ın da yardımı ile şahıslardan ikisini otobüsten aşağıya indirdi. Otobüsten inen şahıslardan biri, tabancasını çıkararak İETT şoförlerini ölümle tehdit etti. Yaşanan kargaşa sırasında, otobüs içerisinde bulunan şahıslardan biri Mustafa Kumbar’ı sağ baldırından bıçakladı. Zanlılar, yaşanan kargaşadan yararlanarak olay yerinden yaya olarak kaçmayı başardı. Hastaneye kaldırılan yaralı şoförün sağlık durumunun iyi olduğu belirtildi. Kadıköy Cumhuriyet Savcılığı olayla ilgili soruşturma başlatırken, polis 20- 25 yaşlarındaki 3 saldırganı arıyor. > Cüneyt Bitikçioğlu
Türkiye Gazetesi
İETT’nin “Altın Şoförü” bıçaklandı (Haber)

Mustafa Kumbar

14 yıl önce - Pts 04 Tem 2005, 13:11

İETT'nin ''altın'' şoförü, otobüste bıçaklandı! 27.06.2005
AA muhabirinin edindiği bilgiye göre, Kayışdağı’ndaki İETT Anadolu Yakası Bölge Müdürlüğü’nde düzenlenen törenle "Altın Şoför" ödülünü alan evli, bir çocuk babası 6 aylık şoför Mustafa Kumbar (34), törenden sonra görevine dönmek için Kadıköy-Pendik hattında çalışan Ziya Güvercinoğlu’nun kullandığı İETT otobüsüne bindi.
D-100 Karayolu üzerinde Kozyatağı mevkiindeki Beyazevler Durağı’ndan otobüse binen 3 kişiyi taşkınlık yaptıkları için sürücüyle birlikte araçtan indirmek isteyen
Kumbar, çıkan tartışma sırasında bu kişilerden biri tarafından bıçaklandı.
Aralarından birinin, İETT görevlilerini tabancayla tehdit ettiği iddia edilen saldırganlar yaya olarak kaçarken, olayda sağ baldırından yaralanan Kumbar, ambulansla
Haydarpaşa Numune Hastanesi’ne kaldırıldı.
Mustafa Kumbar’ın sağlık durumunun iyi olduğu belirtildi.
Polis, yaşları 20-25 olduğu belirtilen 3 saldırganın yakalanması için çalışma başlattı.

Bu haber 552 defa okunmuştur.

http://www.memurlar.net/haber/24075/#Comments

BIÇAKLA

Ödülüne sevinemedi

İETT Genel Müdürlüğü tarafından 'Ayın Altın Şoförü' seçilen 34 yaşındaki Mustafa Kumbar, ödülünü aldıktan sonra eve gitmek için bindiği Kadıköy- Pendik hattında çalışan İETT otobüsünde bıçaklandı. Taşkınlık yapan 3 genci otobüsten indirmek için meslektaşına yardım ederken bıçaklanan Kumbar hastanede tedavi altına alındı. Kaçan saldırganlar polis tarafından aranıyor.

Yalçın BEL
(sabah.com.tr, 28 Haziran 2005)
http://www.umut.org.tr/content.html

İETT’nin ‘Altın Şoförü’ göreve giderken bıçaklandı
İETT Genel Müdürlüğü tarafından düzenlenen "Ayın Altın Şoförü" yarışmasında, Anadolu yakasının "Altın Şoförü" ödülünü alan Mustafa Kumbar, İETT otobüsünde bacağından bıçaklandı.
Dün sabah "Ayın Altın Şoförü" ödülü alan Kumbar, görevine dönmek için bindiği Kadıköy-Pendik seferini yapan İETT otobüsünde, taşkınlık yapıp yolcuları rahatsız eden 3 gence müdahale edince silahlı ve bıçaklı saldırıya uğradı. İETT şoförlerini ölümle tehdit eden şahıslardan biri Mustafa Kumbar'ı bıçakladı. Zanlılar, olay yerinden yaya olarak kaçarken Kumbar olay yerine gelen ambulansla hastaneye kaldırıldı. Emniyet yetkilileri, zanlıların tantanacılık yöntemiyle otobüste hırsızlık yapmak isteyen şahıslar olabileceği ihtimali üzerinde duruyor.
28.06.2005
Melik Duvaklı
İstanbul http://www.zaman.com.tr/?bl=bolgehaberleri&alt=ma ...&hn=187213

Diğer haberlerde hemen hemen aynısı

Burç

14 yıl önce - Pts 04 Tem 2005, 14:04

Sevgili Mustafa, öncelikle çok geçmiş olsun.
şehir eşkiyaları maalesef dünyanın her yerinde mevcut, kaçıp kurtulmak mümkün değil.
Bunlar allahtan kendi kendilerinin en büyük cezasıdır, başları bir türlü beladan kurtulmaz.

IETT yolcuları olarak burada hep görüşlerimizi, bir takım şikayetlerimizi yazıyoruz,
sorunları ve kendi çapımızda olması gereken çözümleri de dile getiriyoruz.
Artık şoförlerin tarafından da durum değerlendirmesi yapabilecek bir üyemiz olduğu
için çok sevinçliyiz, özellikle "altın" bir şoförü aramızda görmek harika.

Mustafa Kumbar

14 yıl önce - Pts 04 Tem 2005, 14:17

Teşekkür ederim boş kaldıkca elimden geldiği kadar yardımcı olurum ama siz artık burada profesör olmuşsunuz...Size sadece Ne Haddime diyebilirim....Sizler varken...

Başarılarınızın devamını diler...Hoşcakalın..

Mustafa Kumbar

cenkince

14 yıl önce - Pts 04 Tem 2005, 15:55

Mustafa bey aramıza hoşgeldiniz.

Geçirdiğiniz talihsiz kaza için büyük geçmiş olsun...

Sizin de katılımınızla buradaki tartışmalarımız daha gerçek bir platforma oturacak... Zaman zaman ihtilafa düştüğümüz konularda sizi bilirkişi olarak tayin ederiz artık...

Mustafa Kumbar

14 yıl önce - Pts 04 Tem 2005, 23:26

Rica ederim cenk...Burada o kadar bilirkişi varken bizim ne haddimize....Asıl bilirkişi İETT yolcularıdır...İnanın o yolcular olayları okadar iyi analiz ediyorlarki...Bazen bize yol bile gösteriyorlar....

Ben kendi namıma söyleyeyim....Yolcu biz İETT şöförlerinin velinimetidir..Onlar olmasa bizler kesinlikle olmayız...Bende bananecilik yok...Her çalıştığım iş yerinde orası bana ait gibi çalıştım...Benimmiş gibi hareket ettim...Şimdi burada sanki yolcular sahip olduğum otobüsün yolcuları gibi geliyor ve ona göre çalışıyorum...Ve çok güzel muhabbet anılarım var yolcularla...Şaşırtmacalar...İlmi konular...tartışmalar....bazen gırgır-bazen gülmece...Bazen yaşlıları sırtımda taşımalar...bazen taşkınlık yapanlarıda tabiki tatlı biçimde haddini bildirmeler....Güzel anılar !!! zamanı geldiğinde vakit bulursam paylaşırım inşallah...

Saygı ve sevgilerimle

Mustafa Kumbar

Mehmet
14 yıl önce - Pts 04 Tem 2005, 23:33

Geçmiş olsun Mustafa Abi.

ismailbukey

14 yıl önce - Sal 05 Tem 2005, 09:20
:)

Gerçekten tebrik ederim ama takıldığım bir nokta daha var... Belkide istanbulun en yapılmayacak işi gibidir İETT şöförlüğü... Ama buna rağmen öyle şöförler görüyorumki sanki çocuk bahçesinde çalışıyormuş gibi hiç stres yapmıyorlar herkese kibarca sorduğu sorunun cevabını veriyorlar küfür edenlere bile aaa olmadı bak bu çok ayıp diyenler bile var. Hele 129B hattında bir hasan abi var sanırım bizim altın şöför abinin aynısıdır. İETT şöförü değil garson mubarek otobüse binenlere hoşgeldiniz, yol soranlara yol tarifi, bağıranlara teselli... Hakikatten helal olsun bu abilere..

sayfa 1
ANA SAYFA -> ULAŞIM