Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Kocaeli Ulaşım Park A.Ş.
« önceki   123 ... 272829 ... 313233   sonraki »

ANA SAYFA -> ULAŞIM - Marmara
cevap yaz
sayfa 28
Berktuğ
site denetçisi

4 ay önce - Çrş 20 Ksm 2019, 19:01

OTİZM HASTASI ALİ’NİN HAYALİ GERÇEK OLDU
Alıntı:
Kocaeli Büyükşehir Belediyesi iştiraklerinden UlaşımPark A.Ş. , 22 yaşındaki otizm hastası Ali’nin şoför olma hayalini gerçekleştirdi. UlaşımPark ilk olarak Ali’yi evinden otobüsle alarak Plajyolu’nda bulunan otobüs garajına getirdi. Otobüsten iner inmez büyük bir heyecanla garajı dolaşan Ali’nin yüzündeki heyecan görülmeye değerdi.

ŞOFÖR KIYAFETİ GİYDİRİLDİ, SÜRÜCÜLERLE BULUŞTU
Otobüs garajını heyecanla dolaşan ve merak ettiği konuları sürücü abilerinden öğrenen Ali’ye şoför kıyafeti giydirildi. Şoför kıyafetini giydiğinde mutluluktan havaya uçan Ali daha sonra şoför abileriyle buluşmak üzere dinlenme tesisine gitti.

DİREKSİYONUN BAŞINA GEÇTİ
Şoförlerle bir araya gelen Ali, onlarla samimi sohbet gerçekleştirdi. Şoförler Ali’ye, “Şimdi tam şoför oldun, dilediğin zaman bizim yanımıza gelebilirsin. Şoför abilerin olarak bizler seni çok sevdik’’ diyerek duygularını dile getirdi. Ali de, şoför abilerinin bu sıcak tavrına teşekkür ederek otobüsün direksiyonun başına geçti.

“OĞLUMUN HAYALİNİ GERÇEKLEŞTİRDİNİZ”
Ali’nin Babası Murat T. , “Ali’nin küçüklüğünden beri otobüslere karşı büyük bir ilgisi var. Sürekli geçen otobüslere bakıyor, soruyor merak ettiği ne varsa öğrenmeye çalışıyor. Oğlumun hayalini gerçekleştirdiniz. Yapmış olduğunuz bu anlamlı hareketten ötürü başta Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanımız Tahir Büyükakın’a ve UlaşımPark ailesine teşekkür ediyorum” dedi.

Kaynak: https://www.kocaeli.bel.tr/tr/main/news/haberler/ ...oldu/35199

Bu ince hareket için Ulaşımpark yetkililerini kutluyorum.

ÖmerBey56
4 ay önce - Pzr 24 Ksm 2019, 17:23

Merhabalar. Marmaray ile GTÜ istasyonuna gideceğim ve oradaki otobüsler ile Darıca Hayvanat Bahçesi'ne gideceğim. Acaba Kocaeli Kentkart nereden alabilirim? Marmaray istasyonlarında var mı?

erdem türkoğlu
4 ay önce - Pzr 24 Ksm 2019, 18:18

Alıntı:
Merhabalar. Marmaray ile GTÜ istasyonuna gideceğim ve oradaki otobüsler ile Darıca Hayvanat Bahçesi'ne gideceğim. Acaba Kocaeli Kentkart nereden alabilirim? Marmaray istasyonlarında var mı?

Marmaray istasyonundan çıkıp GTÜ önündeki kapalı otobüs durağına yürüyün. O durağın içinde Kentkart alabileceğiniz makine var.

ÖmerBey56
4 ay önce - Pzr 24 Ksm 2019, 21:16

En son gidişimde yoktu da. Olduğuna emin misiniz? Teşekkür ederim.

mertesat07
4 ay önce - Pts 25 Ksm 2019, 17:01

490 hattında Körüklü Breda çalışıyor. 1 araç gördüm D100 de biraz önce Gebzeye giriyordu

bora41
4 ay önce - Pts 25 Ksm 2019, 17:54

Alıntı:
490 hattında Körüklü Breda çalışıyor. 1 araç gördüm D100 de biraz önce Gebzeye giriyordu
Mert Esat kardeşimiz doğru söylüyor 144 kasa numaralı ve 41 PN 144 Plakalı Bildiğim Kadarıyla Yeni Boyama Stilindeki Tek Körüklü Breda

mertesat07
4 ay önce - Pts 25 Ksm 2019, 20:36

Alıntı:
Mert Esat kardeşimiz doğru söylüyor 144 kasa numaralı ve 41 PN 144 Plakalı Bildiğim Kadarıyla Yeni Boyama Stilindeki Tek Körüklü Breda

Evet araç 41 PN 144 plakalı daha önce 200 hattında çalışırken de görmüştüm. Ancak bu araç Körfez Garajından mı Gebze Garajından mı geliyor bilgim yok uzun zamandır Gebze Garajının bulunduğu taraflara yolum düşmüyor. En son garajta yeni bredaların yanında, eski model bredalar da vardı görevli tabelasıyla çalıştırılan (525S hattı ilk açıldığı zamanlar bu araçlardan 2 tane çalışıyordu) körüklü otobüse hiç rastlamadım. Körüklü otobüs gelmiş olabilir garaja 490 hattında sabah ve akşam pik saatlerde servis atması için. Zaten 1 araç körüklü otobüs var bu hatta başka da Gebze tarafında Körüklü otobüs çalışan hat yok. Yarın iş çıkışı işyerinin Mutlukent-Huzurkent servisine binip o civarda inip Garajı yakından incelemiş olurum

bora41
4 ay önce - Çrş 27 Ksm 2019, 23:28

Bir Ara 25 Hattındada Karsan Jestler Çalışıyordu HB Plaka 1 Tanede RT Vardı Ben Bindiğimde Araç Cumhuriyet Parkından Sonra Boşalıyordu

erdem türkoğlu
4 ay önce - Prş 28 Ksm 2019, 21:35

25 nolu hat geçen sene 30 dk arayla çalışırken bu yıl 60 dk arayla çalışmaya başladı. Yolcusunun çoğu Üçyol - Çocuk Hastanesi arasında. Derince’ye uzatılırsa daha çok yolcu toplar.

Aslında 116 ile 25 birleştirilse; 125 Körfezkent - Barışkent - Sopalı - Orduevi - Üçyol - Otogar - Çocuk Hastanesi olarak çalıştırılsa çok daha verimli olur.

116 hattının Halkevi - Yahyakaptan arası güzergahı tamamen gereksiz. Aynı güzergahta hem tramvay hem de 5 dk arayla geçen 126 hatlı ÖHO’lar varken, 2 saatte bir seferi olan 116’yı kim bekler... Kaldı ki Halkevi - Yahyakaptan arası için Ulaşımpark’ın 80 ve 135 nolu hatları da var. Derince tarafından gelenler alternatif olarak 135’i kullanabilir.

Dolayısıyla 116 ve 25 hatları iptal edilip, güzergahları birleştirilerek 125 hat numarasıyla Körfezkent - Sopalı - Üçyol - Çocuk Hastanesi olarak saatte bir çalıştırılmasını öneriyorum. Eski 125 geri dönsün

mertesat07
4 ay önce - Cum 29 Ksm 2019, 21:47

Alıntı:
mertesat07
3 hafta önce - Prş 07 Ksm 2019 13:11

Gebze Mimar Sinan Mahallesindeki Mimar Sinan Caddesinde yer alan işaretlediğim noktaya durak konuldu. Bu caddeden 425 (sadece dönüş yönünde) ve 525S (gidiş ve dönüşte) geçiyor.

Bir önceki sayfada (27.sayfa) paylaştığım mesajtan 3 hafta sonra bugün bu caddenin girişine (Petlas dediğimiz mevkiye) bir durak daha konuldu. Mimar Sinan Caddesinin girişinden Mimar Sinan Merkez Camisi durağına kadar 2 durak oldu böylelikle. 525S çok seyrek bir hat. 425 ise 2 saatte 1 çalışan hat neden böyle bir çalışma yapma gereksinimi duyuldu anlayabilmiş değilim.

525S

425

sayfa 28
« önceki   123 ... 272829 ... 313233   sonraki »
ANA SAYFA -> ULAŞIM - Marmara