Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 1
Mert Karakoyun

1 yıl önce - Çrş 03 Şub 2016, 22:50
En Mutsuz Şehir İstanbul

Alıntı:
En mutsuz şehir İstanbul
Avrupa'da, yaşadığı şehirden en az memnun olanlar İstanbullular..

Avrupa genelinde toplam 83 şehirde gerçekleştirilen araştırmada İstanbul, kentten memnuniyetin yüzde 80'in altında kaldığı 6 şehirden birisi oldu.

Daha önce 2012'de gerçekleştirilen araştırmada, İstanbul, 3 yıl öncesine göre memnuniyetsizliğin en çok arttığı kentler arasına da girdi. 2012'de yüzde 79 olan İstanbul'daki kent memnuniyeti, 2015'te 14 puan geriledi. Araştırmada İstanbulluların sağlık hizmetlerinden memnuniyeti ise yüzde 57'de kaldı. Bu alanda da 2012'ye göre 15 puanlık bir düşüş söz konusu.

İSTANBUL VE DİYARBAKIR EĞİTİMDEN MEMNUN DEĞİL

Eğitim hizmetlerinden memnuniyet alanında da Türkiye şehirleri son sırada. Eğitimden memnuniyetin yüzde 50'nin altında kaldığı üç şehirden ikisi yüzde 47'lik oranlarla İstanbul ve Diyarbakır. Kentteki park ve benzeri rekreasyon alanlarından memnuniyet alanında ise İstanbul'daki memnuniyet oranı 2012'deki yüzde 68'den 2015'te yüzde 51'e geriledi. Araştırmanın yapıldığı 83 şehirin büyük kısmında memnuniyetsizliğin yüksek düzeyde olduğu konut imkanları alanında ise İstanbul'daki memnuniyet oranı yüzde 19'la genel trendin altında kalıyor.

Eğitimden memnuniyetsizlikte ilk 10'da Türkiye'den 3 kent var:

İSTANBULLULAR YABANCILARDAN RAHATSIZ
'Yabancıların varlığı şehir için olumludur' görüşüne karşı çıkanların oranı ise diğer tüm kentlere kıyasla İstanbul'da en yüksek seviyede. İstanbul'da araştırmaya katılanların yüzde 55'i yabancıların varlığının şehir için olumsuz olduğunu düşünüyor.

Yabancıların varlığının şehir için olumsuz olduğunu düşünenler listesinde İstanbul ilk sırada:

İSTANBULLULAR KENDİLERİNİ GÜVENDE HİSSETMİYOR
Araştırma kapsamında yöneltilen bir diğer soru ise 'Şehirinizde kendinizi güvende hissediyor musunuz?' şeklinde. İstanbulluların yüzde 59'u kentte kendilerini güvende hissetmediklerini ifade ediyor.

http://www.ensonhaber.com/en-mutsuz-sehir-istanbu ...02-03.html

İstanbul açısından gerçekten kötü durum.

İstanbul 20 30 sene sonra ne hale gelecek bu gidişle bilemiyorum

Gerçi araştırmayı yapan da İngiliz fitne makinesi BBC bunu da unutmamak lazım.

mustafa665
1 yıl önce - Çrş 03 Şub 2016, 23:49

Bu oranlar az bile mutsuzluk cebinde parasi olmayan İstanbullular için daha felaket durumda benim çalıştığım şirkette nerdeyse kimsenin yüzü gülmüyor.herkes çok mutsuz bi baygınlık ve bitkinlik var İstanbul insanları yoruyor beee

Burç

1 yıl önce - Çrş 03 Şub 2016, 23:55

Alıntı:
İstanbul insanları yoruyor beee

İstanbul değil, trafik ve toplu ulaşım yoruyor. İş yerine yürüyerek gidip gelen tanıdığın varsa bunu test edebilirsin.

İstanbul aslında insana enerji veriyor. Asıl köy hayatı, küçük şehirler insanları yavaşlatıyor. Çok fazla sakinleşmek de iyi değil. Yaşlanınca gidersin küçük şehire.

Misafir c60

1 yıl önce - Prş 04 Şub 2016, 00:01

enerjimi veriyor..şaka yapıyorsunuz herhalde..istanbul varolan enerjiyi sömüyor,alıp götürüyor. o köy hayatı diye aşağıladığın hayatı yaşayan insanlar enerji doluyor.

tv'de 90-100 yaşlarına gelipte halka diri olan insanlara bakarsanız köylerde yaşadıklarını görürsünüz. çünkü istanbul dahil tüm büyükşehirlerde organik gıdalara ulaşmak neredeyse imkansızlaştı.GDO'lu gıdalarla kardeş olduk neredeyse. ama köyde zaten insanlar kendi üretip kendi yiyor. yani bildikleri sağlıklı şeyleri yiyorlar.

Burç

1 yıl önce - Prş 04 Şub 2016, 00:09

Köyde 45 yaşında teyzeler, amcalar 65 gibi görünüyor.
GDO'suz beslenme dediğin kadınların hepsi hamur işi yemekten obez olmuş.
Normal olması gereken kilosunda tek bir köylü kadın yok.
İstisnasız hepsinin kolları benim bacağım kadar.
Benden genç adamların dişler dökülmüş, cilt çatlamış, beli bükülmüş,
benden genç ama konuşurken bana "evladım" der, ben de "amca" derim.

İnsanlar köyünde mutlu ise neden İstanbul'a göç ediyor?
Sağlıklı köy yaşamı ütopyasını bunlara anlat bence.

Uğuray
site denetçisi
1 yıl önce - Prş 04 Şub 2016, 00:41

İstanbul'da olmaktan bende çok memnunum bu koşuşturmaca içinde istemeden de spor yapıyorsun. Erken kalkmaksa erken kalkmak, sporsa spor, hayatsa hayat.
Trafik işini seviyorum bugün ibb uygulamasında yine %90 ı gördük ve mutlu bir şekilde gülümsedim.
Sözde köy hayatından tek eksik beslenme belki. Biraz daha sağlıklı şeyler yiyebilsek.. Zaten şeker, tuz ve ekmek tüketimim yok domatesi hıyarı sağlıklı aldık mı oh mis.
Böyle yaşa İstanbul cennet.

OkanY
1 yıl önce - Prş 04 Şub 2016, 00:46

Alıntı:
Köyde 45 yaşında teyzeler, amcalar 65 gibi görünüyor.
GDO'suz beslenme dediğin kadınların hepsi hamur işi yemekten obez olmuş.
Normal olması gereken kilosunda tek bir köylü kadın yok.
İstisnasız hepsinin kolları benim bacağım kadar.
Benden genç adamların dişler dökülmüş, cilt çatlamış, beli bükülmüş,
benden genç ama konuşurken bana "evladım" der, ben de "amca" derim.

İnsanlar köyünde mutlu ise neden İstanbul'a göç ediyor?
Sağlıklı köy yaşamı ütopyasını bunlara anlat bence.

başlığa noktayı koymuşsunuz. tebrik ederim.

ads 1940
1 yıl önce - Prş 04 Şub 2016, 00:46

Ülke gelirlerinin yarıya yakınının toplandığı taşı toprağı altın olan ve diğer şehirlerden durmadan göç alan İstanbul mu en mutsuz şehirmiş? hadi canım sende!!!

Mehmet DK

1 yıl önce - Prş 04 Şub 2016, 00:52

Istanbul çok hareketli bir şehir ve insanlarda ister istemez bu hareketliliğe ayak uydurmak zorunda kalıyorlar. Halbuki iş günleri işten eveevden işe gidip gelinse, evlerinde çoluk çocuk birlikte hoş sohbet ederek dinlenebilinse, daha zinde ve enerjik olacaklar ama durmuyorlarki evde... Yemek yenildikten sonra hemen zırt diye dışarıya oraya buraya gezmeye, dolaşmaya gidiyorlar ve yorgun düşüyorlar. Bu bütün bir sene, bütün bir ömür boyu böyle devam edip gidiyor. Odan sonra haliyle bezginlik halleri yaşıyorlar. Halbuki hafta içi devamlı evde oturup sadece cumartesi veya pazar günü gezmelere gidilse bu bezginlik yaşanmayacağı gibi gittikleri yerden de zevk alarak evlerie dönecekler. Mutsuzluğu insanın kendisi bu şekilde ki yaşam biçimi ile kendisi yaratıyor. O yüzden suçu Istanbula hiç mi hiç atmayalım.

Sadece ulaşım biraz yoruyor insanı, oda gittikçe düzeliyor eskiye nazaran. Onun dışında Istanbulun kendisi insanları mutsuz etmiyor, tam tersi insanlar kendilerini mutsuz edecek yaşam biçimi ile bu mutsuzluğa sebep oluyorlar. Ben durumu bu şekilde değerlendiriyorum. Yanılıyor olabilirmiyim ? belki ....

Evinde oturacaksın, lüzumsuz para harcamayacaksın, zinde kalıp işine gidip geleceksin, ayağını da yorganına göre uzatacaksın, bak bakalım o zaman istanbul'da yaşamak insanı mutsuz mu ediyor yoksa mutlumu..

mahmut11
1 yıl önce - Prş 04 Şub 2016, 00:57

ben Istanbul'da 3,5 yıl yaşadım. (2002-2006) (2-si lise, 1,5u üniversite) Lisem çok yakındı, okulum da trenle 7-8 durak falandı. Ben İstanbul'da yaşamaktan çok mutluydum, yaşadığın semte bağlı biraz da. Kurtköy'de yaşayıp Avcılar'da işe gidersen İstanbul'dan nefret edersin.

sayfa 1
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ANA SAYFA -> İSTANBUL - Haberler ve Sohbet