Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 824
Salih2019
1 ay önce - Pts 21 Ekm 2019, 21:23
Karakaya

Yani ne demek oluyor bu 🙄

Usta006
1 ay önce - Sal 22 Ekm 2019, 12:25
Karakaya

Aynı bölge uzerindeyse yanlış anlamadiysam ,Plan bir bütündür ikiye bölünmemesi gerek, kanaatindeyim.Vatandaslarin mağduriyetleri giderilmelidir..,...

Ömer Aşağı Haçıl
1 ay önce - Cum 25 Ekm 2019, 08:42

7 sene evvel, Mustafa Ak'ın Ovacık söylemlerine bakarak bölgeden arsa almak istedim. Metrekaresi fazla, fiyatı uygun olsun diye Ovacık yerine hemen dibindeki Aşağı Haçıl denen bölgeden 500 m2 hisse aldım. En geç seneye ruhsat gelir deniyordu. Ruhsat 3 sene sonra geldi. Neredeyse 4 senedir konut inşaat ruhsatı var. Ne arayan var ne soran. 100 tane parsel var. 98 tanesi boş. Yapan 2 tanesi de bin pişman. Ankara'da müthiş derecede konut stoğu fazlası var. Şu ortamda kimse bina falan dikmez.

Yukarı Haçıl bölgesinin imarlı olacağını duyunca arsa sahipleri için sevindim. Eğer konut olarak kalsaydı 2030'a kadar beklerlerdi. Daha Ovacık bomboş, Aşağı Haçıl bomboş. Buralar dolmadan kimse oraya bina dikmezdi. Sanayi olarak ruhsat verilirse verildiği an Yukarı Haçıla birçok büyük dükkan ve depolar yapılır. Çok iyi kira getirileri olur. Büyük şirketler lojistik depolarını bu bölgeye getirecekmiş. Bu durum inşaallah Aşağı Haçıl bölgesine de fayda sağlar

Ankaralı50
1 ay önce - Cum 25 Ekm 2019, 09:28

Bazı Arkadaşları anlamak çok güç.
Tarla alırken nasıl bir beklenti var, 8 sene içinde daire sahibi mi olmak ?
Arsa alırken 2 sene de daire sahibi mi olmak ?
Nasıl bir hayal gücü bu.
Gayrimenkul bir uzman yazmıştı, Tarla Toruna Arsa Çocuklara diye.
Bekleyemeyen direk Daire alır olur biter ama yine o uzman kişi anlatmıştı, Adamın birinin birikmiş parası varmış ve bununla bir ev alayım demiş, o zamanlar o para ile şehrin merkezine yakın da bir dönüm arsa varmış ama ben o kadar bekleyemem demiş lakin o parayla da şehrin merkezine yakın istediği bir ev bulamamış, en iyisi biraz daha birikteyim demiş, aradan bir kaç yıl geçmiş be almadığı o arsa dolmuş ve şehir büyümeye başlamış, bir daha bir deneyim demiş ve bu kez merkezden uzak bir yerde bakmış ama ev fiyatları arttığı için biriktirdiği para yine yetmemiş, bu kez de şehrin kenarında bir arsa varmış ve aslında parası oraya yetiyormuş ama ben 30 sene bekliyemem demiş ve biraz daha biriktireyim demiş, aradan bayağı bir yıllar geçmiş ve şehir daha da büyümüş, bu kez şehre biraz uzak yerden bakayım demiş ama gayrimenkul bu işte, yerinde durmuyor ki, para yetmemiş ve bari şu arsayı alayım demiş ama ona da yetmemiş, tabiki bu böyle giderken aradan uzun yıllar geçmiş ve o kişi bayağı yaşlanmış, almadığı arsalar dolmuş, şehir büyümüş de büyümüş ve bunun biriktirdiği para anca mezarı için bir yer almaya yetmiş.

Fazla hayal kurmak ve hele hele gayrimenkulden kısa zamanda geri dönüş beklemek fazla hayalcilik olur, ben birini tarla olarak 1999 senesinde aldım (Olursa Çocuklarıma onlara yetişmesse Torunlarıma) oraya verdiğim para döviz olarak bile kalsa idi şu anda Ankarada gecekondu bile alamazdım belki, öbür arsayıda 2011 de aldım (onu da çocuklarıma oda olmassa torunlarıma) o para dursa idi hemide döviz olarak şu anda ovacıkta bir daire anca alırdım.
Ha bu arada 2011de aldığım diğer bir arsayı 2015 de sattım, iyi bir karla sattım ama ne mi oldu, şu anda sattığım yere site yapılıyor ve bitmek üzere, iyi bir paraya sattığım para ile oradan girişden bir daire anca alabilirim ama dursa idi üst katlardan 1,5 daire alacaktım.
Nasip kısmet değilmiş.
Diyeceğim şu ki, sabır eden kazanır, kendine olmazsa çocuklarına olur, onlara olmassa torunlarına, oda olmazsa torununun çocuklarına, yani elbette bir gün dolacak, ha banane onlardan ben kendime bakarım diyorsa biri, Arkadaş o zaman tarla arsa işine girmeyeceksin, kısa vadede getirisi olan iş yapacaksın ama dikkat edeceksin sonra çiftlinkbank kazbank gibi yerlerde paran heba olmayacak .

Ömer Aşağı Haçıl
1 ay önce - Cum 25 Ekm 2019, 09:47

100 sene mi beklenecek ?
Bölgeyi hiç ama hiç bilmediğin bu mesajınla birlikte belli oldu. Tarla alırken demen hayal kırıklığı. Madem bölgeyi bilmiyorsun neden cevap yazıyorsun ?

1-) Ben tarladan arsa almadım. İmarlı konut parselinden ve inşaat ruhsatı verilmek üzere yerden arsa aldım.
Polatlı'nın bilmem ne köyünden tarla almadım. Keçiören'den imarlı konut arsası aldım. Arada 20 kat fazla para farkı vardı. 10 liraya değil 200 liraya aldım.

2-) Bölge hakkında bilgin olmamasına rağmen yazdığın üslup çok uygunsuz

Abdulhamit 3
1 ay önce - Cum 25 Ekm 2019, 15:51

Alıntı:
Ankara'da müthiş derecede konut stoğu fazlası var

Bu bilgiyi nereden aldınız bilmiyorum ama Yukarı Haçıl'ın Sanayi Depolama Alanı olarak imarlı olması konut imarlı olmasından daha iyidir. Özellikle Sanayi Depolama Alanı imarlı olması bacasız sanayin olması ve bacalı sanayiye göre daha az görüntü kirliliği oluşturması açısından da faydalıdır.

Buralara depolama ve lojistik tesisleri yapılması sonucunda çevre bölgelere (Ovacık, Karakaya, Bağlum, Yakacık, Kuzey Yıldızı) talep bir miktar artacaktır. Buralarda çalışacak insanların bir kısmı yakın bölgelerde ikamet etmek isteyecektir diye düşünüyorum. Yerleşik nüfusun artışı her türlü faydalıdır.

Mutlu Nihayet
1 ay önce - Cum 25 Ekm 2019, 15:55

Elbette sanayi depolama olması daha iyi. Konut inşaat ruhsatı 10 sene sonra gelse 5 sene de oraya bina yapılsa 15 sene eder. Sonuçta ruhsat olan yere de hemen bina dikilmiyor. Aşağı haçılda yıllardır ruhsat var hani kaç bina dikilmiş ? Sanayi ruhsatı verilirse inşaat ruhsatı hemen verilir. Yola da gerek yok. Etrafın dolmasına da gerek yok. Ruhsat verilirse zaten parsellere ayrılır. Arsalar bölünür. Hissene göre dükkanı ya kendin yap ya da müteahhit bul yapsın

Ankaralı50
1 ay önce - Cmt 26 Ekm 2019, 09:30

Ömer Aşağı Haçıl, bölgeyi çok iyi biliyorum ve bundan 2 sene önceye kadar oralardan arsa kapmaya çalışan bir sürü kişi vardı, ah birde şuradan benimde arsam olsun diye iç geçiren, 2017 mayıs aylarında hatta 2018 başlarına kadar iyi para veriyorlardı, satsaydın ya kardeş.
Ülke 2018 ortasında beri ekonomik baskı altında, sadece Ovacık Haçıl değil, neredeyse ülkenin her bölgesinde durum buna benzer şekilde.
Bu aralar fazla birşey bekleme.
Eğer bu ekonomik yaptırımlar olmasa idi bugün belki oralar bayağı dolardı, şimdi sen batı dünyasının ekonomik yaptırımlarından dolayı, arsa işi veya ovacık haçıldan arsa almak iyi olmadı gibisine getiriyorsun veya ben o şekilde anlıyorum.
Olaya birde öbür açıdan bak.

Mutlu Nihayet
1 ay önce - Cmt 26 Ekm 2019, 10:44

7:40 dan itibaren dinleyebilirsiniz

''Yeni gelişimiz aksımız Bağlum ve Ovacık'tır''
''İmar planı çalışmalarımız var''
''Ovacık ve Bağlum için cazibe merkezi olacak şekilde projelere başlıyoruz''

https://www.kecioren.bel.tr/turgut_altinok__kim_n ...aleri.html

sado81
1 ay önce - Cmt 26 Ekm 2019, 15:01

Merhaba. Ovacık Mahallesi Çambaşı Caddesi imar planı hakkında bilgi verebilecek var mı? Çambaşı caddesi konut mu yoksa konut+ticaret olarak mı geçiyor? Bir de kara kaya bölgesi hakkında bir duyum aldım. Son çıkan 1/5000 Nazım imar planında bazı arsaları orman alanına kaydırmışlar. Hangi arsaların orman alanında kaldığını bilen var mı? Benim de biraz arsam var kara kaya bölgesinde. Orman alanına geçen arsalar için ne gibi işlem yapmak gerekir? İyi günler.

sayfa 824
ANA SAYFA -> ANKARA - Haberler ve Sohbet