Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 568
bagci06
2 hafta önce - Sal 06 Şub 2018, 11:03

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Mustafa Tuna, Başkent’in imarına yön verecek İmar Yönetmeliği’nin Büyükşehir Belediyesi tarafından güncellendiğini bildirdi.

Yeni İmar Yönetmeliği’nin, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın 1 Ekim 2017 tarihinde yürürlüğe giren “Planlı Alanlar İmar Yönetmeliği”ne uyumlu hale getirildiği ifade eden Başkan Tuna, güncellemenin Başkent’in güncel ve yerel ihtiyaçlarına cevap verecek şekilde hazırlandığını söyledi. Başkan Tuna, 25 ilçe belediyesinin katılımıyla Büyükşehir Belediyesi İmar ve Şehircilik Dairesi Başkanlığı bünyesinde oluşturulan komisyonun yoğun bir çalışma yaptığını ifade etti.

Mevcut imar yönetmeliğinin 1985 yılından beri uygulandığını hatırlatan Başkan Tuna, şunları söyledi:

“Başkentimiz Cumhuriyet döneminden beri kendi imar planlarını yapmıştır. İmar uygulamalarında öncelikli olarak klasik parsellerle oluşmuş sonraki dönemlerde yapılaşmalar hem klasik hem de yapı yaklaşmalı emsalli parselle harmanlanarak uygulamada bugünlere gelinmiştir. Her şehrin kendine has yerel özellikleri göz önüne alınarak, yönetmelik hükümleri adapte edilmiştir.

Ankara da Büyükşehir Belediyesi tarafından hazırlanmış, daha önceki kendi yönetmelik hükümleri ve buna göre oluşmuş yapılaşmalar dikkate alınarak, yeni hazırlanan yönetmelik Bakanlığın Yönetmeliği ile mümkün olduğu kadar uyumlu hale getirilmeye çalışıldı. Belediyemiz tarafından hazırlanan yeni yönetmelik şehrin oturmuş yapılaşmalar ve doku özellikleri de göz önünde bulundurularak Büyükşehir Belediyesi İmar Yönetmeliği yeni baştan düzenlendi.”

İNŞAAT SEKTÖRÜNE İVME KAZANDIRACAK

Başkan Tuna, İmar Yönetmeliği’nin güncelleme çalışmalarının üç ay sürdüğünü belirterek, inşaat sektörünü yakından ilgilendiren değişiklikler yapıldığının altını çizdi:

“Başkent İmar Yönetmeliği hazırlanırken uygulamada karşılaşılan problemlerin giderilmesi ve uyumlu imar uygulaması için ilçelerin görüşleri çok önemliydi. 25 ilçemizin tek tek görüşlerini aldık. Planlı alanlar, imar yönetmeliğine aykırılık teşkil etmeyecek şekilde hazırlandı. Bu yönetmelik inşaat sektörümüzün önünü açarak, sektöre ivme kazandıracaktır.”

Tuna, yeni yönetmelikte yeni inşa edilen binalarda asansör boşluğu, tesisat odası, balkonlar, bağımsız bölümler, bahçeler, inşaat alanına dahil edilen ve edilmeyen kısımlar gibi farklı birçok noktada uygulanacak kuralların teknik detaylarıyla ayrıntılı olarak belirtildiğini ifade etti.

ORTAK AKIL ÇALIŞMASI

Bakanlığın Planlı Alanlar İmar Yönetmeliği’ni yürürlüğe sokmasının ardından oluşturulan komisyonun çalışmalarına bizzat katıldığını ve ortak akılla çalışmaları tamamladıklarını vurgulayan Tuna, “Fırsat buldukça komisyonun toplantılara katıldım. Bu toplantılarda arkadaşlarımızla bilgi alışverişinde bulunduk. Bazı noktalarda da görüşlerimi ilettim. Ancak ortak akılla ortaya önemli bir düzenleme çıktı” dedi.

BAKANLIĞIN ONAYINA SUNULDU

Başkent İmar Yönetmeliği’nin Büyükşehir Belediyesi Meclisi’nde Meclis üyelerinin tamamının evet oyuyla kabul edildiğini belirten Başkan Tuna, Başkent’in bütününü ilgilendiren Büyükşehir Belediyesi İmar Yönetmeliği taslağının, 18 Ocak 2018 tarihinde Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'nın onayına sunulduğunu açıkladı.

Taslağa bakanlığın uygun görüş vermesinin ardından yeni İmar Yönetmeliği, Büyükşehir Belediyesi ile 25 ilçe belediyesinde uygulanmaya başlayacak.

Kara06
2 hafta önce - Çrş 07 Şub 2018, 23:51
Karakaya

Arkadaşlar Büyükşehir imar la görüştüm Karakaya ile herhangi bir çalışma yapmadıklarını Keçiören in depolama alanını kendi canının böyle istediğini şöylediler Keçiören bi çalışma yaparsa bizde değerlendiriip Meclis’e sunarız geçerse askıya çıkar ama herhangi bir çalışma YÖK bilgisayardan da baktırdım Hale’n konut ve çok katlı 1 emsal gözüküyor Keçiören büyükşehire top atıyor şuan bu söylentinin altı boş

Başkentlik 58
2 hafta önce - Prş 08 Şub 2018, 07:59
Ovacık da daire fıyatı

Arkadaslar guzel projeler yapılan luks konutlar 800 1 milyon TL fiyat yazan arkadaslar cok ucmus haberiniz ola en fazla 600 4 arti 1 daire o bolge de ki daire fiyatı cok abartmayın Bı cayyolu Bı yasarkent Bı incek degil o bolge... Bolge nin konumu artı yapılmak istenen proje ıs ılık malzeme ve peyzaj alan buyuklugu belirler bolge konut fiyatını... O nadenle bu forum dan 5 milyon da denilse daire fiyatı denince olmuyo... O bolge ye parası olan elit kesim yanı parası olan gelirse rağbet artarsa 900 lu 1 milyonluk rakamlara iste o zaman olur.. Ama gecen hafta baktım arkadas daire batık.. Lansman a ozel bu fiyat şu fiyat hic daire satılmamıs cogunda... Konut stok u birikıse bu gidişle fiyatlar bile düşer.. Demesi benden arz talep konut fiyatında belirleyici Bı etmen.. Kısacası bi cayyolunda oturan yasarkent de oturan hatta baglıca da oturan evini satıp gelir mı Ovacık a sogut ozunde cukurambar da oturan satıp gelir mı Ovacık a cvb gelmez kesinlikle cunku Ovacık kuzey cunku Ovacık cevresı varos cunku Ovacık gecekondu kooperatif evleri.... Yanı o ıs adamı sitede balkon da otururken komür kokusu yanan soba ile 2 katlı kendınyap kooperatif sitesinin dumanını mi cekecek 800 bin 1 milyon verip.... Cocugu bilkent unuversıtesı ufuk unuversıtesı okuyup Ovacık tan ev alacak ODTÜ de okuyacak ee yakınlık ne oldu.... O yuzden en fazla 600 TL eder

sardunya06
2 hafta önce - Prş 08 Şub 2018, 08:57
Ovakent

Ovakent daireler 450-1700 TL kadar daire var 6 tane ismi duyulmuş kolej var sosyal tesisler var avm ,Bulvar,Sportif tesisler, Bulvar daha canlanacak lüks cafelerin,Pastanelerin Cadde Avmsi olacak,Cayyoluna 40 km gidip gelmen lazım burası,Ankara'nın merkezi yer düzlük her binanın altında otopark var araçlar dışarıda kalmiycak Daireler geniş OZEL üniversiteler Bile bulvardan yer arıyor......Sen Cayyoluna git

Mutluvarol
2 hafta önce - Prş 08 Şub 2018, 10:23

Buraya yazdıklarını arkadaşına neden söylemedin
madem varoş gecekondu falan daire bakmaya niye gittiniz ?İnsan kötülediği yeri niye gezer
Çocuğu bilkentte başkentte okuyan aileler havalimanına gidecek olsa ne olacak?
Eve hemen ulaşalım diye uçakları eskişehir yolunamı indirecekler.
Yada büyük hastanelere gidecekleri zaman ne yapacaklar.
Sırf karalama yapmak için yorum yazmayın.Kendi kendini yalanlıyorsun varoştu soba dumanı vardı ama arkadaşına daire bakmaya gittiniz

KADİR AF
2 hafta önce - Prş 08 Şub 2018, 10:25

aynen BAŞKENTLİK SEN çay yolu ve çukur ambar taraflarına bak. buralar seni açmaz /yani VAROŞLAR/ BÖLGESİ nerde oturursan otur nerden ev alacasan al ama kardeşim kimseyi hakir görmeye varoş bölgesi diye ayrımcılık yapmaya hakkı yok.meşhur bir söz vardır.NE İNSANLAR GÖRDÜM ÜZERİNDE ELBİSE YOK NE ELBİSELER GÖRDÜM İÇİNDE İNSAN YOK.önemli olan adamlık ve insanlıktır sevgili kardeşim.ben ovacıkta oturmuyorum ama bu tür muhitleri seviyorum be kardeşim YANİ BENDE VAROŞUM --

Mutluvarol
2 hafta önce - Prş 08 Şub 2018, 10:29

Ayrıca fiyatlar sandığın kadar da yüksek değil 600' e projesine göre 4-5. kat ve altlarında 4+1 bulabilirsin.Soba dumanı gelmeyen yerde

Saunalı jakuzili almaya bakta.Duman falan sinerse iyi bi yıkanırsın

aragorn
2 hafta önce - Prş 08 Şub 2018, 11:05

Bölge ulaşımı ile ilgili Hürriyet'te yer alan haber.

http://www.hurriyet.com.tr/tedbir-alinmazsa-kaos- ...a-40733270

Kentakd
2 hafta önce - Prş 08 Şub 2018, 12:29

Şehir hastahanesi faaliyete geçmeden yol çalışmaları başlar.Nasıl şu an Bilkent Şehir Hastanesi çevresinde aylardır süren yol çalışmaları varsa burada da aynısı olacaktır.Ulaşım sorunu çözülmeden hastahaneyi açmazlar umarım.

DDMD
2 hafta önce - Prş 08 Şub 2018, 14:43

Aha geldi yine biri, çoktan beri görünmüyorlardı.
Sanki koca ülkede tek bi çayyolunda oturanda para var, çukurambarında oturanda para var.
Arkadaşın Memleketten haberi yok galiba.
Ben yurtdışında olmama rağmen Ankara'dan daha çok haberim var.
Bak Güzel Arkadaşım, ilk baştan insan ayrımı yapılmaz, ikincisi ise Muhafazakar olup aynı anda zengin olan bir sürü insan var Türkiye'de, o kesim gidip o dediğin yerlerde pek yaşayamaz, bu kesim genelde Keçiören merkez civarında şu an, bu kesim lüks daire arayıp ama bölgeden gitmek istemiyen bir kesim.
Artı dediklerini ispatlaya bilirmisin, firmalar birini bitirmek üzereyken ikinci inşaat alanı arıyor, peki satamıyorlarda neden ikinci bir inşaata giriliyor.
Söylediklerini burda ispatlaya bilirmisin ?
Hangi firma hangi inşaat satamamış ve daireler elinde kalmış.
Adamlar satışlardan memnunuk açıklaması yapıyor, siz gelmişsiniz tam tersini söylüyor sunuz, bu şirket lerin sahibi siz misiniz ?
Neyse, siz bir zahmet almayın zaten, gidin o dediğiniz monşerlerin yerinden alın.

sayfa 568
ANA SAYFA -> ANKARA - Haberler ve Sohbet