Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 567
Abdulhamit 3
3 ay önce - Pzr 04 Şub 2018, 15:08

Yukarı Haçıl'ın depolama alanı (bacalı sanayi değil) olması Ovacık, Bağlum ve Yakacık için daha faydalı olabilir. Aynı zamanda Karakaya bölgesine yapılacak olan okullar insanları bu bölgelere çekecektir. İnsanlar (genel olarak) işyerine yakın bölgelerde ikamet etmek ister. Çocuklarının da evlerine yakın okullara gitmesini ister.

Şahsen ben Ovacık'ta oturup Kızılaya işe gitmek için 30-40 dakika önceden yola çıkmak, trafik stresi çekmek yerine, Yukarı Haçıl'da bir işyerinde çalışıp 5-10 dakika da işe gitmek isterim. Nasıl olsa Ovacık'ta alışveriş, eğlence, gezinme vb... olanakların hepsi mevcut. Kızılayda olupta Ovacık'ta olmayan bir şey yok (Ovacık tamamen şehirleşince)

Bundan otuz sene önce tek merkez Kızılay vardı artık Ankara Çevresinde de merkezler oluşmaya başladı, Çukurambar (30 sene önce gecekondu bölgesi idi), Çayyolu, İncek, vb..... Kızılay eski önemini yitiriyor.

Velhasılı kelam, Yukarı Haçıl'ın sanayi bölgesi olması hem Ovacık, hem Yakacık, hem de Bağlum için faydalı olur. Şahsi görüşüm.

bagci06
3 ay önce - Pzr 04 Şub 2018, 17:26

KARAKAYA BÖLGESİNE DE OKULLAR YAPILACAĞI NET DEĞİL, ORANIN DA İMAR DURUMU KARIŞIK.

OVACIK'TA NEREDEYSE 1 MİLYON TL LİK EVLERDE OTURUP, YA DA 2000-2500 TL KİRA ÖDEYİP, DEPOLAMA ALANINDA NE İŞ YAPACAKSIN ÖYLE PAHALI EVLERDE OTURAN KESİM ELİT OLUR, ASGARİ ÜCRETE ÇALIŞACAK ADAM, OVACIK'TA OTURMAZ (ARSA SAHİBİ DEĞİLSE). PATRON TAYFASI DİYORSAN YUKARI HAÇIL KÜÇÜK YER, KAÇ DÜKKAN OLACAK DA KAÇ PATRON OLACAK. HADİ 10 OLSUN.

30 SENE ÖNCE KIZILAY DEĞİL, ULUS REVAÇTAYDI. HER YOL DA ULUS'A ÇIKIYORDU. SEÇENEK AZDI, AMA ŞİMDİ SEÇENEK ÇOK DAHA FAZLA.

mustafaunalin

3 ay önce - Pzr 04 Şub 2018, 18:27

İvedik OSB'ye oldukça yakın bir lokasyon Ovacık.İş sahasına bu kadar yakın bir yerleşimin yanıbaşına depolama alanı yapmak işbilmez kişilerce yönetilmekten başka birşey değil.Keçiörendede iş alanı oluşturduk demek için yapılmış bir imar planlamasından ibaret sadece..

Abdulhamit 3
3 ay önce - Pzr 04 Şub 2018, 20:12

Patronlar Ovacık'ta, marabalar Yakacık ve Bağlum'da oturur

sardunya06
3 ay önce - Pzr 04 Şub 2018, 20:39
Karakaya bolgesi

Karakaya bolgesinin depolama alanı olması itirazlari fazlastiracak arsa sahipleri depolama alanı olmasını istemiyor ovacikta olduğu gibi uzun zamanlar alabilir.Depolama alanı itirazlar bir arada getirir uzadıkça uzar oyuzden biran önce geri dönülmesi gerekir.Konuta cevrilmeli doğal yapısi bozulmamali sonucta orada bir orman var dogayla içiçe OVAKENTİN sonra tercih edilecek bir yer 2.ETAP olarak oturmaya teşvik olunacak Ankara manzaralı bir yerin depolama olması yanlış değer kaybı olarak nitelendiriyorum...

utkuberkay
3 ay önce - Pzr 04 Şub 2018, 21:08
Bagci06

Bagci06 ayni parseldeyiz.sizinki hangi ada.

utkuberkay
3 ay önce - Pzr 04 Şub 2018, 21:14
Emlak vergileri

Arkadaşlar... emlak vergisini onceden internetten oduyordum. gecen hafta arsa bolgesini gezdim ve sonrasinda kecioren belediyesine gittim emlak vergisi odemek icin.2017 yilini odemedigimden 120 tl ceza cikti. Bir calisandan dilekceyle basvuru yapip iptalini talep edebilecegimi ogrendim. Neticede dilekce sonrasi bikac gun icinde veza iptal oldu. Ilgililerin bilgisine.

bagci06
3 ay önce - Pts 05 Şub 2018, 12:33

91584-1

Yukarı hacilda emsal 2 ve yükseklik 10,5 mi olur diyorsunuz.

Sayın sardunya06 ben sizden hiç bir şey anlamadım, önceki sayfalarda karakaya ve yukarı haçıl depolama değil, olmaz, yalan söylüyorlar yazmışsınız, şimdi de konuta dönmeli yazmışsınız. Bir çelişki yok mu ?

musahin
3 ay önce - Pts 05 Şub 2018, 19:46
Karakaya

Selam arkadaslar, hasbel kader Karakaya dan bir arsa aldik. O gün bugün bekliyorum. Arkadaslar bu okullar nereye yapiliyor? Ha arsamiz 91447 de. Buranin fiyati ne eder? Cevaplariniz icin simdiden tesekkürler

bagci06
3 ay önce - Sal 06 Şub 2018, 11:00

sayfa 567
ANA SAYFA -> ANKARA - Haberler ve Sohbet