Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 4
Kentakd
1 yıl önce - Çrş 10 Şub 2016, 21:20

Keçiören merkezinde yeni yapılan binalarda 500 600 arası fiyata binalar yapılırken Ovacık'ta bu fiyatlarda satış yapılmasını beklemek akılsızlık olur.250-450 arasında trendde olur fiyatlar müteahhitlerde bu fiyata göre yapılaşma gösterir

Misafir 7d9

1 yıl önce - Çrş 10 Şub 2016, 21:54

Keçiören şenyuva ultra lux villalar 32 katli gökdelen ler yapiliyor bunlari yapan muteahitler salakmi kecioren en hizli deger kazanan bölge

Misafir b8c

1 yıl önce - Prş 18 Şub 2016, 10:40

Ovacakta Gazlanan arsaların aşağıya doru patlayışı başladı.
Arsa fiyatlarının yüksek fiyatla şişirilmesinden dolayı kimse arsa almıyor.

Arsa alımı olmayınca da fiyatlar aşağıya doğu iniyor.

Şuan 800TL/m2 Ovacıkta çok katlı site bölgesinde yüksek kat arsa bulmak mümkün.

Fakat bu fiyatın 500-600tl/m2 fiyatlara inmesi muhtemel.

Çünkü kimse dairenin 200-300 bin edeceği bir yere, bir daire hissesine 100 bin Tl. den fazla vermez.

Buda arsa fiyatının 500Tl-600Tl/m2 olacağını gösterir.

ve imar durdurulmuş ve dönüşümün 6-7 yıl olacağı hesaplanınca işler daha vahim.

Aşağıdaki ilanlara bakarsanız Ovacık'da Normal binalarda 4+1 dairelerin 170TL. başladığını görürsünüz. ve bu fiyatlara daire satamıyorlar. Çünkü alıcı yok.

Ovacıkta yeni yüksek imarlı 150m2 yerlerde kesinlikle daire 200-300Tl. arasında olur. Bu fiyatların üzerinde kimse daire satın almaz.

http://www.sahibinden.com/ilan/emlak-konut-satili ...8565/detay

http://www.sahibinden.com/ilan/emlak-konut-satili ...5020/detay

http://www.sahibinden.com/ilan/emlak-konut-satili ...6827/detay

Misafir 97d

1 yıl önce - Prş 18 Şub 2016, 21:51

sayın b8c bağlumda 1 etapta sitede bir daire fiyatı ne olur sizce

Misafir 57b

1 yıl önce - Prş 18 Şub 2016, 23:42

2 bölge içinde site seklındeki yapılasmalarda ortalama 200-400 bin tl arasında daire fiyatları olacaktır

Misafir db3

1 yıl önce - Cum 19 Şub 2016, 10:09

Bizim Tahminimizinde Ovacıkta site tarzında yapılaşmada normal 150m2 daireni fiyatının en fazla 300 bin olması.Bunun nedenide etrafındaki muhitin fiyatları malum olması.Bir semtte fiyatı oluşturan en önemli etken cevresindeki yapılaşma fiyatları.

200m2 arsaya bir daire düşüyormuş. Gecen gün pazarlıkta 800tl/m2 Ovacıkta site tarzında bir arsadan arsa almadık. Çünkü 800tl/m2 200m2 arsada daire maliyeti 160bin tl oluyor. Temelleri bile atılmamış, 6-7 sene sonra belki bitecek, imar sorunu halen devam eden bir yere 160bin tl vermek bana mantıklı gelmedi.

Şu zamanda sıfır daireyi bile bina bitince görüp alıyoruz.

Onun yerine yukarıda arkadaşın paylaştığı ilanlardaki gibi cevresindeki daireleri almak daha akılcı.

Benim gözlemim şuan Ovacık arsa fiyatları şişmiş, doymuş durumda.Yatırımcı artık burdan para kazanamaz.Zamanında 100-300tl/m2 fiyata arsa alanlar kazanmış. 800tl/m2 fiyatlara arsa alınmaz.

500-600tl/m2 arsa alınması olabilir. Oda 6-7 senelik enflasyonu, paranın degerini hesap ederek....

Misafir 2f0

1 yıl önce - Cum 19 Şub 2016, 17:03

Suan Ovacıkta satan çok alan yok.
Arsa satanlar ucuk fiyatları ile havanda su dövüyorlar.
Zaten bu savaş ortamında alımda yapmakda mantıklı değil.

Söylemlerinize katılıyorum.Şisirilmiş arsa fiyayları gercek degerine inecektir.

Misafir 57b

1 yıl önce - Cum 19 Şub 2016, 19:58

akıllı bir yatırımcı elbette ovacıktan su zamanda arsa almaz m2 si 800,1000 tl ye arsa yatırımı mı yapılır?yapan varsa da zaten yatırımdan anlamıyordur.ovacık zaten degerlendi değerlenecegi kadar yıllar önce burda arsası olanlar karlarını elde ettiler simdide arsalarının yapılasmasını beklıyor arsasını satanda nerdeyse cok az oyle satan cok falanda demeyin.Ovacıkta fiyatların düşeceğini söyleyen arkadaslara kesinlikle katılmıyorum fiyatlar daha da artacak keciörende bağlum ovacıktan baska boş yer mi kaldı?ki ovacığın konumunu da anlatmaya gerek yok zaten cevre yolu,yozgat bulvarı,avm arsında kalmıs merkeze yakın bir yer.Ovacıkta arsa fiyatlarının düşeceğini söyleyen arkadasların ovacıkta cok yatırım yapma isteği vardı ama gerceklesmedi sanırım onun verdiği pişmanlık var ki burda öyle seyler yazılıyor

Misafir 64e

1 yıl önce - Cmt 20 Şub 2016, 13:13

Ondan dolayı suan Ovacıkta kimse arsa almıyor.

800-1000tl ye arsa alınmaz. Misafir 57b ardadasa katılyorum.Fakat alım olmamasının esas nedeni arsaların degerinin olduğundan fazla olması.Ondan dolayı fiyatlar aşağıya doru ister istemez baslayacaktır.

Ovacıktada dairelerin en fazla edeceği 300 bin.

Üsütünü hesap ederek başlayan yatırımcının daire elinde patlar ☺😄

Misafir b28

1 yıl önce - Cmt 20 Şub 2016, 14:35

Arkadaşlararın yorumlarını okurken emlakçımı,müteahhit mi, yoldan geçerken bi yorum da ben yapayım diyen birilerimi düşünmeden edemedim.
-- ilk önce 150 m2 bürüt daire nasıl olurda konut fiyatı 200- 300 bin aralığında olur. 150 m2 daire maliyeti şu an en az 150 bin tl , bi o kadarda arsa sahibinin maliyeti yani 300 bin tl maliyet.
-- Daire fiyatları o bölgede 375 - 500 bin aralığında olur.
-- Arsa fiyatları inşaatlar başlayınca 1400-1500 tl (konut parsellerinde) olur.
-- Arsa fiyatları şu an köy ile y.b. Üniversitesi arası 1000 tl civarı, hayvan pazarının olduğu yerlerde 800 tl, bunun daha aşşağısı 500-600 aralığı bizim köyde olur ancak fantaziye gerek yok.
-- Bölge bu imar planı ile Çukurambar olmasa bile Aşağıeğlencenin üzerine çıkar Keçiörenin parlayan yıldızı olur.
-- Şu unutulmasın bir bölge ne kadar imarı, yeri güzel olsada o bölgenin müteahhitleri iyi olmadığı sürece ses getirmez. Neyseki ovacıktaki müteahhitlerin büyük çoğunlugu iyi müteahhit.

sayfa 4
ANA SAYFA -> ANKARA - Haberler ve Sohbet