Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 1
metehan6195
6 yıl önce - Cmt 23 Oca 2016, 14:06
Ankara Ovacık Yakacık inşaat güncellemeleri


bölgede büyük inşaat şirketlerinin yatırımları olacağı yönünde sürekli bilgiler geliyor şimdilik yapılan projeler


umarım ankaraya yakışan projeler olur..


murad_1299
6 yıl önce - Cmt 23 Oca 2016, 14:23

Ovacık'taki ortadaki boş arazide inşaat falan oluyor mu acaba

Misafir 5d7

6 yıl önce - Pzr 31 Oca 2016, 15:51

ovacik icin buyuk sirketlerin projeleri mevcut ama bi baslayamadi ne zamandir neden bu kadar agir ilerliyor bilmiyorum

erixkar
6 yıl önce - Pts 01 Şub 2016, 01:07
Ovacık imar planı Yürütmeyi durdurma.


Ovacıkta imar planında mahkeme tarafından yürütmeyi durdurma kararı aldındı.Bu mâhkeme sonuclandıktan sonra ,temiz,yargıyay asamasından sonra yeni imar planı onaylanırsa, bu imar planınada itiraz edilip mahkemeye verimezse inşaat ruhsatları acılacak.Bu sürec uzun süreceği gibi gözüküyor.

Misafir 5d7

6 yıl önce - Pts 01 Şub 2016, 02:32

Sayın erixkar bu bilgiye nerden ulaştınız.zira geçenlerde o bölgedeki emlakçılardaydım bana bu konuda herhangi bir bilgi vermediler.simdide belediyenin resmi sayfasına baktım Ovacık imar planı tescil edilmiş ruhsatlar verilmektedir aksi yöndeki bilgiler gerçek değildir yazıyor.hayırlı gecelerMisafir e52

6 yıl önce - Pts 01 Şub 2016, 10:06

Çok Yazık ya. Millete üç kuruşluk arsaları, yok site olacak, yok değerlenecek diye gazlayıp gazlayıp yüksek fiyata sattılar.

Şimdide Yok mahkeme kararı, yok temiz kararı deyip işi çıkmaza girip iş uzadıkça uzuyor. Her halde bu projenin sonu da MİA (İskitler eski sanayi) gibi olacak. Orada da bu şekilde site yapılacak ankaranın merkezi deyip arsaların fiyatlarını kaldırıp millete arsaları gazladılar.

Milet o zaman alabileceği normalde bir daire parasına, sözde hemen yapılacak site olacak diye MİA projesinden bir daire , arsa hissesi aldı. Şimdi 10 sene oldu hale tık yok. Yok mahkeme kararı, yok Danıştay kararı yok mimarlar odası iptal davası denip iş uzadıkça uzuyor.

Hisse alacağına normal biryerden daire alıp kiraya verseydi. Verdiği paranın yarısını zaten çoktan çıkarır dı.

Arsa yatırımı yaparken çok dikkat etmek gerek. Yoksa çok uzun yıllar beklemek gerekir.


Misafir 877

6 yıl önce - Pts 01 Şub 2016, 10:34

Ruhsat veriliyorsa bile nasıl inşaat yapılacak. Yeniden açılan davada plan iptali geldiğinde inşaat yarıda duracak ya da yıkılacak.

Misafir 3e1

6 yıl önce - Pts 01 Şub 2016, 10:35

Arkadaşlar ruhsatlar mart ayında açılıp, yapılaşma başlayacak herhangi bi sıkıntı yok....çok güzel projeler var...büyük firmaların ilgisi yoğun.Ticaretin hızlı olduğu gözde bi yer olacak...

Misafir 3e1

6 yıl önce - Pts 01 Şub 2016, 10:41

Sn. Mustafa AK' ın ilgili sitede söyledikleri bu şekilde
http://www.emlaktagundem.com/ankara-keciorende-ul ...cozulecek/

Ovacık tarafında yeni bir şehirleşme var. ‘Ovacık Çayyolu gibi olacak’ deniyor ama hukuki sorunlar olduğu ifade ediliyor. Son durum nedir?

Göreve geldiğimizde orada yapılaşmaya müsait olmayan bir imar planı vardı, yatırımcı girmiyordu. Oranın hareketlenmesi için şehircilik açısından geniş ve donanımlı sosyal donatı alanlarının, yeşil alanların fazla olduğu yeni bir imar gerçekleştirdik. Burası site tarzı yapılaşmaya uygun hale getirildi. İmar çalışmasını tamamlayıp ruhsat vermeye başlamıştık. Yalnız parselasyona itiraz eden bir mahkeme kararı geldi. Bu itirazın aslında sadece o bölümle alakalı olması gerekirken mahkemenin tüm planı durdurduğunu gördük. Ruhsat çalışmasını durdurmuş oldu, şu anda kimseye ruhsat veremiyoruz. Yapmış olduğumuz itiraz, tüm plana karşı yapılmasının yanlış olduğu yönünde. Danıştay’da şu anda temyiz durumundayız. Dava biter bitmez lehimize de olsa aleyhimize de olsa orayı zaten çözmüş durumdayız. Planda bir değişiklik olmayacak sadece parselasyonla alakalı itiraz eden vatandaşın sorununu çözüp yola devam edeceğiz. Bir kişinin itirazına yönelik mahkeme kararı 100 bin nüfuslu yeni bir şehri etkilemiş oldu. 1 buçuk yıldır mahkeme sonuçlanmadığı için alt yapı çalışmaları ilerlemiyor.

Resmiyete dökülmedi ama ruhsat sıkıntısı çözüldü şeklinde konuşuluyor..Zaten tek kişi ile alakalı bi promlemdi..


Misafir e52

6 yıl önce - Pts 01 Şub 2016, 10:46

Mahkeme tarafından bir imar projesine durdurma kararı verilmişse bunun, çözülmesi, tekrar imar çıkması en az 3-4 yıl süreç. Çünkü yeni imar planı, askı süreci, itiraz süreci tekrar sıfırdan prosedür. Umarım mart ayında açılır. Ama tahminim iki yıldan önce Ovacıkta hiç bir şey başlamaz.sayfa 1
ANA SAYFA -> ANKARA - Haberler ve Sohbet