Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 1
körfezli4141
4 yıl önce - Çrş 20 Oca 2016, 11:12
Kocaeli kartepe ilçesi(+)(+)


hikmetiye cami


körfezli4141
4 yıl önce - Çrş 20 Oca 2016, 17:46

sukaypark

(+)
körfezli4141
4 yıl önce - Pzr 31 Oca 2016, 10:11


(+)

(+)
(+)
sukaypark


körfezli4141
3 yıl önce - Sal 19 Nis 2016, 13:53

KARTEPE'DE TURİST REKORUKartepe, 1 yılda 350 bin turiste ev sahipliği yaptı.

19 Nisan 2016 Salı 13:35

Geçtiğimiz yıl Kocaeli İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü, 15-22 Nisan Turizm Haftası’nda Başkiskele İlçesi’ne gezi organizasyonu düzenlemişti. Bu yıl ise etkinlik adresi Kartepe İlçesi oldu.  Kartepe Sukay Park’ta kahvaltıda basın mensuplarıyla bir araya gelen Kartepe Belediye Kültür ve Turizm’den Sorumlu Başkan Yardımcı Abdullah Yılmaz, Kartepe’yi Doğa Sporlarının cazibe merkezi haline getireceklerini söyledi. Derbent’ten başlayan toplam teleferik projesi 17 km olup, 2017’de projenin ilk ayağının  bitmesini hedefleniyor.


TURİZM HEYETİ KARTEPE’DE
Etkinliğe Kocaeli İl Kültür ve Turizm Müdürü Adnan Zamburkan,  Müdür Yardımcısı  Ayhan Zeren, Şube Müdürü Hülya Özer, Turizm Sorumlusu Seda Ulutürk, Kartepe Belediye Başkan Yardımcısı Abdullah Yılmaz ve Kartepe Turizmciler Derneği Başkanı Kamil Öçbe ve Kartepe Belediye Turizm Birim Sorumlusu Halit Koç, Kültür Müdürlüğü basın sorumlusu Necla Taşkın ile Turizm temsilcileri basın mensupları katıldı. 


HAFTA SONU KARTEPE’DE TRAFİK CİDDİ SIKINTI
Abdullah Yılmaz  “Havaların ısınmasıyla birlikte hafta sonu yaklaşık 50 bin kişinin giriş çıkış yaptığı Kartepe ilçesinde en büyük sıkıntı trafik olarak öne çıkıyor. Kartepe Belediyesi şimdiden trafik yoğunluğunun önüne geçmek için ciddi önlemler almaya hazırlanıyor. Ana güzergâhta ciddi sıkıntımız yok, dağ yolu zirveye çıkarken sıkıntımız var” deyip şunları kaydetti:


“Bunu da teleferik ve ikinci bir yolla çözmeye çalışıyoruz.Derbentten zirveye uzanan 17 km’lik bir yol yapımı vardı.Bitti ve kullanılmaya başlandı. Tek sıkıntı Otel de ücretli otopark alımı, belirli yerlerde cetler olursa kısmen sorunu  çözüme kavuşturmuş oluruz.


TELEFERİK İHALESİNDE SONA GELİNDİ
Teleferik projesinin ihalesinde son aşamaya gelindi, şu anda kadar birkaç firma ile görüşmeler yapılıyor. Resmi kurumlarla olan görüşme ve anlaşmaların tamamlandı. Derbentten kuzu yaylayandan çıkacak 12 km’lik projenin ilk ayağının temelinin bu yıl içinde başlayıp 2017 yılı ortalarında hayata geçirilmesi planlanıyor. Seka Kampı Göl üzerinden Derbent ve oradan da kuzu yaylada yapılacak olan  5 km’lik teleferik projesi ise tamamen  2019 yılında hayata geçirilmiş olacak.  Yap işlet devret modeli  50 milyon dolara mal olacak proje yerli ve yabancı yatırımcılarla görüşülerek yapılarak hayata geçirilecek.


18 KM’LİK DAĞ ALTI YÜRÜYÜŞ VE BİSİKLET YOLU 2016 YILINDA HAYATA GEÇİYOR
Kartepe Belediyesi turizmi desteklemek adına başlattığı 18 Km’lik  Dağ altı yürüyüş ve bisiklet yolu projesi 2016 yılında hayata geçirilecek.  Karatepe’den Maşukiye’nin sonuna kadar toplam 18 km’lik parkur bisiklet yolu projesinin ilk ayağı tamamlandı. 2016 yılı içerisinde proje tamamen hayata geçirilecek.

 
YILLIK 350 BİN TURİST AĞIRLIYOR, ORTADOĞU DAN 75 BİN TURİST GELİYOR
Kartepe’de doğa sporlarının çeşitliliğini artıracaklarını söyleyen Kartepe Belediye Başkan Yardımcısı Abdullah Yılmaz, “2014-2015 yıllarında konaklayan turist sayısı 350 bin, günlük ilçeye gelen Turist sayısı ise  2 milyonun üzerinde.   Tabii çoğunluklu olarak yerli turist ziyaretçilere ev sahipliği yapan Kartepe ilçesinde Son dönemlerde Ortadoğu’dan 75 bin turist ziyaret etmiş.  Öte yandan Yamaç Paraşütü, karavan, kayak, kano, sualtı dalışı fotoğrafçılık ilçede en ilgi gören sporlar arasında. “ dedi.


DOĞA SPORLARI ÇALIŞTAYI İÇİN HAZIRLIKLAR TAMAMLANDI
Kartepe Belediyesi’nin organize ettiği,  Gençlik Spor Bakanlığı İl Müdürlüğü, Kocaeli İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü ve Kocaeli Üniversitesi katkılarıyla Doğa Sporlarıyla ilgili çalıştay düzelecek. 2 gün sürecek olan çalıştayda 27 Nisan Çarşamba günü spor turizm alanları gezilecek.  28 Nisan Perşembe günü ise Çalıştay sunumu gerçekleştirecek.

Şennur YILDIZ

Alıntı:
özgür kocaeli gazetesi


Nail karaaslan

2 yıl önce - Pzr 17 Eyl 2017, 09:08


(+)
körfezli4141
2 yıl önce - Sal 17 Ekm 2017, 09:54Kartepe turizmin merkezi olacak!


Kartepe’nin doğal güzelliklerini ortaya çıkarmak ve doğa turizmini desteklemek amacıyla hazırlanan Dağ Altı Yürüyüş ve Bisiklet Yolu Projesi, aynı zamanda ekoturizm alanı ilan edilen bir proje olma özelliğini de taşıyan ilk yer
Kartepe’de farklı vizyon projelere imza atan Kartepe Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez’in, seçim vaatleri arasında yer alan, Karatepe’den başlayıp Maşukiye’ye kadar uzanan ve yerleşim merkezlerinden bağlantılı 24.27 kilometre uzunluğundaki Dağ Altı Yürüyüş ve Bisiklet Yolu Projesi hayat buldu. Proje aynı zamanda Türkiye’de ilk ekoturizm alanı ilan edilen proje olma özelliğini de taşıyor.EKOTURİZMİN AMACI
Proje hakkında bilgi veren Kartepe Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez “Ekoturizm doğanın ve yerel kültürlerin güzelliklerini tanıtırken bir yandan da çevreyi koruyan, çevre bilinci aşılayan, düşük ziyaretçi etkisi bırakan ve turizm öznesi durumundaki bölgenin yerli halkını da sosyo-ekonomik olarak sürece dahil eden bir turizm anlayışını ifade ediyor. Sürdürülebilir turizm, sorumlu turizm ya da yeşil turizm gibi isimlerle de anılan ekoturizm, turizmin doğal, kültürel ve çevresel bağlamda olumsuz etkilerini en düşük düzeye indirip, olumlu etkileri sürdürülebilir biçimde en yüksek düzeye çıkarmayı amaçlıyor” sözlerine yer verdi.ÜLKEMİZDE İLK DEFA
Kartepe’nin ülkenin turizm merkezi haline geleceğinin altını çizen Başkan Üzülmez “Bu tabiki uzun vadeli vizyonumuz. Akşamdan sabaha böyle bir şey olmasını beklemiyoruz. Ancak bütün yatırım ve proje planlarımızı bu vizyonumuza uygun olarak dizayn ediyoruz. Projenin hayata geçmesiyle birlikte vizyon projelerimizden birini daha başarmanın gururunu yaşıyoruz. Kartepemizi turizmiyle öne çıkarmak için hedef belirlemiştik. Kartepe’nin güzelliklerini, doğasını bozmayacak şekilde daha çok insanla buluşturmak hedefimizdir. Bir çok projemiz hayata geçmektedir. Dağ Altı Yürüyüş ve Bisiklet Yolu projesi ile alternatif tatil yapmak isteyen vatandaşlarımıza imkan sağlamaktadır. Türkiye’nin ilk ekoturizm alanını da içinde barındıran projemiz, Kartepemize ve ülkemize hayırlı, uğurlu olsun” ifadelerini kullandı.


körfezli4141
2 yıl önce - Sal 07 Ksm 2017, 20:09


(+)

(+)

(+)

(+)


Kartepe sukayparkkörfezli4141
2 yıl önce - Sal 21 Ksm 2017, 10:34(+)


(+)

(+)


(+)


(+)(+)


eşme seka kampı


körfezli4141
2 yıl önce - Prş 23 Ksm 2017, 07:31


(+)

(+)

(+)

(+)

(+)


Sukaypark


körfezli4141
2 yıl önce - Cum 24 Ksm 2017, 20:26


(+)

(+)

(+)

(+)

(+)

Eşme seka kampısayfa 1
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET