Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Piyalepaşa İstanbul Projesi (Polat İnşaat) Kentsel Dönüşüm
« önceki   1234 ... 272829   sonraki »

ANA SAYFA -> İSTANBUL - Haberler ve Sohbet
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
sayfa 3
Misafir 102

1 yıl önce - Sal 02 Şub 2016, 17:18

Residence bloğundan bizimkiler yani ailem 1+1 daire aldı. Ben yurt dışındaydım o sırada. Tr ye geldiğimde gidip baktık. Proje'ye aşık oldum gerçekten harika bir proje 😀 20 güne kadar örnek dairesi yapılıyormuş. Bölge için güzel bir proje .

Detroit
1 yıl önce - Çrş 03 Şub 2016, 18:01

Bir İstanbullu olarak ilk defa bir projede heyecanlandım. Hacıhüsrev gibi tarihi olan, haliçe komşu 2 dk da tünelle beşiktaşa gidilebilen ve beyoğluna yürüme mesafesindeki bir mahallenin tamamen yeniden yapılması gerçekten heyecan verici. Arada balıktutmaya haliçe inerdik. Şimdi piyalepaşa bulvarından geçerken durup çayımızı kahvemizi içebilceğimiz mekanları güvenle oturabileceğimiz sokakları ve arkadaşlarımızla vakit geçirebileceğimiz sinema ve mekanları bu bölgeye getirecekleri için ben mutluyum. Umarım tarihi dokuyu bozmadan Okmeydanı, Dolapdere ve Beyoğlu aksınıda yenilerler. Polar inşaata tam puan verdim. Vizyonlu adammış.

Misafir d42

1 yıl önce - Prş 04 Şub 2016, 00:10

Eskiden çok tehlikeli bir mahalleydi hacıhüsrev. Valla girmek cesaret işiydi. Polat reis iyi girmiş mahallaye. Valla helal olsun

Misafir 0a2

1 yıl önce - Prş 04 Şub 2016, 14:02

O bölge beyoğlu belediye başkanı destekleriyle ve hükümetcede onaylanmasıyla büyük bir kentsel dönüşüme ev sahipliği yapacak. Özellikle yeni okmeydanı projesiyle piyalepaşa, dolapdere, haliç, okmeydanı tamamen yenilenerek değişecek.

Cemoli D18
1 yıl önce - Prş 04 Şub 2016, 14:19

Gecekonduların milyon TL ettiği yer oldu burası. Rezidans ve güzel bir yapılar olacak burada.

Misafir 60d

1 yıl önce - Cum 05 Şub 2016, 19:54

Her gün reklamları dönüyo. Merak edip gittik baktık projeye. Fiyatlar uçmuş. 1+1 residence tipi daireye bir milyondan fazla istiyolar. Güzel merkezi iyi hoş amma bu rakamlar çoktur. Bizi aşar. Bittiğinde ikimilyon olur diyolar. Olur mu? Bilmem. Bizi aşar valla.

Misafir e91

1 yıl önce - Cmt 06 Şub 2016, 13:40

Mimari açıdan osmanlı ve selçuklu mimarisinin etkili olduğu alçak katlı olmasıyla bölgenin sülierini bozmayan proje. Fiyatı bölgeye görr şuan uygun denilebilir. Üç sene sonraki rakamları görünce anlarsınız.

Onur Zeybek

1 yıl önce - Cmt 06 Şub 2016, 14:41

Selamlar herkese, ben konu ile ilgili detay bilgiler vereyim.

Proje 2015 yılında başladı. Ancak bu proje için çalışmalar çok çok öncelere dayanıyor.

Basın toplantısında tüm detaylar konululdu, bunu izlemek isterseniz https://www.reklam_link.com/piyalepasa-istanbul-tanitim-toplantisi/52531

Videoda geçen birkaç başlık şöyle,

Polat Holding Yönetim Kurulu Başkanı Adnan Polat "Bu proje için prestij projemiz diyebiliriz. Kentsel dönüşümün en önemli örneklerinden biri. Bize de kentsel dönüşüm konusunda büyük tecrübe sağladı. Kentsel dönüşüm konusunda bir kitap yazabiliriz.Grubumuzun da en büyük çaplı projesi. Burada hak sahipleriyle de sürekli konuşarak mağduriyet yaratmadan anlaşmalara vardık. Bölgenin işsizlik ve eğitim sorununa destek oluyoruz. İstihdam sağlıyor ve burs veriyoruz. Burada oturmak isteyenler hak sahipleri de heyecanla projenin sona ermesini bekliyorlar" diyor.

Proje mimarı İki Design Group Yönetici Ortağı Yüksek Mimar Murat Kader. Kader'in açıklamasına göre aslında Piyalepaşa İstanbul projesi, Mimar Sinan'ın eseri olan Piyalepaşa Camii'nin 21. yüzyıldaki versiyonu. Kader, "Piyalepaşa Camii sadece bir cami değil külliyesi, medresesi, sıbyan mektebi, çarşısı, konaklama alanı, dinlenme alanı ve ibadet alanıyla dönemininin karma projesi. Biz de bunun modernize edilmiş şeklini tam karşısına inşa ediyoruz" dedi.

Röportajı izlemek isterseniz https://www.reklam_link.com/piyalepasa-istanbul-bolgenin-kimligini-yansitacak/52520

Piyalepaşa Gayrimenkul Genel Müdürü Kaan Yücel ile yapılan röportajı izlemek isterseniz https://www.reklam_link.com/piyalepasa-istanbul-2018de-teslim-edilecek/52517

Basın toplantısında verilen diğer bilgileri ise şöyle özetleyebiliriz,

Basın toplantısı Polat Holding Yönetim Kurulu Başkanı Adnan Polat, Piyalepaşa Gayrimenkul Genel Müdürü Kaan Yücel ve İki Design Group Yönetici Ortağı Yüksek Mimar Murat Kader'in katılımıyla gerekleşti. İstanbul'un kalbi Beyoğlu'nda inşa edilen ve özel sektör eliyle yapılan en büyük kentsel dönüşüm projesi ünvanını taşıyan Piyalepaşa İstanbul 800 milyon dolarlık yatırımla hayata geçiyor. Projenin yüzde 30'unun bu yıl sonuna kadar satılması hedefleniyor. Polat Holding Yönetim Kurulu Başkanı Adnan Polat "Bu proje için prestij projemiz diyebiliriz. Kentsel dönüşümün en önemli örneklerinden biri. Bize de kentsel dönüşüm konusunda büyük tecrübe sağladı. Kentsel dönüşüm konusunda bir kitap yazabiliriz.Grubumuzun da en büyük çaplı projesi. Burada hak sahipleriyle de sürekli konuşarak mağduriyet yaratmadan anlaşmalara vardık. Bölgenin işsizlik ve eğitim sorununa destek oluyoruz. İstihdam sağlıyor ve burs veriyoruz. Burada oturmak isteyenler hak sahipleri de heyecanla projenin sona ermesini bekliyorlar" diye konuştu.
Piyalepaşa Gayrimenkul Genel Müdürü Kaan Yücel de "Projemizin bugünkü tanıtımından önce yüzde 10'unu sattık. Yıl sonuna kadar da yüzde 30'unu satmayı hedefliyoruz. 2016 yılının sonuna kadar ise yüzde 50'sini satmayı planlıyoruz. Projemizin en büyük özelliği İstanbul'un tam merkezinde yer alması. Burada daireler metrekaresi 8 bin 500 liradan başlıyor. Rezidanslar ise 10 bin 500 liradan başlıyor" dedi.
Projenin mimarı Yüksek Mimar Murat Kader ise projenin semt sıcaklığında ve mahalle kültürünü yansıtacak şekilde tasarlandığını anlattı. Piyalepaşa İstanbul Projesi, Piyalepaşa'nın tarihi dokusunu da yansıtacak şekilde; hem geleneksel hem de modern mimariyi harmanlıyor. Mimar Sinan'ın ustalık eserlerinden olan Piyalepaşa Camii ve onun donatılarından esinlenerek yapılan Piyalepaşa İstanbul projesi yaşayan bir mahalle dokusuna sahip olacak.

Detroit
1 yıl önce - Pts 08 Şub 2016, 00:53

Fiyat artış hızını tutamadım. Nasıl bir proje bu? 2 ayda bir yüzde 5 fiyat artışına gidiyorlar. Bu artış hızı normal mi? ve bölge hakkında ne düşünüyorsunuz?

Misafir 5c7

1 yıl önce - Pts 08 Şub 2016, 03:44

Galataporta kazma vuruldu. Haliçport projesi askıya çıktı yakında ona da kazma vurulur. Bölge de ciddi bi hareketlilik var. Şuanki fiyatlar gayet makul. Bittiğinde 1+1 residence bloğunun başlangıç fiyatlarının 2 milyonu görmesi öngörülüyor. Proje mimari açıdan bölgeye uygun ve polat kentsel dönüşüm işini iyi götürdü. Eğer mağzaları ve ticari üniteleri iyi işletirse muazzam bi proje olcaktır. Maslak 1453 projesiyle beraber merakla bitip hayata geçmesini beklediğim projelerden. Yönetim işini başarabilirler umarım.

sayfa 3
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
« önceki   1234 ... 272829   sonraki »
ANA SAYFA -> İSTANBUL - Haberler ve Sohbet