Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Türkiye'de üretilen araçlar
« önceki   123456 ... 697071   sonraki »

ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
sayfa 5
Rıdvan Yeşiltaç

12 yıl önce - Pzr 18 Eyl 2005, 00:15

Yukarıdaki Cobraları Otokarın yapması çok güzel bir durum, ayrıca su içinde gitmesi de muhteşem bir görüntü sergiliyor. Hani Hummer da yapar bunlar dedirtecek kadar....

Aslında Ar-Ge ye yeterli miktar ayrılsa ve gerekli özen gösterilse neler çıkıyor ortaya...

Yıllarca tofaş kuş serisi, renault tx, toros serisi üretip bize satmakta hiç zorluk çekmezken, avrupa pazarı keşfetti ve bizim full aksesuar dediğimiz o zamanın Doğan SLX ile aynı parada VW Polo Classic getirdi. Hal böyle olunca bir tarafta doğan bir tarafta VW vatandaş tercihini kullanacak tabi....sonra ne oldu avrupadan kalkmış olan kuş serisi ve renault toros serisi yavaşça rafa kalktı ve şimdi güzel modeller çıkmaya başladı eeee o zaman bize niye bu tenekeleri kullandırdınız değilmi.

VW, Opel, Mercedes, BMW isim oluyor ama ürünü ortada, tofaş 3 yıl kaporta boya çürüme
garantisi, VW 6 sene en düşük modelde, üst sınıfta 12 yap ürünü güven malına çalma malzemeden halkı kandırma ki yerli yi kalkındır.

Çünkü yurtdışı firması imal ediyor, masraf edip malını ihraç ediyor bir fiyat çıkarıyor, oysaki bizimkilerde üretiyor bir fiyat çıkarıyor aynı yada daha fazlası niye....

Bizimkiler burda ürettiği halde niye pahalı,

Aslında bunu yazarken aklıma gelen bir şeyide paylaşayım istedim. Trafik kazaları - demir yoluna önem vermeme - kamyon satışı ve üretimi - demiryolunu özendirici şeyleri sabote bunlar birbirlerine bağlı şeyler dikkatinize...

metink
12 yıl önce - Pzr 18 Eyl 2005, 00:30
ekleme..

Fiat Marea'da turkiyede uretiliyor, listede goremedim..

Bu arada bu imza denen otomobil nerede ve ne zaman satisa sunulucakmis? Bu simdi gercekten jet fadil'in projesimi?

melih
12 yıl önce - Pzr 18 Eyl 2005, 01:06

Mercedes actroslar Türkiye'de uretilmiyor.Onun yerine axor cekiciler uretiliyor.

umit1
12 yıl önce - Pzr 18 Eyl 2005, 07:10

Cobralar HMMVV platformu ve mekanik aksamini kullaniyor zannedediyordum,acaba yaniliyormuyum?
Isvicre MOVAG firmasininda Cobra benzeri  HMMVV bazli hafif zirhli araci oldugunu biliyorum .

Saygilar,

Rıdvan Yeşiltaç

12 yıl önce - Sal 20 Eyl 2005, 08:30

Marea Normal Model

Marea VIP

Mustafa Taşlı
site denetçisi

12 yıl önce - Sal 20 Eyl 2005, 11:02

Marealar 1996 yılında İtalya!da Tempra'nın yerini aldığında büyük sükse yapmıştı.ama nedense bizde pek tutulmadı.bildiğim kadarıyla İtalya'da ki fabrika bu modeli 2002den beri üretmiyor.Arabanın geliştirilmesinde ise TOFAŞ ın pek bir katkısı sanırım olmadı.

asan70
11 yıl önce - Sal 01 Ağu 2006, 20:33

Türkiye de çogu kişinin bilmediği yerlilik oranı tartışılabilir.çok sayıda firma var..BMC,ASKAM,KANUNİ,RAMZEY,HEMA TRAKTÖR,BAŞAK TRAKTÖR,TÜMOSAN gibi yüzde 100 dışarıya bağımsız firmalarda var..Benim araştırabildiklerim,yukarı  dakilerden ayrı üretim yapan firmalar veya markalar;MOTOSAN www.motosan.com ,YAĞMUR www.yagmur.com ,GÜLERYÜZ www.guleryuzotomotiv.com,GÜLERMAK www.gulermak.com.tr,MASTAŞ,TEMSA,Pİ MAKİNA ,T MODEL(Askeriye içinde üretiliyor),PANTERA(Ersencer),TEZELLER (www.tezeller.com.tr),TÜRKKAR (www.turkkar.com.tr ),ERKUNT (www.erkunttarim.com.tr),PALME(www.palme.com.tr),ALTINBOĞA,ERTUĞRULLAR(ww.erturullar.com),MARAL ve DİARDİ...

Hakan Aslantürk
11 yıl önce - Sal 01 Ağu 2006, 21:57

Bu saydıklarınızın yanı sıra yine Bursa'da üretim yapan Güleryüz şirketi de vardır. Otobüs imalatı yapar. Markası Cobra'dır. Bunlar da bazı modellerinin resimleri:

Bu da web adresi: www.guleryuz.com.tr

Yine bunun yanında ve yine Bursa'da faaliyet gösteren Pusula Grup'da seri üretim vip araçlar üzerine çalışmaktadır. Doblo VIP, Tata VIP, Marea VIP serisi yine Bursa'da üretilmiştir. Pusula Grup, iç dizayn ile ilgili olan ahşap ve deri işçilik ve elektronik donanım bölümünü gerçekleştirmektedir. Bunlar da yaptığı bazı tasarımlar:

Doblo VIP:

Marea VIP:

Tata VIP:

web adresi: www.pusuladesign.com

Mustafa Taşlı
site denetçisi

11 yıl önce - Sal 01 Ağu 2006, 22:58

Tata'nın yerli üretime geçtiğini bilmiyordum.İşçilik ve kalite olarak diğer yerli üretimlerin yanında zayıf gibi görünüyor.
Ama fiyatı tercih sebebi olabilir.

mesutsuat
11 yıl önce - Çrş 02 Ağu 2006, 02:27

Alıntı:
Honda TR'de otomobil üretiyor mu?

Evet.Honda'nın fabrikası Gebze'de.2-3 sene önce Mazda da İzmit'e fabrika kuracaktı ama yalan oldu heralde.geçen sene de Hyundai Bursa'da yer baktı fabrika kurmak için ama demek ki bizimkilerle anlaşamayınca gitti Çek cumhuriyeti'nde kurdu.Hatta Konya Bld. başkanı "gelsinler Konya'da kursunlar fabrikayı,arsasını bedavaya verelim" demişti ama olmadı Paralar Çek cumhuriyetine gitti.Opel'in de İzmir'de vardı fabrikası,ama o da kapandı...

sayfa 5
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
« önceki   123456 ... 697071   sonraki »
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET