Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Türkiye'de üretilen araçlar
« önceki   1234 ... 697071   sonraki »

ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
sayfa 3
Gorkem S. GUNGELEN

12 yıl önce - Prş 30 Hzr 2005, 15:27

EFSANEYİ UNUTMAYALIM

Soner
12 yıl önce - Prş 30 Hzr 2005, 16:09
Şanlıurfalı ‘melez otomobil’ üretti

Şanlıurfa Endüstri Meslek Lisesi (EML) öğretmen ve öğrencileri, Ferrari, Toyota, Ford, Hyundai, Valkswagen ve traktör araçların hurda parçalarından yararlanarak Ferrari’ye çok benzeyen bir otomobil üretti. Saatte 180 kilometre hız yapan otomobil bölgede yapılacak olan fuarlarda sergilenecek. Hurdacılardan 5 otomobilin hurdasını toplayan öğretmenler, okulun motor bölümünde yaklaşık 6 ay süren bir çalışma sonucu aracı ürettiler. Okul Müdürü Abdulkadir Açar, otomobili tamamladıktan sonra GAP ismini vereceklerini ve resmi işlemlerden sonra aracın trafiğe de çıkacağını söyledi. Tampon kısmı Toyota, orta kısmı Ford Taunus, arka kısmı Ferrari olan otomobilin motoru ise 1600 cc’lik hacme sahip.

-ALPER-

12 yıl önce - Prş 30 Hzr 2005, 20:04
Harput Motorsiklet

Muğla'dan Dünya'ya

Yıllardır turizmden hak ettiği payı alamamaktan yakınan Muğla, ekonomisini canlandırma adına farklı yatırımlara yöneliyor. Geçtiğimiz günlerde şirket faaliyetlerini rekor bir hızla genişleten HARPUT Şirketler Grubu da, açılışını yaptığı yeni showroomuyla bu canlandırmaya katkıda bulunuyor. Grubun Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Hasan HARPUT, Ege Life’a yaptığı açıklamada geldikleri noktayı değerlendirdi.Şirketinizin kuruluşu ve geçmişi hakkında neler söyleyebilirsiniz?1949 yılında babam Cemil HARPUT'un “Moto Işık” adıyla temelini attığı kuruluşumuz, 1974 yılında benim de katılımımla; “HARPUT Motorlu Araçlar” adını almıştır. Kurumsallaşma yolunda 30 yıldır başarıyla izlediği sağlıklı bir büyüme politikası sonucunda bugün, “HARPUT Şirketler Grubu” olarak hizmet vermektedir.

55 yıl önce bir motosiklet tamirhanesinde temeli atılan grubunuzun büyüme hedefleri nedir? Gurubumuz, 2004 yılından itibaren, üretim, ithalat, ihracat, montaj, pazarlama ve servis hizmetlerini daha profesyonel bir yapıya kavuşturmak için 4 ayrı şirket daha kurmaya karar vermiştir. Bugün itibariyle iştigal ettiğimiz konuları şöyle özetleyebilirim; motosiklet ve bisiklet sektörlerinde Güney Ege’nin en köklü kuruluşu olan Grubumuz, Türkiye'nin ilk ve tek rediktör üreticisi olarak, İstanbul'daki fabrikada ürettiği rediktörleri, dünyanın en büyük motosiklet üreticilerinden olan Yamaha, Beldeyama, Ramzey ve Bisan firmaları aracılığıyla pek çok ülkeye ihraç etmektedir. Türkiye'de bir başka ilke imza atarak ağaç kabuğu soyma aparatı üretimine de başlayan grup, İzmir'de buji anahtarı, İstanbul'da testere motorları yan kapağı üretimine de devam etmektedir.

Gurubunuzun ilgilendiği başka iş kolları var mı? Tabii… Motosiklet sektöründe ithalat, distribütörlük, yedek parça ve teknik servis hizmetleri sağlayan HARPUT Şirketler Grubu, Muğla, Fethiye, Dalaman, Ortaca, Dalyan, Köyceğiz, Datça, Marmaris, Yatağan, Milas ve Bodrum'daki bayileri ve yetkili servisleriyle hizmet ağını her geçen gün genişletmektedir. Ayrıca, orman / park / bahçe / tarım ekipmanları, sulama ve ilaçlama sistemleri ile testere motorları pazarındaki dünyanın en ünlü markalarının Muğla Bölge Bayiliğini, yedek parça ve teknik servis hizmetlerini, yıllardır başarıyla sürdürmekteyiz. Muğla Bölgesi'nin TSE belgeli ilk ve tek testere motorları teknik servisine sahip olmak, grubumuzun bir başka özelliğidir.

Yeni showroom’unuz hakkında da bilgi verir misiniz? Hizmet zincirimizin bir halkası olan ve açılışını Muğla Valisi Sayın Hüseyin Aksoy ve Muğla Belediye Başkanı Op. Dr. Sayın Osman Gürün’ün birlikte yaptıkları yeni Showroom’umuzda, her biri kendi alanında saygın birer marka olan motosiklet çeşitlerinin yanı sıra, park-bahçe-orman ekipmanları ile sulama ve ilaçlama sistemlerini de sevgili Muğlalıların hizmetine sunmayı hedefledik.

Bundan sonraki hedefleriniz nelerdir? Muğla ve ilçelerinden sonra, yakında İzmir ve İstanbul'da açacağımız showroom ve teknik servislerimizle hizmet ağımızı ülke geneline yaymaya başlıyoruz. HARPUT Şirketler Grubu, uygulamaya koyduğu yeni pazarlama ve ihracat stratejileriyle, yaygın ve güvenilir bir yerel marka olan “HARPUT”u, bundan böyle Türkiye'nin ve dünyanın tanıyacağı, ulusal bir marka haline getirmeye odaklanmıştır. Ürün ve hizmet kalitesinden asla ödün vermeyen HARPUT Şirketler Grubu, gelecekte de müşteri memnuniyetine verdiği önemi pekiştirecektir. 55 yıllık şerefli mazisi boyunca; faaliyet gösterdiği tüm sektörlerde öncü ve örnek bir kurum olmanın sorumluluğuyla hareket eden HARPUT Şirketler Grubu üstlendiği misyonla her zaman Muğla'nın lider bir kuruluşu olmuştur. Şimdi de hızla küreselle!şen dünya ticaret platformunda, Muğla'da bir yıldız gibi, küresel bir kurum olma yolunda hızlı adımlar atmaktadır, işte bu da Gurubumuzun “yeni vizyonu”dur. Türkiye'nin ilk ve tek rediktör üreticisi olan Grubumuz, yakında yurt dışından getireceği yeni makinesiyle, yakında Muğla'da istihdamın artmasına da katkıda bulunacak ve ihracat çalışmalarına ağırlık verecektir. Grup şirketlerimizden HARPUT Motor'un “Bisiklet fiyatına motosiklet kampanyası” başlayalı henüz iki ay olduğu halde ilçelerdeki HARPUT Bayileri aracılığıyla siparişlerini yazdıran müşterilerimizin sayısı şimdiden 1.000'i aştı. Halkımızın bize duyduğu bu güvenden gurur duyuyoruz. Bilindiği gibi, Nisan ayı sonuna kadar teslim edeceğimize söz verdiğimiz 300 motosikletimiz 10 Nisan’da gel!di ve teslimatlarımız sürüyor. İzninizle şu sloganımızı tekrar etmek istiyorum; “HARPUT Şirketler Grubu olarak, motosiklet almak isteyen herkesi, motosiklet sahibi yapmaya kararlıyız!” Bu fırsattan yararlanarak büyük bir heyecanımızı okurlarınızla paylaşmak istiyorum… Yakın gelecekte HARPUT markası ile ithaline başlayacağımız yeni ürünlerimizle karşınızda olacağız. Bu hedefimizin ikinci aşaması ise; o ürünlerin Türkiye'de imalatını gerçekleştireceğimiz ortak yatırımlar olacaktır. İnşallah, yabancı sermayeyi Muğla'ya getirerek bir üretim tesisi kurmanın onurunu ve mutluluğunu da tüm dostlarımızla paylaşacağız. EGELIFE

-ALPER-

12 yıl önce - Prş 30 Hzr 2005, 20:23
Ürünler

Kaynak: http://www.harput.com.tr/

onders1976

12 yıl önce - Cum 01 Tem 2005, 13:26

Küçük bir atölyede imal ettiği spor otomobilleri Maral markasıyla Almanya'ya ihraç etmeyi başaran Hasan Yurdakul, şimdi gözünü İngiltere'ye dikti.

Türk lisansına sahip ve tamamı yerli imalat olan "Maral" marka iki kişilik, üstü açık spor otomobillerimiz olduğunu, üstelik iki yıldır da Almanya'ya ihraç ettiğimizi biliyor muydunuz? Ya Maral'a "Nily" adlı bir kardeş geleceğini ve onun da ocak 2005'ten itibaren İngiltere'de satılacağından haberiniz var mı? "Türkiye'de güzel şeyler de oluyor" dedirten bu başarıda tek bir kişinin, Hasan Yurdakul adlı bir otomobil meraklısının imzası var. 52 yaşında iş hayatından sıkılıp hobisiyle uğraşmak üzere yola çıkan Hasan Yurdakul, 1992'den beri 4. Levent Sanayi Sitesi'nde Maral'ı üretiyor.

Hüseyin SAYIN
12 yıl önce - Pts 04 Tem 2005, 15:25

Önder selam ;
Yazdığın konu gerçekten çok ilginç .
Hem kendi başına imalat hem de ihraç ediyo .yanlış anlamıyorum dimi : ))
Peki yetkili birimler bu konuda destek sağlıyorlar mı acaba ?
Yani en azından fabrikasyıoon bir şeyler yapmak için falan ?

Mete Baştürk
12 yıl önce - Pts 04 Tem 2005, 15:54

Hüseyin Beğ; yanlış anlamıyorsunuz gerçektende bu araçlar hem kendi başına imalat ediliyor hemde ihraç ediliyor, ama ben bu araçlar kendine özgü olmadığı için bir türlü ısınamadım. Bu otomobiller neredeyse ingiliz Morgan larla aynı tasarıma sahip. Hatta şöyle söyleyim araçların almanya veya diğer Avrupa ülkelerine ihraç edilmesinde de Morgan lara benziyor olması fiyatıda göz önünde bulundurulunca ihraçın varolan asıl kaynağını belirtiyor. Ama umarım ileride daha farklı ve özgün tasarımlar ile üretim ve ihracat yapılabilir.

Diğer yandan yetkili birimlerden kastınız devlet kuruluşları ise ki öyle anlaşılmakta bu otomobillerin üretimi için devletten alınan ciddi bir desteğin de olmadığınıda üzülerek belirtmek isterim.

Saygılar.

Moh@met

12 yıl önce - Pts 04 Tem 2005, 16:51

Burça, katılıyorum. Motorların ulaşımda yaygın olarak kullanılmasının çok yarar sağlayacağına inanıyorum. Bunlardan bazıları;

a) Daha az yer kapladığı için trafik sıkışıklığı azalır.
b) Benzin sarfiyatından tasarruf edilir.
c) 2 tekerli bir araç olduğu için psikolojik olarak tedbirli davranmaya gayret gösterecek ve daha dikkatli olacak, daha az kaza olacak (umarım).
d) Motorun tüm üretimi ülkemizde zorlanmaksızın yapılabilecek vede ihraç araç sayısı azalacak, ülke ekonomisine katkıda bulunacak.
e)Ne kadar çok motor o kadar az araba. Böylece arabanın dezavantajlarından kurtulunacak.

Bu durumda bence yapılması gereken şey : düşük hız limitli motorların ülkemizdeki girişimci firmalarca yaygın olarak üretilmesi...

En son Moh@met tarafından Pts 04 Tem 2005, 17:33 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi

Mete Baştürk
12 yıl önce - Pts 04 Tem 2005, 17:04

Pardon Moh@m€t, BMW C1 Türkiye de mi üretilmekte? Yada Yamaha Maxster?

Biz bu başlık altında sadece Türkiye de üretilen araçları tanıtmayı amaçlamıştık, dünyanın her yerinde ki araçları değil. Bence sizde konunun içeriğine sadık kalarak sadece Türkiye de üretilen araçların resimlerini ve bilgilerini buraya taşır iseniz çok iyi olacaktır. Hem kişilerin yanlış bilgilere sahip olmasınıda önlersiniz böylece.

Saygılar.

Moh@met

12 yıl önce - Pts 04 Tem 2005, 17:36

Ben esasen ülkemizde kullanılan motorlar diye başına yazmıştım. Ancak Metenin uyarısı ile düzeltme yaptım ve resimleri çıkardım.

sayfa 3
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
« önceki   1234 ... 697071   sonraki »
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET