Ana Sayfa 892 bin Türkiye Fotoğrafı
Türkiye'de üretilen otomobiller
« önceki   123 ... 91011 ... 181920   sonraki »
Ana Sayfa -> HABERLER ve SOHBET
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
Atila@Kara
6 yıl önce - Prş 13 Arl 2007, 16:04
Yerli Otomobil

Türkiyede yıllık otomobil üretiminin artık 1.5milyon adete yaklaşması ülkemiz için tabiki önemli gelişme.
Fakat maalesef Türkiyenin kendine özgü bir otomobil markası hala yok.
İlgili arkadaşlara sormak istiyorum, bu konuda herhangi bir gelişme varmı ? Örneğin bundan bir iki yıl önçe Hattat Holdingin kendi ismiyle otomobil üreteceği yazılmıştı !

cCc ugur cCc
6 yıl önce - Prş 13 Arl 2007, 16:20

yillarca türk halkina modeli ve teknik özellikleri zamana uymayan tasitlar üretip, zenginliklerine dahada fazlasini katan holdinleri bu arada unutmayalim.Mesela Taunus` un pazari dünyada bittiginde Türkiyeye getirilip tekrar üretilmeye baslandi,90 li yillarda Tofasin teknigi hala 60 li yillara agitti,pazar ise sadece türkiye,kimler zengin oldu kimler, bu halkin sirtindan.

asan70
6 yıl önce - Cmt 19 Oca 2008, 20:12

2007 yılında yerli üretim otomobillerimizin satış rakamları

Renault Symbol 23229
Renault Megane 21874
Toyota Corolla 16781
Hyundai Accent Era 15457
Fiat Albea 13469
Honda Civic 12676
Fiat Linea 9628
Renault Clio 9401
Honda City 3518
Hyundai Matrix 1335

Otomobil üreten firmalarımızın 2007 üretim rakamları

Renault 263656
Fiat 212493
Toyota 161516
Hyundai 83691
Honda 23663
Kaynak; OSD www.osd.org.tr ve OToyaşam eki)

Görüldüğü gibi Renault uzun senelerden beri liderliğini devam ettiriyor.Toyota, Hyundai ve Honda çıkışta..
Fiat; Linea ile eski günlere dönme amacında.
Yeni modellerin çıkışı da pazar payını olumlu etkiliyor.
Çin firmaları ve yeni otomobil üretmek isteyen diğer firmalarda bu pazara önümüzdeki senelerde ortak olmak isteyecektir..
Bu arada MEGANE; en çok satan model ünvanını eski adıyla Clio Symbol yeni adıyla SYMBOL' e kaptırdı.
Renault ; önümüzdeki yıl da büyük ihtimalle yerli otomobil satışında lider olacak, yeni sw Clio (bu yıl?)yakında piyasaya girecek.

(Yerli markalı ve yerli üretim otomobil sevdamız da hiç bitmeyecek (en azından benim)..)

hacı murat
6 yıl önce - Pts 21 Oca 2008, 21:34
türkiyenin en çilekeş arabası nostalji kralı emektar murat 124 ler (asla tükenmeyen sevda)

hastası olduğum bazı murat 124 leri sizlerle paylaşmak istedim....kendime göre kimsede olmayan bi 124 arşivim var foto video yazı falan ....yorumlarınızı eksik etmeyin...

(+)

(+)

(+)

(+) [/url]

(+)

(+)

(+)

(+)

url=http://wowturkey.com/t.php?p=/tr204/haci_murat_O_148.jpg]

(+) [/url]

(+)

(+)

(+)

url=http://wowturkey.com/t.php?p=/tr204/haci_murat_O_178.jpg]

(+) [/url]

(+)

(+)

(+)

şimdi sırada eski reklamlar var ama bunlar kimsede yok dikkat ...

(+)

(+)

(+)

(+)

(+)

(+)

(+)

(+)

(+)

url=http://wowturkey.com/t.php?p=/tr204/haci_murat_YR_27.jpg]

(+) [/url]

(+)

(+)

(+)

(+)

(+)

(+)

ulaş

6 yıl önce - Sal 22 Oca 2008, 04:17

Alıntı:
2007 yılında yerli üretim otomobillerimizin satış rakamları

Renault Symbol 23229
Renault Megane 21874
Toyota Corolla 16781

Yukarıda verilen rakamlarda bir bilgi yanlışı bulunmakta artık Toyota Corolla yerli üretim değildir. Auris modeli ve Corolla Verso yerli olarak üretilmektedir.

Kaynak: http://www.toyotatr.com/tr/models.asp

M.Ali Sade
6 yıl önce - Sal 22 Oca 2008, 16:29

Hacı murat rumuzlu arkadaşımızın resimlerinin hepsi de biribirinden güzel.Özellikle de nete düşmeyip de ben yaştakilerin hatırlayabildiği görülmemiş reklamları çok beğendim.

Aslında bazı arkadaşlarımız bu otomobilleri beğenmese de, pek çok konuda ilk önceleri çok tepki çekmekle birlikte ,bu günkü gelişmiş otomobil sanayiinin temel taşı olan bu otomobil pek çok üstün özelliği de bünyesinde barındırmıştır.Bu özellikler konusunda forum içerisinde pek çok ayrıntı vermiştim , tekrarlayarak sizleri sıkmayayım.

Yalnız mesajdaki bir ayrıntıyı işaret etmeden yapamadım;aşağıdaki linkte yer alan resimdeki 124 bizde imal edilenlerden değil orijinal Fiat imali bir otomobildir.Ön panjurunda Fiat yazmasının yanında direksiyon simidinde korna halkası bulunması,tampon pabuçlarındaki farklılıklar bu otomobilin orijinal yapısının belirtileri.

http://wowturkey.com/t.php?p=/tr204/haci_murat_124_E_BAK_BE.jpg

124 meraklılarına bir de ipucu vereyim,124 modeli ile küçük farklılıklar gösteren ama temelde aynı olan Lada'ların üretimleri devam ediyor.Uydudan Rus kanallarını izleyebilenler bu kanallarda yayınlanan "Rus Çarkıfeleği" programında ödül olarak verilen bir adet bordo renkli Lada'ya iyi baksınlar.

Herkese selamlar...

asan70
6 yıl önce - Çrş 23 Oca 2008, 02:18

Alıntı:
Yukarıda verilen rakamlarda bir bilgi yanlışı bulunmakta artık Toyota Corolla yerli üretim değildir. Auris modeli ve Corolla Verso yerli olarak üretilmektedir.

Alıntı:
Kaynak; OSD www.osd.org.tr ve OToyaşam eki)

Yanlışlıktan ziyade, genelleme gibi bir şey olabilir.Auris Ocak 2007 de üretilmemiş.Şubat'ta üretim başlamış.Önceki aylarda üretilen Corolla modelleri ve yeni üretilmeye başlanan Auris modelleri Corolla adı altında (satış rakamları) toplanmış olabilir (Otoyaşam Eki'ne göre)
(Üretim rakamları OSD'den.)

Okhan
6 yıl önce - Çrş 23 Oca 2008, 10:47

Corolla'nın HB modeli yerli üretimden değil bütün dünyada üretimden kaldırıldı. Toyota Corolla yerine Auris adı altında yeni bir model piyasaya sürdü, yani Auris Corolla'nın yerini aldı

ŞAFAK

6 yıl önce - Çrş 23 Oca 2008, 10:48

ETOX'u unutmamak lazım yerli otomobilde devrimin adı...

(+)

hacı murat
6 yıl önce - Cmt 08 Mar 2008, 16:18
selam kardeşlerim

bir murat 124 hastası olarak türkiye'de ilk ve tek murat 124 sitesini kurdum...tüm 124 sevdalılarını beklerim...

www.murat124.reklam[/url][/b]

cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
Ana Sayfa -> HABERLER ve SOHBET