Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 5
C. H. Engin Er

11 yıl önce - Cmt 30 May 2009, 01:16

Yarın bakacağım söylediğiniz yere, Abdülhalik Renda ve Hatboyu caddelerinden defalarca geçtim ama görmemiştim herhangi bir tabela, bahsettiğiniz alt geçit eskiden araçların Pendik içine girerken kullandığı U dönüşü ile Hatboyuna çıkılan altgeçit. Eskiden o alt geçidi her araç kullanırdı ve minibüs ve otobüslerin durağıda Hatboyu caddesi idi, trafik köprü trafiğinden beterdi, şimdi o alt geçitten geçen ya 3 ya da 5 dir günde. Yarın bir tanesi de ben olacağım...

Kaptan-ıDeryaİbrahimPaşa

11 yıl önce - Cmt 30 May 2009, 04:48

Alıntı:
İnsanların gözü sadece paradan başka bir şey görmez oldumu, tarihinide satarsın ,toprağınıda, Ülkemize dış güçlerce dayatılan ve uygulanan şer politikası , kültüründen kopartma ,kültürünü unutturma ve tarihini yok etme politikası olarak görüytorum

Berlin-Bağdat demiryolu, Haydarpaşa garıının mimarları bu ikisini de kimin finanse ettiği bu finansman karşılığında Almanlara bırakılan bugün ırakın sınırları içerisinde kalan petrol bölgeleri, alman kolonel imparatorluğunun doğu bölgesine ulaşmak için inşa etmek istedikleri basra limanı..

bunlar size birşeyler anlatıyor mu?

Bence sizin düşüncenizdeki birinin milli bir proje olan Marmaray'ı Haydarpaşa'ya bin kere yeğlemesi gerekir..

yoksa durun bir dakika kültürünü unutturma tarihini yok etme falan mı dediniz? hmm..

tolginho

11 yıl önce - Cmt 30 May 2009, 13:47

Bostancı'da tren yolunun yanlarına çok sayıda travers istiflenmişti yakın bir zamanda.

Bunların dışında önceki gün hattın üzerinde bir grup işçi çalışma yapıyordu ama Marmaray'dan daha çok rutin bir çalışma yapılıyor gibiydi.

Özetle Bostancı'da herhangi bir çalışma başlamadı. Muhtemelen alt geçit çalışmasının tamamlanması bekleniyordur.

Tolga KAPROL

C. H. Engin Er

11 yıl önce - Cmt 30 May 2009, 16:51

Bahsi geçen tabelalardan Pendik Garı yakınına dikileni;

(+)

onurkaya60
11 yıl önce - Cmt 30 May 2009, 17:34

Alıntı:
illaki bişi yapılcaksa okul yapılsın ... türkiyede trenlerde çalışan personel ve tcdd nin diğer çalışanlarının eğitildiği bir bina olsun ... eski binalar en güzel okul şeklinde korunur ...

Buna kesinlikle katılıyorum.Birçok tarihi binada şu an üniversitelerimiz eğitim yapıyor.Bundan güzel başka bir şey olamaz.Ama birilerine rant sağlamadığı için olsa gerek şu sıralar tercih edilmiyor maalesef.

Süha
10 yıl önce - Sal 13 Ekm 2009, 01:29

Trenlerin veda tarihi belli oldu mu ? Yada garın tahliye tarihi ? Ne zamana kadar seferler sürecek ?

Mehmet Kasım
10 yıl önce - Sal 13 Ekm 2009, 15:19

Trenlerin veda zamanı 7 Ocak 2010

Bu tarih 2006'dan beri her 6 ayda ilan edilip erteleniyor. Bu defa son olacak diyorlar ama bilemem. Tekirdağ limanına demiryolu inmesi lazım. Ona 15 Aralık 2009 dediler. Tutarsa bu da olur.

Ya tutmazsa.

2011

En son Mehmet Kasım tarafından Sal 13 Ekm 2009, 18:30 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi

tamer gündüz
10 yıl önce - Sal 13 Ekm 2009, 18:19

Alıntı:
Trenlerin veda zamanı 15 Ocak 2010

Hiçbir yerde banliyo hattının kapanacağı ile ilgili bilgi yok,bu bilgiye nereden ulaştınız acaba.

Mehmet Kasım
10 yıl önce - Sal 13 Ekm 2009, 18:29

http://www.reklam_link.com/icerik.php?id=536

7 ocak 2010'muş.

(+)

serdar celebi

10 yıl önce - Sal 13 Ekm 2009, 20:29

benim bilgi edinmeden yaklasık 15-20 gun evvel aldıgım e-mailde aynen sunu soyluyorlardı.

Sayın SERDAR ÇELEBİ

İlgi: 02/09/2009 tarih ve 25290 sayılı, başvurunuz.

S.Gökçen ve Atatürk Havalimanı Demiryolu Bağlantı işinin Mayıs 2009 tarihinde ihalesi yapılmış olup uygulama projeleri devam etmektedir.

yani su anda ihaqle yapıldı ve uygulama projesi hazırlanıyor. 1.5 seneden az surmez. ama ne zaman ihaleye acılır orası allah kerim.

sayfa 5
ANA SAYFA -> ULAŞIM