Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 1
Baturalptürk
1 yıl önce - Pzr 27 Arl 2015, 18:29
Ankara - Şehitali İmar Bilgileri, emlak piyasası

Bir misafirimizden talep gelmiş:
Alıntı:
Ankara-İzmir Otoyolu başlığında Şehitali konuşuluyor. Yapracık Toki konutlarında ise Yapracık gelişmeleri konuşuluyor. Şehitali gelişmeleri, Yapracık gelişmeleri için de başlık açılırsa iyi olur. Saygılar.

Misafir f03

1 yıl önce - Pzr 27 Arl 2015, 21:09

Teşekkürler. Çayyolu-Şehitali metro projesi, Büyük Mesa Projesi, Tokinin planlama aşamasında ki imar düzenlmeleri ve toki projesi, otoyol projeleriyle, Planlı incek-Şehitali bulvarı, Planlı Yaşamkent-Şehitali bulvarı, 5 cep terminalinden birinin adayından olması 2016 ve gelecek yıllarda fazlasıyla gündemde olacak ve çok konuşulacak, hep birlikte konuşacağız.

aybars1910
1 yıl önce - Pts 28 Arl 2015, 15:26

-TOKİ-ŞEHİTALİ 350 Ha Anadolu Kent Planlama
-Mesa ve Çevresi Vega Planlama
-Kurucaöz, İğde, Yayla Vadi Planlama şu an için bildiğim kadarıyla planlama yapılan yerler ve firmalar.

aybars1910
1 yıl önce - Sal 29 Arl 2015, 12:51

Anadolu Kent Planlama firmasını aradım. Firma yetkilisi Toki imarının şu an için iptal olduğunu fakat Anadolu Kent Planlama olarak 2016 yılının ilk çeyreğinde belli olacak Ankara Belediyesi ile çalışma içinde olduklarını , hangi yerlerin planlama içinde olacağını açıklayacaklarını söyledi.

abdullahfatih
1 yıl önce - Sal 29 Arl 2015, 17:52

Aybars Bey

Öncelikle beklentisiz paylaşım ve bilgilendirmeleriniz için teşekkür ederim. 2148 parsel herhangi bir planlamada var mı şu anda ? Cevabınız için şimdiden teşekkürler.

aybars1910
1 yıl önce - Sal 29 Arl 2015, 23:53

Sayın Abdullahfatih ; Benim elimde kesinleşmiş parseller mevcut değil. 5000 lik planlarda kesinleşir. Vega planlama yapmayı düşündüğü parselleri açıkladı fakat dediğim gibi 5000 likleri görmeden kesin bir ifade kullanmak zor. e-imar Etimesgut sitesinden parselinize baktım komşu parsellerinizden geçiyor fakat sizin parselden geçmiyor. Vega firmasının telefonu yok bende fakat Google den öğrenebilirsiniz. Yeri Mesa Koru da diyorlar. İlk ağızdan bilgi almış olursunuz. Saygılar.

abdullahfatih
1 yıl önce - Çrş 30 Arl 2015, 23:37
Şehitali

Sayın Aybars,

Vadi projeyi aradım oradan Asya-Tek'e yönlendirdiler. Onlar da 2148'in planlarında olduğunu söylediler vekalet için ofise davet ettiler. Doğrusu ben bu aşamada olduğunu bilmiyordum. 5000 lik çalıştıklarını söylediler. konut bölgesi ama 5000 lik ve 1000 likte netleşir diyorlar. Benim merak ettiğim Mesa civarında emsalin kaç çıkacağı. Çünkü oldukça yüksek fiyatlara satın alanlar oldu buraları MİA ve yakını diye.. İzleyip göreceğiz sanırım.

aybars1910
1 yıl önce - Prş 31 Arl 2015, 10:14

Sayın Abdullahfatih ; Vega proje Şehitali Mahallesinde toplantılar yaptı. Örnek sözleşmeleri dağıttılar. Mesa ve çevresinin planlanacağını açıkladılar.10 dönüme 1.6 , 20 dönüme 1.8 planlandığını ilettiler. Net %45 Arsa sahibinin olacak.Sözleşme elime geçti fakat maddelerdeki çeşitli belirsizlikler ve 5000 lik planın henüz geçmediği için imzalamadım. 5000 lik geçmeden imza atılmasının sakıncaları var.
Vadi projenin yapacağı planlama için 2 ay önce projeyi aradığımda çalışmaların devam ettiği ve 2016 ocak ve şubat gibi netleşeceğini planların çıkacağını söylemişlerdi. Orada da 5000 lik çıksın olay netleşsin sözleşme için görüşülür.
Takip ettiğim kadarıyla benim tespitlerimde Mesa ya komşu yerler yok denecek kadar az satış var. Yatırım için alanlar ve Mahalleli Dünya çapındaki konut şirketinin yanı başında olmaktan memnun.
Mia tarafında herhangi planlama çalışması olduğunu duymadım. Saygılar.

abdullahfatih
1 yıl önce - Prş 31 Arl 2015, 12:00
Şehitali- Hisarlıkaya

Sayın Aybars,

Mesaj sayısı az olduğu için özel mesaj gönderemiyorum. O yüzden biraz karşılıklı konuşma gibi oluyor ancak bölgeyle ilgilenen herkes için faydalı olacağını da düşünüyorum. Anladığım kadarıyla iş sözleşme noktasına geldiğinde grup olarak hareket etmekte fayda var.

Birkaç sorum var.

1. 5000 lik geçmeden sözleşme imzalamanın sakıncaları nelerdir?
2. 20 dönüm üzeri nasıl oluyor mesela? Bizim parsel 50 dönüm ama benim cüzi bir hissem var örneğin.
3. Sizin Ankara-İzimir otoyolu başlığındaki girdilerinize binaen soruyorum. Bölgenin hareketliliği düşünüldüğünde günümüzde yatırım için en uygun fiyatlı yer Hisarlıkaya gibi. Bu bölgenin ucuz olmasında bilmediğim bir negatflik var mıdır? Ballıkuyumcu 90 TL civarı - Halaçlı 55-70 - Hisarlıkaya 35-40 İzimir otobanının Hisarlıkayada tam olarak nereden geçtiğinin bir çizimi var mıdır sizde?

Misafir 57f

1 yıl önce - Pzr 03 Oca 2016, 14:48

İyi günler..
http://www.resmigazete.gov.tr/ilanlar/eskiilanlar ...-4.htm#ç07
"Etimesgut Belediye Başkanlığı Plan ve Proje Müdürlüğünden:
Aşağıda ada ve parsel numarası yazılı gayrimenkuller, Yapracık Mahallesi 48357/1 ila 48473/1 saılı ada parselleri kapsayan alana ilişkin 1/1000 Ölçekli Uygulama İmar Planı Değişikliğine istinaden, 3194 sayılı imara Kanunun 18, 5006 sayılı Kanunun 1 ve 2, 2981/3290 sayılı Kanunun Ek–1 maddesi gereğince tanzim ve tasdik edilen 852253/2 Nolu parselasyon planı 23.12.2015 tarihi itibarıyla Müdürlüğümüz ilan panosuna bir ay süreyle asılacaktır......."
şeklinde resmi gazetede yayınlanan bu ilan şehitali bölgesinde de çalışmaların hızlanacağının bir göstergesi olabilir mi?

sayfa 1
ANA SAYFA -> ANKARA - Haberler ve Sohbet