Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 1
metehan6195
1 yıl önce - Pzr 27 Arl 2015, 12:23
Ankara Bağlıca İnşaat Güncellemeleri

mit kampüs konusunda genellikle bağlıcanın konuşulmasından dolayı bu konuyu açtım hayırlı olsun

Misafir 8f2

1 yıl önce - Pzr 27 Arl 2015, 12:53

Sayın Metehan ; Ankara-İzmir Otoyolu başlığında Şehitali konuşuluyor. Yapracık Toki konutlarında ise Yapracık gelişmeleri konuşuluyor. Şehitali gelişmeleri, Yapracık gelişmeleri içinde başlık açılırsa iyi olur. Saygılar.

Misafir f03

1 yıl önce - Pzr 27 Arl 2015, 21:29

Bağlıca ya bakarken uydu haritasından bakmak gerekiyor. Kamunun projeleri adeta ortasına almış Bağlıcayı. Bir tarafı büyük mit kampüsü inşaatı, bir tarafta Başkent Ünv. kampüsü, bir tarafta 3 etaplı Ankara Üniversitesi hastane-okul-laboratuvar projesi.

Misafir 098

1 yıl önce - Pts 28 Arl 2015, 03:52

Mermeroglu caddesi gibi guzel ve gelecegi olan biyer neden her yonuyle yapılıp ışıklandırılmıyor çok geç kalınmış burası gelişime en müsait yer olduğu halde.

Sevket06
1 yıl önce - Sal 29 Arl 2015, 12:53
Bağlıca

Arasta AVM son durum hakkında bilgisi olan varmıdır ?

aybars1910
1 yıl önce - Sal 29 Arl 2015, 13:33

2010 yılında açılacağı duyrulan ve o zaman ki şartlarda heyecan uyandıran proje. Mahkemelik miş diye konuşuluyor. Bağlıca ya bu yapısıyla zarar veren tek yapı.

aybars1910
1 yıl önce - Sal 29 Arl 2015, 14:36

Gökçek Sabancı Bulvarını 5 şerit yaparak genişleteceklerini ve mutlaka Bağlıca ya bağlayacaklarını açıkladı. Açıklamasında Mitin altından bağlayacağız demesi kafaları karıştırdı. Ankara Belediyesinin Planlı haritalarında şu an yapılan mit inşaatının yanı boş arazi ve sorun görünmüyor. Altından geçeceğiz demesinin Mit inşaatının şu anki konumunun Eskişehir yoluna doğru genişleyeceği anlamı taşıyabilir diye düşünüyorum. Saygılar.

metehan6195
1 yıl önce - Sal 29 Arl 2015, 16:48

abbfen twitter adresinden alıntır 25 metrelik lik imar yolları açılıyormuş

aybars1910
1 yıl önce - Sal 29 Arl 2015, 18:05

25 m lik yolların bitirilmesi gerekiyor sanırım o yüzden çalışmalar hızlandı. İhaleyi alan Altu firmasıyla sözleşmesinde işin teslimi 500 gün olarak belirtilmişti. Bu da yaklaşık 2016 yılının mayıs-haziran ayına denk geliyor. Engebeli arazi olduğu için arazinin ve yolların inşaat çalışmalarına hazırlanması gerekiyor. Bu arada Bağlıca Bulvarından Çevreyolu giriş-çıkış 1000 lik imarı askıda olduğuna göre parçalar bir bir tamamlanmış olacak 2016 Mayıs-Haziran gibi üst yapı inşaatları ihale aşamasına gelecek. Saygılar.

chevymel
1 yıl önce - Çrş 30 Arl 2015, 19:42

Buradan kendi evimide gördüm. Şu 1000 lik planlar askıdan indikten sonra çevre yolu bağlantısını yapacaklar sanıyorum. Bağlıca bulvarın sonundan yapracığa doğru kanalizasyon borusu döşüyorlar. Projesi bitince hastane inşaatı kısa sürede başlayacak sanıyorum.

sayfa 1
ANA SAYFA -> ANKARA - Haberler ve Sohbet