Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 198
Misafir 3d8

10 ay önce - Cmt 16 Arl 2017, 23:14

Teklif veren firmayı tanıyormusunuzki kabul edeceksiniz ..taşaron firma koca araziye dikeceği 3’ 5 tane toki konutları benzeri bina anlamıyorsunuz sanırım bu arazi büyük önceki yönetimlerin araştırmadan verdikleri gibi basiretsiz müteahitlerle olacak işler değil bunlar bu kooperatifin bir kez daha yanılma lüksü yoookk emin adımlarla gidilmesi gerek sorunlarıdan arınıp büyük firmalara koop gitsin tanıtsın olmadı oluyorsa sanayi de kullanılacak bir proje olur belki Allahdan ümit kesilmez çok zor durumdayım bekliyecek gücüm kalmadı nerdeyse ama bir darbeyede katlanamayız düşünerek kırk yararak karar verilmesi lazım...taşaronlarla olcak iş değil bence

Misafir 6f3

10 ay önce - Pzr 17 Arl 2017, 00:31

Taseron firma gucu kuvveti yerinde .parasi var adamlar dedigi is yapalim yaptigimiz isin %75 verin.dahA ne olsun

Misafir 46e

10 ay önce - Pts 18 Arl 2017, 12:26

Koop. Genel kurula gitmeli.
Muhatap şirket de genel kurula çağrılmalı.
Koop. Muhatap firma ile sulh etmel.
Koop. kendisini fesih kararı almalı.
Her üyeye ne kadar düşerse parası hakkı hesabına yaırırılmalı.
böyle olursa dahi hisse başına 200.000 TL gibi rakam düşecek.

Misafir 8e9

10 ay önce - Pts 18 Arl 2017, 19:28

arkadaşlar inanın bu yönetim kendini yönetemiyor onları yöneten Hakkı bey ortadan çekildi bunlar başbaşa kaldılar orta da işi verecek firma yok mahkeme üstüne mahkeme açılıyor fuar alanı yok (fuar alanı için kampanya başlatmaları ise komedi)bu yönetim bir an önce genel kurul kararı alıp yerlerine ferasetli bilgili yönetim getirilmeli.

Misafir b15

10 ay önce - Sal 19 Arl 2017, 14:41

Arkadaşlar bizim sorunumuz maddi durumu iyi olan gerekirse 10 yıl 20 yıl inşaat olmasın torunlarimiza kalsın veya firmalardan yüksek emsalleri isteyelim diyen arkadaşları yönetime seçtik bu günde böyle eskiden de böyleydi bu bizim hatamiz işin özeti altta kalanın canı çıksın

Misafir 8e9

10 ay önce - Çrş 20 Arl 2017, 03:36

Burda tek problem yureksiz ve is bilmeyen yonetim.
Bu yonetim arsa degerini dusurmustur
Ayni yonetim ego problemi had safhada
Isin kotusu yesilkent yonetimi dimdizlak ortada kalmistir.bunlar gitse ne olur 1 yil daha gitti elimizde koz olan fuar alani gitti.simdi bu yonetimin iyi niyetli oldugunu nasil dusunelim

Misafir 46e

9 ay önce - Prş 21 Arl 2017, 17:12

Yeni bir gelişme olması ümidiyle.
Yeni haberler var mı.

Misafir 8e9

9 ay önce - Cum 22 Arl 2017, 02:18

Bu yonetim hic bir is yapamaz .hic gelisme yok bu yonettim sayesinde 200.000 arsamiz 80 .000 dustu
Hala utanmadan para istiyorlar.

Misafir 2ac

9 ay önce - Cum 22 Arl 2017, 14:13

Biz bunları çok dile getirdik bunların derdi üzüm yemek değil bagciyi dövmek diye bunların eskilerle kişisel problem leri var kendi aranızda çözüm dedik üyeler mağdur etmeyin dedik,eskiler hataliysa sizde eşit sayıda yönetime girin hata yapmalarını onleyin dedik ortak hareket edilseydi bugun bu duruma düşmez dik.

Misafir ecd

9 ay önce - Cum 22 Arl 2017, 14:46

Sitede yoruma bulunan bazı şirket elemanları, şirketlerle işbirliği içinde olan kişi ve ortakların kooperatiflerin ne duruma düştüğünün farkında olmadıkları anlaşılıyor. MECCA Şirketi ile yapılan inşaat sözleşmesi büyük bir sevinçle kabul edilmiş, aynı şirket ekonomik nedenlerle taşeron şirketler borçlarını ödeyememiş, taşeron şirketler de alt şirketlere borçlarını ödeyememiş, MECCA şirketi Ocak 2017 de inşaatı durdurmuş, Mart 2017 de kooperatifleri üç ayrı konuda mahkemeye vermiş, yaptığı işler karşılığı her ortaktan hisse başına 35 000 TL tutarında tazminat davası açmıştır. Bunun dışında taşeron şirketlerden birisi de alacak davası açmıştır. İnşaat alanında yapılan işler bakıldığında hiç te o kadarlık bir işin olmadığı açıktır. Kooperatiflerde sağlam bir yönetim yoksa, açılan ve açılacak davalara karşı iyi bir savunma yapamazsa her ortak az 35 000 TL tutarındaki meblağı MECCA’ya ödemek zorunda kalacaktır. Kaç ortak bu meblağı ödeyebilecektir? Yeni yönetimlerin bu konuda oldukça yol aldıkları ortadadır. Kooperatiflerin ofis, yakıt, kira, personel, avukat, mahkeme, mali müşavir ve muhasebeci giderlerini karşılayamaması, önceki yönetimden kalan borçları ödeyememesi durumunda çok daha vahim durumlarla karşılaşılabilir. Öncelikle yapılması gereken, ortakları bu tazminat davasında en az zararla düzlüğe çıkarmak, önceki yönetimden kalan borçları temizlemek ve ayakta kalmaktır. Bu gerçekleşmediği sürece hiçbir ciddi inşaat şirketi sözleşmeye yanaşmayacaktır. Ayrıca, bilindiği kadarıyla, yeni yöneticiler MECCA İle yapılan sözleşmeye karşıydılar ve de haklı da çıktılar. Söylentiler ve dedikodulara itibar edilmemeli. Unutulmaması gerek diğer bir konu bu sitenin başlangıçta MECCA ve ortaklarınca kurulduğudur.

sayfa 198
ANA SAYFA -> ANKARA - Haberler ve Sohbet