Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Ankara Esenboğa Yeşilkent Konut Yapı Kooperatifi (Akyurt Natura City)
123 ... 194195196   sonraki »

ANA SAYFA -> ANKARA - Haberler ve Sohbet
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
sayfa 1
gsray
1 yıl önce - Prş 17 Arl 2015, 15:48
Ankara Esenboğa Yeşilkent Konut Yapı Kooperatifi (Akyurt Natura City)

Arkadaşlar Merhabalar,

Akyurt bölgesi fuar alanı konusu her ne kadar insanları bıktırsa da fuar alanının hemen karşısında
start verilen Natura City projesi ümit verici. İlk adı Doğa City idi ancak isim sonradan Natura City
şeklinde değiştirildi.

Bölgede otonomi, fuar alanı, yıldırım beyazıt ünv.gibi yavaş ilerleyen ancak belki de Ankara'nın en büyük
projeleri mevcut. Natura City bu projelerin hepsine bir kaç km mesafede.

Bir havalimanı çalışanı olarak, bu bölgede böyle bir konut arayışı içerisinde olduğumdan, projenin yatırım yapılabilirliği ve karlılığını değerlendirmeye ve tartışmaya açmak istiyorum.

Siteleri :
http://www.naturacity.com.tr/

120 dönümlük dümdüz arazi, bir kooperatife ait. Firma her kooperatif üyesine hissesi karşılığı bir konut
veriyor, gerisi satılmak üzere kendisinin oluyor.

Kooperatif :
http://www.esenbogayesilkent.com/

Beni ümitlendiren yüklenici firma aslında, Çünkü Doğa Koleji'ni Doğa Koleji yapan, İlk Ceo'su Uğur GAZANKER inşaat sektörüne Karma Holding ile giriş yapıyor.

Aslında proje için en büyük prestij Uğur GAZANKER ismi bence. Çünkü kendini ispat etmiş,
iş dünyası son derece geçerli bir marka haline gelmiş bir isim.

Bloomberg TV'de yayınlanan, Ali AĞAOĞLU gibi isimleri ağırlayan REEL SEKTÖR programına konuk oldu en son. Bu da bu ismin iş dünyasında hangi noktada olduğunu ortaya koyuyor zaten.

Burada da natura City'den bahsediyor. (Özellikle 18. dakikadan sonra)

Karma Holding projeyi şu şekilde tanıtılmış :

Bölge hakkında güncel bilgiler veren blog sitesi araziyi ve çalışmaları da çekmiş.
Şuan şantiye kurulmuş çalışmalar başlamış durumda :

http://ybuyatirim.reklam_link.com.tr/2015/12/doga-ci ...aslad.html

Bir temel atılmadı, TV'lerde reklamları yok o yüzden pek sükse yapmadığından aslında pek bilinmiyor, bu da alım için uygun zaman olur mu ? Çünkü o denli markalaşmış bir proje mutlaka ciddi oranda fiyat artışı gösterir diye düşünüyorum.

Anlatılanların hepsini yan yana koyduğumuzda, akıllıca bir yatırım olur mu?

Firmayı aradım, şuan lansman fiyatı 279.000 tl. Alınabilirliği sizce nedir ? Alınırsa kar ettirir mi ?

Bölge ile ilgilenen ya da bölgede böylesi bir yatırım bekleyen arkadaşların fikirlerini
bekliyorum.

Saygılar

Misafir b27

1 yıl önce - Prş 17 Arl 2015, 17:57

yatırımınız çok isabetli olur , fiyat ise böyle bir proje için düşük sayılabilir varoşlarda bile yeni binalarda fiyatlar hemen hemen yazdığınız rakamlar gibi... ancak ülkemizin içinde bulunduğu durum itibariyle parayı verip malı HEMEN almadan herhengi bir yatırıma girmek riskli olabilir... buda sizin tercihiniz olacak artık .

gsray
1 yıl önce - Cum 18 Arl 2015, 17:05

Evet dediginiz gibi olabilir . Bugün ben de bizzat gittim gördüm
çok ciddi çalışma var . Resmini de çektim merak edenler için.
Kepçeler, kamyonlar çalışıyor, inşaat alanını da tel örgü
ile çeviriyorlar.

(+)

(+)

(+)

(+)

Misafir 5dc

1 yıl önce - Cmt 19 Arl 2015, 18:58

forum takipcilerinin dikkatine
Tam otonomi karşısında man ın yanın da bitmiş site içinde yeni bina da daha uygun fiyata hemen oturulabilir daireler mevcut almak isteyen arkadaşlar buraya mesaj bırakabilir. saygılar

ixilixi
1 yıl önce - Pzr 20 Arl 2015, 06:53

Projeler çok büyük ve güzel gözüküyor. Ama kim oturacak ki buralarda

gsray
1 yıl önce - Pzr 20 Arl 2015, 12:36

Buralarda tabi ki talep olacak, havalimanında çalışan
bir sürü personel, Otonomi,üniversite vs Bu bölgede böyle
bir projeye ihtiyaç vardı.

Yukarıdaki 3.linkte bölge ve lokasyon hakkında bilgi var izlemenizi tavsiye ederim.

Satılık için yazan arkadaş, YDS nin arkasına düşen yüksek konut bahsettiğiniz galiba . konut güzel ama çevre faktörü orda çok kötü. Bu proje çevre de sunduğu için insan çekebilir zaten ben de obu yüzden tercih etmeyi düşünebilirim demiştim

furkanbildik
1 yıl önce - Pzr 20 Arl 2015, 19:54

Havalimaninin kenarinda kaliyor ve ozel sektörün yatirimlaro var fabrika vs olsun yeni bir merkez aksi meydana gelmektedir fazla uzun süreceğini sanmiyorun dolarin ateşi inerse birazda olsa şayet

Misafir 029

1 yıl önce - Pzr 20 Arl 2015, 20:06

Proje ile ilgilenen arkadaslar bir hissem var ve ihtiyac nedeniyle satmak durumundayim 05427187222

Misafir 33e

1 yıl önce - Pts 21 Arl 2015, 12:34

projeyi inceledim. gerçekten çok hoş gözüküyor. pursaklar ve sarayda site içerisindeki dairelerin 300.000-500.000 aralığında olduğu düşünülürse böylesi bir proje bittiğinde bu değerlerinde üstünde olacaktır diye tahmin ediyorum.konum olarak da otonomi, fuar alanı, yıldırım beyazıt üniversitesi, havaalanı, aselsan gibi işyerlerine yakınlı dolayısıyla bölgenin lüx konut ihtiyacına cevap vereceğini düşünüyorum.projeji karma holding yapıyormuş uğur gazanker doğa kolejlerinin ortağı o bakımdan da sağlam gözüküyor.ne diyelim hayırlı olsun..

Misafir 344

1 yıl önce - Pts 21 Arl 2015, 23:14

15 aralıkta temel atılacaktı bilgisi olan veya oraya giden varmı acaba?

sayfa 1
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
123 ... 194195196   sonraki »
ANA SAYFA -> ANKARA - Haberler ve Sohbet