Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Hacıkadın Vadisi Kentsel Dönüşüm Projesi
123 ... 101112   sonraki »

ANA SAYFA -> ANKARA - Haberler ve Sohbet
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
sayfa 1
mustafaunalin

2 yıl önce - Cum 11 Arl 2015, 03:09
Hacıkadın Vadisi Kentsel Dönüşüm Projesi

Alıntı:
Kuzey Ankara Hacıkadın Vadisi kentsel dönüşüm projesi kapsamındaki belgesiz gecekondu sahipleri ile sözleşme yapılacak

Ankara Büyükşehir Belediye Meclisi, Kuzey Ankara Hacıkadın Vadisi Kentsel Dönüşüm Projesi kapsamındaki belgesiz gecekondu sahipleriyle gerekli sözleşmelerin yapılması için Büyükşehir Belediyesi’ne yetki verdi.

Başkan Vekili Ali İhsan Ölmez başkanlığında toplanan Büyükşehir Belediye Meclisi üyeleri, Kuzey Ankara Hacıkadın Vadisi Kentsel Dönüşüm Projesi kapsamında, bölgede belgesi bulunmayan gecekondu sahipleriyle, yasal çerçeve dahilinde, onları mağdur etmeyecek bir anlaşma imzalanma yetkisini talep eden Başkanlık yazısını, oy çokluğuyla kabul etti.

2013 sonunda çıkan bir belediye meclisi kararıdır bu.Bizzat Tayyip Erdoğan'ın isteği üzerine başlamış proje girişimleri.Lakin hala bir ses soluk yok.Haliyle konuyu tartışmaya açarak kamuyu bilinçlendirmeyi ve bilgiye vakıf olanların bizleride aydınlatmasını istedim.Takibi bırakmamak ve kamuoyu baskısı yapmak gerek böylesi konularda yetkililere.Yoksa süreç dahada uzayacaktır.

mustafaunalin

2 yıl önce - Cum 11 Arl 2015, 03:14

Hazır konuyu açmışken vadinin tam ortasından geçen Hacıkadın Deresi hakkında internetten edindiğim bilgileri ve resimleride paylaşmak istedim;

Alıntı:
“Karyağdı” Dağı eteklerindeki kaynaklardan beslenen “Hacıkadın” deresi beldeden geçerek Çubuk Çayı’na karışır. Beldeden “Aktaş” tepesine doğru Hacıkadın deresi takip edildiğinde sayısız çeşmeler bulunmaktadır. Bu dere yatağında Paleotik döneme ait aletler bulunmuştur. Galat ve Bizans yerleşmeleri vardır. Türklerin ilk iskan yerlerinden olan ve “Hisar” adı ile bilinen, 10 haneli bir yerleşme birimidir.

(+)

(+)

(+)

Misafir 038

2 yıl önce - Cum 11 Arl 2015, 04:23

Ankara"nın tek betonlaşmayan vadisi.

opolatkan

2 yıl önce - Cum 11 Arl 2015, 10:56

Burası çok güzel bir mesire alanı olur. Eğer saçma sapan konut projeleri yapılırsa çok yazık olur. Vadinin her iki yamacına doğru daha fazla ağaçlandırma ve yürüyüş yolları yapılırsa harika olur bence.

yuta
Serap

1 yıl önce - Çrş 27 Tem 2016, 19:59

Hacikadin Vadisi icin bir ilerleme var. Keciören Belediyesi Tasarim Projelerinin Hazirlanmasi Isi icin Ihaleye cikarmis.
http://www.kecioren.bel.tr/HACIKADIN_VADISI_KENTS ...ihale.html

Sbfli yasar
1 yıl önce - Çrş 27 Tem 2016, 20:46

Müteahhitlere peşkeş çekilmezse, ağaçlandırılıp korunursa çok güzel olur. Ama söz konusu belediye keçiören belediyesi, hani yıllardır gümüşdereyle uğraşıp somut bi şey ortaya koyamayan. Çok da beklentiye girmemek lazım

kahramanali
1 yıl önce - Prş 28 Tem 2016, 17:09

Alıntı:
Müteahhitlere peşkeş çekilmezse, ağaçlandırılıp korunursa çok güzel olur. Ama söz konusu belediye keçiören belediyesi, hani yıllardır gümüşdereyle uğraşıp somut bi şey ortaya koyamayan. Çok da beklentiye girmemek lazım
Gümüşdere ıhlamur vadisi projesinin gelişimini takip etseydin somut birşey koyulup koyulmadığını anlardın. Bol keseden atmak, bir kurumu karalamak çok kolay.

Sbfli yasar
1 yıl önce - Prş 28 Tem 2016, 18:08

Alıntı:
Gümüşdere ıhlamur vadisi projesinin gelişimini takip etseydin somut birşey koyulup koyulmadığını anlardın. Bol keseden atmak, bir kurumu karalamak çok kolay.

Ben ftz nin dibinde oturuyorum. Kaç yıl oldu çalışmalara başlanalı, hatırlıyorum tabelada 2015 yazıyordu ben de içimden oo daha çok varmış demiştim. Yıl 2016, ve bitmesine daha çok var. MAK ustası İMG yi çok güzel örnek alıyor

kahramanali
1 yıl önce - Cum 29 Tem 2016, 01:16

Alıntı:
ftz nin dibinde oturuyorum. Kaç yıl oldu çalışmalara başlanalı, hatırlıyorum tabelada 2015 yazıyordu ben de içimden oo daha çok varmış demiştim. Yıl 2016, ve bitmesine daha çok var. MAK ustası İMG yi çok güzel örnek alıyor
O tabela DSİ'nin tabelası olmasın sakın. Hiçbişeyden haberin yok. Proje son aşamasında birkaç aya bitecek haberin yok.

sayfa 1
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
123 ... 101112   sonraki »
ANA SAYFA -> ANKARA - Haberler ve Sohbet