Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 1
mahmut11
4 yıl önce - Cum 04 Arl 2015, 02:11
ESHOT'ta torpil iddiası!

ESHOT Genel Müdürlüğü'nde 2008 ile 2013 yılları arasında işe giriş sınavlarında başarısız olan 78 kişinin torpille işbaşı yaptığı ortaya çıktı. Yeni Asır'ın ulaştığı bilgilere göre torpille şoför yapılan bazı kişiler mecburi olmasına rağmen psikoteknik testinden de geçirilmemiş. 78 torpilliye referans olanlar arasında Büyükşehir Belediye Başkanı Kocaoğlu, bazı belediye bürokratları ve CHP'li ilçe yöneticileri de bulunuyor. Sınava giren adaylarından biri referans olarak Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu'nu gösterdi. ESHOT'ta hazırlanan listede Y.T. isimli bu kişinin referans bölümünde Kocaoğlu için "Büyük Başkan" denildi.

Psikoteknik olmasa da geçtiler
Bu listeye göre Kocaoğlu'nun yanı sıra dönemin ESHOT Genel Müdürü Gül Şener'in, eski belde belediyesi başkanlarının, Büyükşehir Belediyesi çalışanlarının referans olduğu kişiler sınavda başarısız dahi olsalar ESHOT'ta işbaşı yaptırıldı. Özellikle ticari araç ve toplu taşıma sürücülerinin geçmek zorunda olduğu psikoteknik testlerinde başarısız olan K.Y., S.B. ve M.K. isimli 3 şoför adayının hiçbir referansı olmamasına rağmen kuruma kabul edildiği görüldü. Bu durum, her gün yüzlerce İzmirli'yi taşıyan otobüs şoförlerinin bazılarının seçiminde ne kadar özensiz davranıldığını ortaya koydu.

Ferhan Şirvan herkese referans
ESHOT'un iç bünyesinde oluşturduğu sınav listesinde dikkat çeken en önemli ayrıntı dönemin Sosyal Projeler Daire Başkanı Ferhan Şirvan'ın referans olmada rekor kırması oldu. Şirvan, sınava giren 3 bin 500 şoförün yaklaşık 400'üne referans oldu. Bazı şoförlerin her iki sınava girmeden nasıl şoför yapıldığı merak konusu oldu. Liste incelendikçe komik ayrıntılar da gözden kaçmadı. Kimi şoför adayının işe girebilmek için "Bakan koruması Necmettin", kimisinin "ESHOT'tan Hasan abi" gibi referanslar göstermesine karşın ESHOT'a kabul edilmediği görüldü

Tokatlıların 3'te 1'i girdi
Yapılan sınavlarda dikkat çeken en büyük ayrıntı ise Aziz Kocaoğlu'nun memleketi Tokat oldu. Tokatlı olup da sınava giren 30 kişiden 11'i ESHOT'ta 2008 ile 2013 tarihleri arasında işbaşı yaptı. Öte yandan sınava giren bir adayın şoför olabilmek için referans olarak sadece Aziz Kocaoğlu'nun memleketi "Tokat"ı gösterdiği ortaya çıktı. Ancak, kayıtlara göre bu kişi işe yerleştirilmedi.

Yeniasır

İşte o listedeki kişilerden bazıları ve referansları

BİLGİ: Yeniasır.com.tr adresindeki listeyi aynen koymadım excele aktarıp ekran görüntüsünü aldım.

En son mahmut11 tarafından Cum 04 Arl 2015, 02:56 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi

murad_1299
4 yıl önce - Cum 04 Arl 2015, 02:19

torpil olmayan yer mi var yani şahsen ben de yaşadım
utanılacak haldeyiz müslümanlar adil olmalı

yani adam ben tanıdıkla başvurmasam beni staja almayacak ama ben staja gittikten sonra görüyorum ki staj yapan 2 kişiyiz diğerleri yaylada falan yapıyor stajını

mahmut11
4 yıl önce - Cum 04 Arl 2015, 02:55

Peki bu doğru mu?
Bence değil, psikotekniği geçmemiş adamı şöför yapmışlar. İzmir'e ve İzmir'liye ihanet.

Ne ayıp.

murad_1299
4 yıl önce - Cum 04 Arl 2015, 03:03

değil tabiki de izmirliler hallerinden memnun görünüyor

yani bir anadolu şehrinde belediye şoförü beni sohbete almıştı otobüsü sürerken ben arkaya gitmek istemesem bırakacağı yoktu belki de korktum dedim kaza eder şimdi de bu kadar insanın katili oluruz

En son murad_1299 tarafından Cum 04 Arl 2015, 03:05 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi

Tacettin Şenel

4 yıl önce - Cum 04 Arl 2015, 03:05

Söylemesi ayıptır Bende zamanında Ziya bey sayesinde Torpille şoför olmuştum....

burak_gultekin
4 yıl önce - Cum 04 Arl 2015, 12:11

Türkiye'de torpilsiz bir kurum olduğuna inanmam zaten ama Yeni Asır'ın ortada hiçbir belge olmadan böyle bir haber sunması sadece iftiradır! Kamuoyuna belge sunmak zorundadır; böyle habercilik olmaz!
Ayrıca link verilmemiş; verelim de habercilik seviyesi gözüksün..
http://www.yeniasir.com.tr/kenthaberleri/2015/12/ ...t-ciftligi

Renatilli
4 yıl önce - Cum 04 Arl 2015, 12:18

Kucuk bir torpilin zarari olmaz

mahmut11
4 yıl önce - Cum 04 Arl 2015, 15:55

Yuh, burada hala torpili savunan, normaldir diyen mi var.

Misafir 200

4 yıl önce - Cum 04 Arl 2015, 23:21

Torpili bilmeyen mi var Mahmutcum.
Belediyenin bütün şirketlerinin CHP il-ilçe teşkilatlarının hatırı sayılır kişilerinin eş-dost akrabasıyla dolu olduğunu sağır sultan biliyor
Bayat haber.

Misafir 63b

4 yıl önce - Cmt 05 Arl 2015, 00:56

haberi yapan yeni asır dinime küfreden müslüman olsa...

sayfa 1
ANA SAYFA -> İZMİR - Haberler ve Sohbet