Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 1
Halil
15 yıl önce - Cmt 25 Hzr 2005, 10:20
Kordon'a yeni otel


Efes ve Mercure otelin kapanmasi ve Hilton calisanlarinin greve gitmesiyle yatak acigi buyuk problemlere yol acan ve bu nedenle aldigi kongreleri bile diger sehirlere kaciran izmir e iyi haber.. Ama sadece 70 odali bu otel buyuk acigi tabiki kapatmaz..
Efes yarin ozellestirilse yenilenip acilmasi en az 1,5 sene.. mercure u alan tekstilci grubun ne yapacagi belirsiz.. Aldiklari zaman atip tutuyorlardi, hepsi bos cikti..
Umarim bu tur yatirimlarin gerisi gelir..

Iste haberin ozeti..

Bir süre Yaşarbank'ın kullandığı; 2 yıldır boş duran, mülkiyeti ise Akbank'a ait olan Kordon'daki 9 katlı binayı otele dönüştürmek üzere satın alan Gönülşen, inşaatı başlattı. Gönülşen, 8 milyon YTL'ye satın aldığı binanın otele dönüşüm inşaatına 12 milyon YTL daha harcayarak toplam 20 milyon YTL'lik (15 milyon dolar) yatırım yapacak. Gönülşen'in "Kordon" adını vermeyi düşündüğü 70 odalı lüks butik otel, 1 yıl içinde faaliyete geçerken kente ortalama 140 yataklık destek sağlayacak.
Kentte otel krizi Hilton Oteli işçilerinin grevi ile tırmanırken İzmirli işadamı Timur Gönülşen'in girişimi, sevinç yarattı. Başka şehirlerden fuar ve kongreler için İzmir'e gelen işadamları Çeşme ve Pamucak'ta konaklamak zorunda kalırken Gönülşen, yapacakları 70 odalı otelin İzmir'deki otel ihtiyacının çok küçük bir bölümünü karşılayacağını söyledi.

Aile toplanacak
Otelin işletmesini ise, Timur Gönülşen'in ABD'de yaşayan ve Cornell Üniversitesi'nde otelcilik öğrenimi alan kızları Deniz Gönülşen, Melis Bromberg ve damadı Avram Bromberg yapacak. Gönülşen'in ünlü aktör Robert De Niro'nun ortağı olduğu Tribeca Grill Restoran'ın yöneticiliğini yapan damadı Avram Bromberg, tecrübesini Kordon Otel için kullanacak. Otel yapma kararını, 2 kızının otelcilik eğitimi görmesi nedeniyle aldığını belirten Gönülşen, "Ailemi İzmir'de toplamak istiyorum. Kızlarıma otelin başına geçmelerini teklif ettim. Onlar da kabul ettiler. Bu yola, onların desteğiyle çıkıyorum" dedi.


BİR YIL İÇİNDE AÇILACAK
Timur Gönülşen, bir süre Yaşarbank'ın kullandığı; 2 yıldır boş duran, Kordon'daki 9 katlı binayı otele dönüştürmek üzere 8 milyon YTL'ye satın aldı. İnşaat için 12 milyon YTL daha harcayacak. Otel bir yıl içinde faaliyete geçecek.
Nisan'da aldı
İzmirlilere 45 yıldır hizmet veren Bonjour Restoran'ın sahibi Timur Gönülşen, 2 yıldan fazladır boş duran ve Akbank'ın Tekaüt Sandığı'na ait binayı nisan ayında açılan ihaleyle satın aldı. Gönülşen Akbank'ın 7 trilyon lira muammen bedelle satışa çıkardığı binaya 8 trilyon lira teklif verdi. 9 katlı binanın projeleri ise, Modül Art Mimarlık Şirketi'nin sahibi Yalçın Kezer hazırladı. Binanın ofis şeklinde kullanılan katlarını bölümlere ayırıp odaları inşa edeceklerini belirten Gönülşen, "Sağlamlık açısından iyi durumda olan binamızın her odası, denizi görecek. Her katta süit odaları bulunacak otelimizin en üst katında İzmir'in körfezi gören tek balo salonu yer alacak. Ev rahatlığında olacak odalarımızda internet bağlantısı bulunurken 2 restoran ve 1 bar yer alacak" diye konuştu.
Alsancak 1387 sokaktaki yerinde 1979 yılından beri faaliyet gösteren Bonjour Restoran, inşaatın tamamlanmasıyla kapatılarak Kordon Otel'e taşınacak. Otelin ilk 2 katında hizmet verecek olan restoranı şu anda Alsancak'taki restoranın işletmesini yapan Timur Gönülşen'in en küçük kızı olan Güniz Gönülşen yapacak. Bonjour Restoran, tavuk çorbası ve meyveli pasta gibi kendine has yemekleri ile tanınıyor.
Timur Gönülşen, otel projesine ailesini toparlama amacıyla girdiğini anlattı. Kordon Otel'i yönetecek olan Gönülşen'in büyük kızı Melis ve damadı Avram Bromberg ile ortanca kızı Deniz Gönülşen, Cornell Üniversitesi otel ve restoran bölümünden mezun oldu. Gönülşen'in, damadı Avram Bromberg, şu anda ünlü aktör Robert De Niro'nun ortağı olduğu New York'ta bulunan Tribeca Grill isimli restoranın yöneticiliğini yapıyor. Büyük kızı Melis ise, dünyanın en büyük catering şirketlerinden Aramark'ta yöneticilik yaptı. Gönülşen'in ablası gibi Amerika'da yaşayan ortanca kızı Deniz Gönülşen de, bünyesinde prestijli otelleri barındıran ve merkezi Manhattan'da bulunan Leading Hotels Of The World isimli şirkette görev yapıyor.

İnşaatı başladı
Kordon'da bir dönem Yaşarbank'ın da kulandığı, yaklaşık 2.5 yıldır boş duran binanın otele dönüşüm inşaatı, Gönülşen tarafından başlatıldı. Özbüker yıkım firması, binanın içinde değişecek bazı bölümlerin yıkımını yapmaya başladı. Binanın dışı soyulurken, tavan ve taban döşemeleri de çıkarıldı. Yıkım firmasının yetkilileri, binanın kolonlarını daha sağlam olması için perde betonla güçlendireceklerini söyledi.
İzmir'de Efes Oteli'nin 2.5 yıldır kapalı olması, Mercure Oteli'nin de uzun süredir faaliyet göstermemesi nedeniyle yapılan organizasyonlarda hep sıkıntı yaşanıyor. Kongre merkezinin olmayışı nedeniyle İzmir'de yapılacak birçok kongre hiç düşünülmeden İstanbul veya Antalya'ya alınırken, yapılan organizasyonlarda ise otel sıkıntısı yaşanıyor.

Projeler sergilenecek
Kordon Otel'in mimar Yalçın Kezer tarafından hazırlanan projeleri, 24 Haziran Cuma gününden itibaren Konak Pier'de sergilenecek. Otelin dijital ortamda hazırlanan hayalı görüntüleri, İzmirlilerin beğenisine sunulacak. Gönülşen bu sayede nasıl bir otel yapacaklarını halka tanıtma imkanı bulacaklarını söyledi. Projeyi görenlerden gelecek fikirlerin de bize faydalı olacağına inanıyorum.

İşadamlarına özel
İzmir'deki otel sıkıntısı için 70 yatağın devede kulak kalacağına dikkat çeken Timur Gönülşen, hedef kitlelerinin işadamları olduğunu vurguladı. Otel açığının kapanmasına katkı koyarlarsa mutlu olacaklarını ifade eden Gönülşen, "Ben 54 yaşındayım ve 54 yıldır bu işin içindeyim. İzmir'de ve 1'inci Kordon'da işadamlarına yönelik, üst standartlarda otel yok. Biz bu açığı kapatmak istiyoruz" diye konuştu


Gorkem S. GUNGELEN

15 yıl önce - Sal 28 Hzr 2005, 14:56

bu otel ile ilgili daha doğrusu orada çalışmak ile ilgili ayrıntılı bilgi var mı acaba?kanije
15 yıl önce - Sal 28 Hzr 2005, 15:59

Su otel, bu sayfada resimleri bulunan, Beymen Ankara, gibi yapilsa cok daha guzel olmaz mi? Atina'da bulunan Grande Bretagne veya Istanbul'da bulunan Pera Palas bence cok guzel ornek olusturur.

Denem

15 yıl önce - Sal 28 Hzr 2005, 18:17
cok dogru


Hic olmadi, bu binanin yerindeki eski bina cephe olarak insa edilse, Izmir Kordon'daki eski binalarin bir kaci yerine konsa, Izmir cok daha guzel bir sehir olur (Barselona'yla kapisiriz)

Avrupa'da ve Amerika'da ve Latin Amerika'da yapilan butun yeni binalar bile bu neo-klasik tarzda yapiliyor. Bu yuzden sehirleri bir butun olarak cok guzel. Istanbul'un beyoglu'nu bastan sona renove etseler, Izmir'inde yikilan yanan binalarinin birazcigini bu Beymen gibi yapsalar, sehirlerimiz cok daha karizmatik durucak.g.guray
15 yıl önce - Sal 28 Hzr 2005, 18:43

İzmir aslında çok önemli bir fırsatı yıllar önce tepti Nato tarafından kullanılan Kordondaki bina Nato'nun ayrılmasından sonra oldukça güzel bir otel haline geirilebilinirdi ancak en güzel yerleri lojman yapmaya hevesli olduğumuzdan sanki başka yer yokmuş gibi askeri lojman haline getirildi.Hüseyin SAYIN
15 yıl önce - Sal 28 Hzr 2005, 20:04

Güray çok doğru bir tesbit yapmışın . ama Maalesef askeriye ile ilgili .Bu dönem için değil
Hiç bir zaman olmaz heralde : )))


Bihmal
15 yıl önce - Sal 28 Hzr 2005, 21:13

Arkadaşlar, ben de bu oteller konusunda endişeliyim. Sehrin göbeğinde bir çok büyük otelimiz kapalı, çürümeye bırakılmış. Hilton derseniz personeli grevde. Merkezde kalmış tek otel olarak grev yapan personeline karşı direniyor. Peki nereye kadar. Üniversite Oyunlarında da kapalı mı olacak yani? Yani bunca çalışmaya rağmen İzmir yine mi kaybedecek. Biraz şehrimizin memfaatlerini düşünmemiz lazım gibi geliyor bana. Ahmet Priştina'nın yüzünü kara mı çıkaracağız. Priştina İzmir i bir kongre merkezi yapmayı hedeflemişti. Otel yöneticileri sayesinde bu hayal olarak kalacak herhalde.

EnderYıldırım
13 yıl önce - Pzr 28 Oca 2007, 22:02

Gerçekten güzel bir otel oldu. Peki hizmet vermeye başladı mı acaba?

cansu

13 yıl önce - Pzr 28 Oca 2007, 22:24

İzmir'in içinde merkezde konaklama yerlerine çok ihtiyaç var bence Hele ki Expo'yu alırsa İzmir,o zaman kapasitesi büyük otellere ihtiyaç olacak.Çünkü çok büyük ziyaretçi rakamlarından bahsediliyor ve baktığımızda merkezde kaliteli oteller eksik bence. Bu otel de İzmir'e hayırlı olsun Güzel bir yatırım şehrimiz için  

(Ben şimdi asıl Swiss otel Efes'in açılışını bekliyorum büyük bir sabırsızlıkla )


EnderYıldırım
13 yıl önce - Pzr 28 Oca 2007, 22:43

Expo' nun gerçekleşeceği kesinleşirse zaten Bayraklı bölgesinde, gökdelen oteller yükselecek. Ama İzmir' in şu durumda bile acil otel ihtiyacı var. Yani Expo' yu beklemeye gerek yok. Evet, İzmir' e yeni, kaliteli otel istiyoruz, çünkü turistler iyi otel arıyorlar. Ben, işlerinin İzmir' de olmasına rağmen, İzmir' in merkezinde kalmayıp, Çeşme' de, Sheraton' da kalanların olduğunu biliyorum.sayfa 1
ANA SAYFA -> İZMİR - Haberler ve Sohbet