Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Bay Bülent
15 yıl önce - Cum 24 Hzr 2005, 23:19
Türk Konsoloslukları takipte


Türk Konsoloslukları takipte

Bavyera İçişleri Bakanı Günther Beckstein, başkonsoloslukları yanlış ifade vermeye teşvik etmekle suçluyor.

Eyalet İçişleri Bakanı CSU'lu Günther Beckstein, Almanya'nın Bavyera eyaletinde iki Başkonsolosluğun Türkleri illegal çifte vatandaşlığa ittiklerini ileri sürüyor.
Beckstein, Bayerischer Rundfunk kanalında yaptığı bir açıklamada "Konsolosluklarla birlikte çalışan avukatların ve danışma bürolarının Türklere, gittikleri Alman makamlarıdna yanlış ifade vermelerini tavsiye ettiklerini düşünüyoruz" dedi. Bu arada her iki baş konsolosun İçişler Bakanlığı'na çağrıldığını da belirten bakan, kendilerine Alman hükümetinin böyle bir davranışa kesinlikle göz yummayacağını söylediklerini açıkladı.

Yakında başlatılacak bir anket ile 1999 yılından bu yana Alman vatandaşlığına geçen binlerce Türk'ün vatandaşlık durumları tespit edilecek. Almanya çapında yaklaşık 50 bin kişinin illegal olmasına rağmen Alman olduktan sonra, konsolosluklarının teşviki ile tekrar Türk vatandaşlığına başvurdukları düşünülüyor.

kaynak = haberzade.com
saygilar


Hakan

15 yıl önce - Cmt 25 Hzr 2005, 00:01

Takti bu Almanlar cifte vatandasliga. Amac uzum yemek degil, bagciyi dovmek. Turkleri bezdiriyorlar. Degisen dunyaya ayak uyduramiyor bu Alman ve Fransizler, hala nelerle ugrasiyorlar.

HAKAN©

15 yıl önce - Cmt 25 Hzr 2005, 11:44

Aşağıdakinin gerçek olmasından mı korkuyorlar acaba?
http://wowturkey.com/forum/viewtopic.php?p=68788#68788ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET