Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 2

Bursa nın en büyük sorunu hangisi sizce ?
çarpık kentleşme 42.9%  42.9%  [36]
ulaşım problemleri 29.8%  29.8%  [25]
sağlık yatırımları 2.4%  2.4%  [2]
yargı birimlerinin eksikliği 0.0%  0.0%  [0]
plansız büyüme 14.3%  14.3%  [12]
sosyal alan eksikliği 8.3%  8.3%  [7]
güvenlik 2.4%  2.4%  [2]
Toplam Oy : 84

Sonerto16
2 yıl önce - Cum 20 Ksm 2015, 12:51

arkadaşlar.
izmit köprüsü ve izmir bursa- istanbul otobanı bitince bursada oluşacak yoğunluğa (araçlar transit geçse de) şu an için bir hazırlık yapılıyor mu? ben göremiyorum. büyük sorunlardan biri olabilir.

mustafaguler
2 yıl önce - Cum 20 Ksm 2015, 13:29

Alıntı:
arkadaşlar.
izmit köprüsü ve izmir bursa- istanbul otobanı bitince bursada oluşacak yoğunluğa (araçlar transit geçse de) şu an için bir hazırlık yapılıyor mu? ben göremiyorum. büyük sorunlardan biri olabilir.

Araçlar çevre yolunu (O-33) kullandıkları için böyle bir hazırlık yapılacağını sanmıyorum. Şuan bile transit geçişler için çevre yolu kullanılıyor, şehir içi kullanılmıyor

Cüneyt5316

2 yıl önce - Cmt 21 Ksm 2015, 21:03

Hayır yapılmıyor şehir içine trans geçiş için kavşaklar bağlantı yolları yapılacağını biliyorum sadece

UfukRaifoğlu
2 yıl önce - Cmt 21 Ksm 2015, 21:11

Şu anda Bursa şehir içi de kullanılıyor çevre yolu özellikle ovaakça geçit arası.Hiç bir hazırlık yapılmamış yoğunluğu önlemek için.Şu an bile özellikle geçit ovaakça arası çok yoğun.Bu kesim yapılırken 4 şerit yapılmalıydı büyük bir hata olmuş 3 şerit olması.Ayriyetten ışıklandırma kavşaklar harici yok çok karanlık.Bursa olunca bu işler böyle oluyor.Uzak ara Turkiyenin en karanlık yollarına sahip Buyukşehiri Bursadır.

mustafaguler
2 yıl önce - Cmt 21 Ksm 2015, 22:17

Alıntı:
Şu anda Bursa şehir içi de kullanılıyor çevre yolu özellikle ovaakça geçit arası.Hiç bir hazırlık yapılmamış yoğunluğu önlemek için.Şu an bile özellikle geçit ovaakça arası çok yoğun.Bu kesim yapılırken 4 şerit yapılmalıydı büyük bir hata olmuş 3 şerit olması.Ayriyetten ışıklandırma kavşaklar harici yok çok karanlık.Bursa olunca bu işler böyle oluyor.Uzak ara Turkiyenin en karanlık yollarına sahip Buyukşehiri Bursadır.
Dediğiniz bölüm zaten çevre yolu, şehir içi yol değil. Çevre yolunun o bölümünün kalabalık olması şehir içi alternatif yol olmamasından kaynaklanıyor ve süratli bir yol olduğundan dolayıda herkesin tercihi oluyor. Çevre yolu Büyükşehir'in değil Karayolları'nın sorumluluğundadır.

Misafir ac5

2 yıl önce - Cmt 21 Ksm 2015, 22:19

Bursanin en buyuk soruni doganbey tokiler ve muhteşem manzarasidir.

Mert Akgün
2 yıl önce - Pts 23 Ksm 2015, 18:54

bursanın değil tüm Türkiyenin sorunu sadece lafla plansız iş yapmak. avrupalı yaptıysa biz daha büyüğünü yapalım. dünyadaki tek hayvan figürlü stad, dünyanın en büyük havalimanı,en uzun teleferiği,en büyük limanı asyaport, en uzun köprüsü, en uzun tüneli... sırf insanların beyninde iz bırakmak için yapılan işler. mesela bursa gibi bir sanayi şehrinde nasıl tren taşımacılığı olmaz ve limanlarına demiryolu bağlı olmaz? nasıl havayolu ulaşımı bu kadar gelişmemiş olabilir, nasıl 3milyonluk bir şehirde 1 tane anayol olur? daha bir kaç yıl öncesine kadar 1 tane üniversite vardı. yani bu plansız büyüme kurallara uymama nedir bizim milletimizdeki? mesela mudanya rezil hale dönüşmeye devam ediyor. ama mudanya yeşille mavisi varken güzel, heryer beton olduğu zaman mudanyanın bir anlamı kalmayacak. plansız yapılan her iş elde kalamaya devam edecek ki master planları yürürlüğe koyana kadar.

SinanAydinbay
2 yıl önce - Prş 26 Ksm 2015, 14:12

Bence artan fuhuş ve toplumsal kirlenmedir. "Masaj salonu" adı altındaki fuhuş işletmeleri Bursa'nın her yanına salgın gibi yayıldı. Aileler Bursa merkezinden olabildiğince uzağa gitmeye çalışıyor. Beşevler ve İhsaniye'de de durum farklı değil. Ayrıca Bursa'da hala kent kültürü oturmadı. Halkın eğitilmesi lazım.

Misafir 703

8 ay önce - Pzr 26 Mar 2017, 12:58

Bence tek sorun düzensiz büyüme

Metin_16
1 hafta önce - Cmt 02 Arl 2017, 20:45

Bana göre dar sokaklar. Özellikle şehrin doğu yakasında illalah denilecek derecede.

Kestel ve Gursu yeni yeni gelismesine ragmen gelişen yerleri bir Nilufer gibi planli duzene sahip olamadılar. Ozellikle Kestel.

Yıldirim ilcesinde Ankara Yolunun altı gerçekten Adana Yuregir gibi . Çarpık kentleşme ve Betonlar her yeri kaplamış durumda ayrıca Visne Caddesinden bahsetmiyorum bile.

sayfa 2
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ANA SAYFA -> BURSA - Haberler ve Sohbet