Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Konya'nın Eski Sinemaları
« önceki   123456   sonraki »

ANA SAYFA -> KONYA
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
sayfa 5
Misafir dc0

12 ay önce - Pts 18 Arl 2017, 02:43

Konya, nın eski sinemaları.Aydogdu'da AKIN sineması eski adliyenin orda EMEK sineması dolav'da GÜNEY sineması bunlar benim bildiğim yazlık sinemalar. İhsaniye'de BÜYÜK sinema eski belediyenin karşısında YENİ sinema (şimdiki yer tarifine göre Alaaddin iş bankası karşısındaki köşe) ordu evi karşısı SARAY sineması ZAFER, RÜYA ve KENT sinemasını herkes biliyor. İbrhm Alcyln.

Misafir 09f

11 ay önce - Sal 16 Oca 2018, 11:40

şimdiki kültürpark kapalı otoparkının olduğu yerdede yazlık uğur sineması vardı

selimengin
11 ay önce - Sal 16 Oca 2018, 12:46

Aksehir' de de Anıt Meydanında belediye binasının sol tarafında adı saray sineması olan bir sinema vardı. (Resimde soldaki taş bina) . 1980 li yılların ortalarında yıkılmıştı. Ben de çocukken bir kere gittiğimi hatırlıyorum. Bayağı büyük bir salonu vardı. Genelde Yeşilçam filmleri oynardı.

greenlob
11 ay önce - Sal 16 Oca 2018, 13:03

Eskiden her şey çok daha güzelmiş ya.. Konya şimdi o kadar da ilgi çekici bir şehir değil kanımca.

Misafir 047

11 ay önce - Sal 16 Oca 2018, 17:01

Binlerce tarihi mekan, tabiat harikaları, fiziki özellikleri, şehirleşmesi, jeopolitik konumu ile Anadolu'da en merkezi ve stratejik nokta oluşu, Anadolu'da inanç turizminin merkezi oluşu, 10000 yıla yakın tarihi ile Anadolu'da en eski yerleşim yeri oluşu, bir ülke kadar büyük oluşu, tarımda, hayvancılıkta, sanayide, ülkenin lideri oluşu, Anadolu'yu yurt edinmemizde en büyük paya sahip şehir oluşu, ulaşım, eğitim, sağlık, üniversite, şehirleşme vs. pek çok dalda önde gelen şehirlerden oluşu, devasa bağlık bahçelik alanları, yüzlerce dönümlük onlarca parkları, yeşil alanlarıyla en yeşil, en ferah şehir oluşu, vs. daha sayamadığımız binlerce özelliği var Konya'nın. Böyle bir şehir birisinin ilgisini çekmiyorsa o kişi ya Konya'yı tanımıyordur, ya da tanımak istemiyordur.

sayfa 5
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ANA SAYFA -> KONYA