Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Konya'nın Eski Sinemaları
« önceki   123456   sonraki »

ANA SAYFA -> KONYA
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
sayfa 3
Yusuf Esengül

2 yıl önce - Cmt 20 Şub 2016, 17:23

https://www.facebook.com/GuzelGonyam/

Bu sayfadan alıntıladım. Ben de sizin gibi biliyorum.

Misafir e18

1 yıl önce - Pzr 01 Oca 2017, 13:50

Büyük sinema ve Yeni sinema 1985 yazında kapandı. Büyük sinema son dönemlerinde yabancı erotik filmler gösteriyordu. Yeni sinema ise daha çok Türk aksiyon filmleri gösterirdi.
Şahin sineması 2 yıl daha dayandı, daha çok yerli filmler gösterirdi, Kemal Sunal'ın Talih Kuşu,
Serdar Gökhan'ın Cellat filmlerini hatırlıyorum. Aynı sokakta cumartesi tatillerinde uğradım tostçu ve Marmaris et lokantası vardı.
Rüya sineması yerli erotik filmleri makaslayarak gösterirdi. Öncesinde yaklaşık 20 dakika süren film reklamları olurdu, Cüneyt Arkın'ın Vatandaş Rıza, İbrahim Tatlıses'in Çile filminin reklamlarını hatırlıyorum. Büfede Zerrin Egeliler'in Balbadem filmi afişi vardı.
Zafer sinemasında ilk film yabancı aksiyon, çoğunlukla karate filmi olurdu. Crocodile Dundy filmini hatırlıyorum. İkinci film genelde erotik komedi olurdu, Edwigh Fenesh filmleri gibi. Bo Derek, Gloria Guida filmlerini hatırlıyorum.
Saray sineması 80'lerde daha çok arabesk filmler gösteriyordu. Küçük Emrah'ın Acıların Çocuğu, Merhamet filmleri gibi. Müjde Ar'ın Kupa kızı filmini de orada izlemiştim.
Kent sineması 1987-88 gibi açıldı, Rocky 4 ve 13. cuma filmlerini izlemiştim.
Emek sineması Atatürk Kız Lisesi'nin karşısında yazlık bir sinema idi. Bir zamanlar Amerika filminin afişini hatırlıyorum, Yaz döneminde yatılı okul kapalı ve biz tatil için memleketimizde olduğumuzdan hiç gitmedim, ama 1985-86 gibi kapanmıştı.
Güzel anılar.

nuran42
1 yıl önce - Çrş 04 Oca 2017, 17:01

Babamla annem yazlik Emek Sinemasi'ni ve eskiden Ihsaniye'de oturduklari icin cok gittikleri Büyük Sinema'yi cok anlatir... Hatta babam öğrenciyken Emek Sineması önünde cekirdek su sattigini vs anlatir. Ah eskiler...
Yas itibariyle yazlik sinema görmediğim icin onlar anlatirken Emek Sinemasi'ni cok merak ederim.

ismail cemre
1 yıl önce - Çrş 04 Oca 2017, 17:06

Alıntı:
Babamla annem yazlik Emek Sinemasi'ni ve eskiden Ihsaniye'de oturduklari icin cok gittikleri Büyük Sinema'yi cok anlatir... Hatta babam öğrenciyken Emek Sineması önünde cekirdek su sattigini vs anlatir. Ah eskiler...
Yas itibariyle yazlik sinema görmediğim icin onlar anlatirken Emek Sinemasi'ni cok merak ederim.

merakınızı bir nebze olsun gidereyim.emek sineması karatay medresesi ile atatürk kız lisesi arasında biraz içeride bir yerdi.perdesi doğuya bakardı.genellikle western türü filmler oynardı.oradan geçerken filmin sesinin yanında fonda çekirdek çıtlamaları eşlik ederdi.o dönemin gözde ulaşım aracı bisikletlerden kağının önünde yığınlar oluşurdu.mevsim yaz olduğu için o dönem konya bu kadar büyük olmadığı için en gözde ulaşım aracı bisikletti.

Misafir bbe

1 yıl önce - Çrş 17 May 2017, 01:26

Locası olan sinemalar kategorisine Ferah sinemasını da dahil etmeliyiz. Her ne kadar yan taraflarda olmasa da arka taraflarda localar vardı.

sayfa 3
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ANA SAYFA -> KONYA