Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Konya'nın Eski Sinemaları
123456   sonraki »

ANA SAYFA -> KONYA
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
sayfa 1
Yusuf Esengül

2 yıl önce - Cum 13 Ksm 2015, 17:57
Konya'nın Eski Sinemaları

Eski yazlık sinemalardan başlamak üzere şehrimizde çok sayıda sinema faaliyet göstermiştir.

Bunlardan bir kısmı uzun süre ayakta kalabilmiş, sonra yok olup gitmiş, bir kısmı Yeşilçam'ın içine düştüğü erotik filmler çıkmazına saplanmış, bir kısmı ise ayakta kalmayı başarmıştır.

Şimdilerde AVM lerdeki sinemalar dışında şehrimizin gelmiş geçmiş sinemalarını paylaşalım istedim.

Hadi bakalım, hafızalatı biraz zorlayıp nostalji yapalım.

AgentX
2 yıl önce - Cmt 14 Ksm 2015, 13:56

Yazlık> Emek, Dünya, Uğur

Diğerleri> Ferah, Saray, Zafer, Büyük, Yeni, Park, Rüya, Şahin

ismail cemre
2 yıl önce - Cmt 14 Ksm 2015, 14:35

Alıntı:
Yazlık> Emek, Dünya, Uğur

Diğerleri> Ferah, Saray, Zafer, Büyük, Yeni, Park, Rüya, Şahin

arkadaşım kent sinemasını unumuş galiba onuda ben ekliyeyim avm ler açılmadan önceki son sinemamızdı.o dönem hizmet veren zafer ile rüya yı saymıyorum zira onlar erotik tarzda film oynatıyorlardı.ama cumartesi ve pazar günleri bu iki sinemanın önü askeri birlik gibi askerlerden geçilmezdi
bu sinemaların içinde ençok emek sineması beni üzmüştür.yazlık sinemada mehtabın altında çekirdek çıtırtıları eşliğinde western filmlerini izlemek büyük keyif verirdi.hey gidi günler hey.

konyatürk
2 yıl önce - Cmt 14 Ksm 2015, 15:40

Ben yaşım itibariyle o eski sinemaları hatırlamıyorum. Benim hatırladıklarım Kent sineması, Afra sineması, Kampüste gökkuşağı sineması ve Masera sinemaları

Yusuf Esengül

2 yıl önce - Pzr 15 Ksm 2015, 04:12

Karatay'da oturanlar için biraz yzak olsa da Kent Sinemasına çok giderdik.

Aslında çok da güzel değildi ama alternatifi de yoktu.

sayfa 1
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ANA SAYFA -> KONYA