Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 710
Çelik Haçıllı
2 ay önce - Cum 17 Tem 2020, 17:48

Alıntı:
Bağlum Millet Bahçesi tarafında kamyonlar vardı, yol kazıyorlardı ama henüz ortaya çıkan bir şey yok. TOKİ inşaata başlayacakmış, TOKİ tarafından yapılacakmış.

Yukarıdaki mesaj benim. Millet Bahçesi inşaatı başladı demedim zaten. Belediyeye ait olan bir çalışma var, o sebeple kamyonlar gelip gidiyor. TOKİ başlayacakmış dedim. Tarihi bilmiyorum

Çamlık Bağlum
2 ay önce - Cum 17 Tem 2020, 21:49
Pursaklargazete ye imza kampanyası haberi için teşekkürler.

Arkadaşlar kampanya iyi gidiyor şükür her geçen gün İmzalayanlar artıyor, bir haber sitesinde haber oluyor.

Ancak benim tahminim şöyle, millet bahçesine 2021 de başlanacak diye söylenmiş, 2 yıl sürer millet bahçesinin bitiminde, 2023 yılında ise yolun yapımı ile bahçe aynı zamanlarda bitirilir diye düşünüyorum. Allah herkese sağlıklı, huzurlu ömür versin, bağlumda yeri yurdu olana da daha uzuuuuun ve sağlıklı ömür versin...

Çelik Haçıllı
2 ay önce - Cum 17 Tem 2020, 22:05

Kısa dönemde 50 metrelik yol asfaltının atılması düşük bir ihtimal. İnşaatların devam ediyor olması, Millet Bahçesinin yapımının başlama ve bitme süresi, seçime 3 sene olması gibi sebepler var. Arkadaşa katılıyorum asfalt atılması 2022 sonunda başlayabilir. İnşaat hep olur durmaz ama şimdiden asfalt atılması ile yol aşınacaktır diye söyleniyor

Hüseyin 1234
2 ay önce - Cmt 18 Tem 2020, 23:00

Ben bunu daha önce yazdım ama bazıları tepki gösterdi sanki biz istemiyoruz.hic düşündünüzmü neden keçiörende bir otel sanayi resmi kurum ticaret merkezi kütüphane spor alanları yok diye herşey büyükşehir belediyesi nde bitmiyor.zamaninda ruhsat verselerdi düzgün bir imar planı ile o yol için imzaya bile gerek kalmazdı.konut konut başka birşey yok su anda bile ruhsat başvurusu bile yapılmıyor ovacık diye diye bağlum sona kaldı.bende imza verdim yol için çözüm olacakmı çok zor çünkü yerleşimin olmadığı bur yere birde melih gökçetin yarim bıraktığı senelerdir asfaltlamadigi bir yer için boş alana neden asfalt atsın bugün baglumda kösrelik göleti ve alabildiğince yer olmasına rağmen neden bir proje yapılmadı yapılmıyor. Yapacağız demek başka yapmak başka.millet bahçesi dediğiniz yer hacıların vadisi olarak yıllardır yapılmadı şimdi ise hacijakadin vadisi adını millet bahçesi olarak takdim ediyorlar.umarim bir on sene sürmez.bunu yazmanın nedeni yok su proje olacak yok şöyle olacak deyip insanların yanıltması insanlar küçükte olsa parasini butur yerlere yatırıyor sonu pişmanlık.benim tavsiyem butur propagandalara inanıp arsa ve konut alımı gibi birşeyler alınmasın sonu pişmanlık olur.gecenlerde biriyle görüştüm adam emlakçı bağlum için toki ye söz verildiğini arsaların kamulaştırılacagi gibi birşeyler söyledi örneğin 1000 metre altı yerler tek tapu iken 1000 metre ve üzeri parsel haline getirildi tek tapular hisseliye döndü ana emsal artışı verilmedi benim tahminim emsaller düşük kalırsa kamulaştırma ucuza maal olur.belki yanlış düşünüyor olabilirim ama mantıklı bir açıklaması yok.bana ki.se kızmasın öyle gariban insanlar varki butur vaadler inanıp gidip varını yoğunu arsa veya konuta yatırıyor.insallah herşey gönlümüzce olur.

Çelik Haçıllı
2 ay önce - Cmt 18 Tem 2020, 23:14

Alıntı:
melih gökçetin yarim bıraktığı senelerdir asfaltlamadigi bir yer

Bu adamı cinim kadar sevmem. Ama lütfen tarihlere iyi bakın. Bu yol ne zaman kazılmış, Melih ne zaman görevden alınmış. Bunlara bakın. Senelerce asfaltlamadığı diyemeyiz. Adam zaten görevden alındı. O olsa asfalt çoktan atılmıştı.

Bu yol harika bir proje. Bölgeyi kalkındırır.

Melih 1 sene, Mansur Yavaş 1 sene 4 ay.

Bu yol kazıldıktan sonraki başkanlık süreleri

Hüseyin 1234
2 ay önce - Cmt 18 Tem 2020, 23:20

Celik bey amacım size laf yetiştirmek değil beni yanlış anlamayın melih gökçek 2018 de alındı diye biliyorum ama 2016 yılında röportajı var 2016 yılı sonunda bu yolun asfaltlanip açılacağı yönünden.sonrasinda insanlar taleplerini ilettiklerinde ise yok elektrik nakil hattı direkleri deplasesi olacak yok kamulaştırma davaları var gibisinden bir sürü mazeret ürettiler.baglum muhteşem bir yer göletiyle arazi ve şehre yakınlığı ile ama her ne hikmetse rant diyorlar başka birşey bildikleri yok garibana gelince rant zengine gelince yatırım oluyor.

En son Hüseyin 1234 tarafından Cmt 18 Tem 2020, 23:29 tarihinde değiştirildi, toplamda 2 kere değiştirildi

Çelik Haçıllı
2 ay önce - Cmt 18 Tem 2020, 23:22

2017'de alındı. Bu hırsızın yaptığı en iyi şey bu yol oldu. Ama asfalt nasip olmadı.

16 ay oldu, Mansur bey bir şey yapmadı. 2 sene daha elini sürmez.

Şimdi de ABB'ye mesaj atınca "Enerji nakil hatları deplasesi ve kamulaştırma sebebiyle bekleniyor" cevabı geliyor

Mustafa853
2 ay önce - Pzr 19 Tem 2020, 01:48

Sayın Çelik Haçıllı, verdiğin bilgiler, çektiğin fotoğraflar için teşekkür ederim ancak yorumlarında eksik veya yanlış olan bir iki husus var.
Birincisi
Alıntı:
Kısa dönemde 50 metrelik yol asfaltının atılması düşük bir ihtimal. İnşaatların devam ediyor olması

Alıntı:
İnşaat hep olur durmaz ama şimdiden asfalt atılması ile yol aşınacaktır diye söyleniyor

demişsin.
Asfalt atılması için inşaatların bitmesi beklenirse onbinlerce insan çamurun içinde yüzer, uygulamada böyle bir durum olmaz, olamaz ve olmamıştır. Belediyeler zaten inşaat sahiplerinden "Asfalt parası" alabiliyorlar, Kanun buna müsait.

Alıntı:
2464 sayılı Belediye Gelirleri Kanunu’na göre;
Yol harcamalarına katılma payı:
Madde 86 – (Değişik birinci cümle: 12/11/2012-6360/28 md.)Belediyelerce veya belediyelere bağlı müesseselerce aşağıdaki şekillerde inşa, tamir ve genişletilmeye tabi tutulan yolların iki tarafında bulunan veya başka bir yola çıkışı olmaması dolayısıyla bu yoldan yararlanan gayrimenkullerin sahiplerinden meclis kararı ile Yol Harcamalarına Katılma Payı alınabilir.

a) Yeni yol açılması;
b) Mevcut yolların yüzde 40 nispetinde veya daha fazla genişletilmesi;
c) Kaldırımsız ve bakımsız bulunan yolların, kaldırım veya parke kaldırım haline getirilmesi veya asfalt yapılması,kaldırım veya şose halindeki yolların da parke, beton veya asfalta çevrilmesi;
d) Mevcut kaldırım veya parkelerin sökülüp yeniden düzenlenmesi,
Yolların kaldırımlar da dahil olmak üzere (15) metreden fazla genişliklerine düşen giderler, belediyelere ait olup harç payına konu teşkil etmez.
.....

İkinci husus ise
Alıntı:
2017'de alındı. Bu hırsızın yaptığı en iyi şey bu yol oldu
demek senin için hukuki sonuç doğurur, benim bildiğim kadarıyla Melih Gökçek hakkında kesinleşmiş bir Mahkeme Kararı yok, o zaman Mansur Yavaş hakkında Sinan Aygün tarafından açılmış Mahkeme devam ediyor, Mahkeme sonuçlanana kadar herkes masumdur.

Yuva'dan başlayıp Yakacık-Kuzey Yıldızı-Bağlum'dan Esenboğa'ya bağlanacak Bulvar atıl bir yol değil, yol bitmiş olsa Esenboğa'dan, Pursaklardan, Bağlum'dan insanlar Ostim-Batıkent-Sincan.. tarafına kestirmeden gidebilecekler, yol boş kalmaz.
2019 yılında Esenboğa Havalanından 13 milyon 700 bin yolcu seyahat etmiş, bu yolcuların bir kısmı da illaki Sincan-Batıkent, Eryaman tarafından gelmiştir.

Mansur Yavaş'ın VİZYON'u yok. Eğer vizyon sahibi olsa bu yolu açar, yolun kullanım istatistiklerini hesaplar, reklam yapar şu kadar araç geçti, şu kadar yakıt tasarrufu sağlandı, vs... diyerek

0661memir
2 ay önce - Pzr 19 Tem 2020, 01:59

Mustafa 853 bende aynı fikirdeyim. 50 metrelik bulvar tek başına bile bu bölgeyi hareketlendirir. 15 temmuzda durdu bu yol. Melih yüzlerce kamyonla çalışıyordu. Sevelim veya sevmeyelim. MANSUR bey burayı yapmaz diye düşünüyorum. Bellide olmaz. Bence TURGUT başkan burayla ilgili çalışmaları bitirdi. Plan geçecek sonra yol işine el atacak. Haçil için uğraşan arkadaşlara selam

Çelik Haçıllı
2 ay önce - Pzr 19 Tem 2020, 03:50

Bana kalsa bugün asfalt atılsın. Ben belediyenin bahanelerini söyledim. Evet Mansur beyde vizyon yok, bu yüzden boş işlerle uğraşıyor. Kim işe nasıl girmiş diye araştırıyor. Her belediye zaten kendi adamını koyar. Mensup olduğu partiye ait belediye başkanları oğlunu kızını bile belediyeye müdür yaptı. Demagoji yerine icraat bekliyoruz. Kuzenler çok sıkı Mansur Yavaş taraftarı. Onlar bile artık soğudu. Geçmişi bırak iş yap, ilçe belediyeleri senden çok çalışıyor diyorlar.

Saygılar

sayfa 710
ANA SAYFA -> ANKARA - Haberler ve Sohbet