Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 3

Arapların Trabzon'a kendi şehirlerini kurmasını olumlu karşılarmısınız?
Evet 29.4%  29.4%  [64]
Hayır 66.1%  66.1%  [144]
Kararsızım 4.6%  4.6%  [10]
Toplam Oy : 218

murad_1299
5 yıl önce - Pzr 08 Ksm 2015, 12:12

evet benim de endişem yalcinn beyinki ile aynı, yoksa kimseyle bir sıkıntımız yok

zaferp

5 yıl önce - Pzr 08 Ksm 2015, 12:22

Alıntı:
Araplardan nefret ediyorum.Dilinde,kültüründen herşeyinden...

Arap değiliz ama sizin gibiler insanlığın içinde yer bulamamış, ne olduğu belli olmayan bir tür.

Aras Berkin
5 yıl önce - Pzr 08 Ksm 2015, 12:36

Bence Trabzon bu yatirim firsatini kacirmamali

Misafir 34f

5 yıl önce - Pzr 08 Ksm 2015, 12:37

Ben de "yalcinn" beye katılıyorum . Trabzon insanı emir altına girmeyi sevmez . Arapları yurt dışında tatil yaparken çok gördüm . Macaristan' da Prag'da kaldığımız otel çalışanlarını o kadar bıktırmışlar ki çalışanlar bizim Arap olmadığımızı anlayınca onlar anlattı .

önery

5 yıl önce - Pzr 08 Ksm 2015, 13:08

Alıntı:
kursunlar... araplar sehir planlamasina cok dikkat ediyor, tüm sehirleri düzenli ve izgara seklinde insa ediliyor
bu vesileyle bizim vasatinda altinda olan mimar ve sehir planlamacilarimiza'da örnek olurlar belki

ferhat bey yine döktürmüş yine size cevap vermiş gibi olacak ama ne yapayım bazen bilerek yada bilmiyerek yanlış şeyler yazıyorsunuz. ızgara sistem her zaman her yerde en güzel sistem değildir. bu sistemin yapılabilirliğdeki en büyük unsur coğrafi yapıdır. trabzon gibi bir coğrafyada böyle birşeyi yapmanız nerdeyse imkansızdır. ha imkansızı başarmak isterseniz başarırsınız ama bu en az 4-5 kat fazladan maliyettir, çevre tahribatıdır, şudur budur. liste uzar gider. olurda yapılmazsa şehir plancılarını mimarları suçlamayın

benim tahminim turizm için gelen arapların , 3-5 gün , yada uzun vadede ( mesela 1-2 ay olabilir ) konaklayacağı otel , apartman, müstakil ev gibi konaklama yerleri ile, marketinin, lokantasının yanında sosyal alanlarınında olduğu bir kompeks kurmak şeklinde.

Karaman Ahmet
5 yıl önce - Pzr 08 Ksm 2015, 16:29

Alıntı:
Trabzon halki ile Araplar karakter itibari ile birbirlerinden cok farkli .Zengin arap tatil yaptigi yeri satin aldigi fikri ile tatil yapar. Oradaki herkesi kendine hizmetkar gorur ,Trabzon insani ise yapi itibari ile agresif ve basina buyruk bir karaektere sahiptir. Atesle Barut misali ...

Bunu yaziyorsunda, Araplar saten Trabzonda tatil yapiyorlar ve memnun olmalilarki, aralarinda yillik hotel rezervasyonu yapanlar varmis.

Iste bu ihtiyactan dolayi aralarinda Trabzona yatirim yapip, yerlesmek isteyenler var.

Bence Trabzon icin büyük sans.

BektaşFLY
5 yıl önce - Pzr 08 Ksm 2015, 16:32

pahalı olan ev fiyatları daha da artacak desenize

ÖzgürZB
5 yıl önce - Pzr 08 Ksm 2015, 16:40

Oylamada Kararsızım seçeneğine verdim oyumu ama
Şehrin kültürünü bozmayacaklarsa gelsinler, kursunlar tabi!

Yalnız Trabzon için vasatın altında bir şehir diyen arkadaşa haklı olsada katılmayı kendime yediremiyorum..

Trabzon çok sıcak kanlı ve tarihi olan bir memleket..
Tarihi çok eskiye dayanır.. Bizim kültürümüz böyle dar sokaklar, küçük ve eski yapılar, insanlarımızın komşuluklarını daha da güçlendirmiştir her zaman...

Tarihimizin ve şehirlerimizin korunmasından yanayım..
Avrupa bu yüzden çok karakter olarak çok soğuk ve ruhsuzdur ülkemiz şehirlerine göre...

Duygumuzu, ruhumuzu, geçmişimizi kaybetmek yerine korumak taraftarıyım...

Karaman Ahmet
5 yıl önce - Pzr 08 Ksm 2015, 22:37

Alıntı:
Tarihimizin ve şehirlerimizin korunmasından yanayım..
Avrupa bu yüzden çok karakter olarak çok soğuk ve ruhsuzdur ülkemiz şehirlerine göre...

Bu konuda sana katilmiyorum.

Bu gördügün kartpostal 100 sene öncesinde benim dogdugum sehrin merkezini gösterir.

Aradan 100 sene gecmis fakat bu sehir merkezi bugün yine ayni.

Almanlar kadar tarihine düskün bir millet görmedim ben.

ali şükrü bey
5 yıl önce - Pzr 08 Ksm 2015, 23:47

Trabzon'da son yıllarda kentsel dönüşüm ve restorasyonlarla çok güzel tarihi alanlar ortaya çıkarıldı.Doğa turizminin en güzel örneklerinin,yeşilin her tonunun olduğu yerler,bu kesinlikle Trabzon'la sınırlı kalmaz ve komşu şehirlere de faydası olur.
Gelen turistlerin alım gücü yüksek ve biz yıllardır Araplar neden paraları İngiltere ve Abd bankalarında tutuyor neden İngiliz ve Avrupa takımları satın alıyor diyorduk.
Şimdi gelmek istiyorlar bu sefer de haber ilgi çeksin diye atılan başlığa takılıp kalıyoruz.
Elbette ki şehir kurulmayacak ama Arapların daha çok ihtiyaç duyduğu şeylere ağırlık verilen kompleksler yapılacak,kaplıca ve sağlık turizmi gibi alanlara yatırım yapılacak.

Trabzon insanı umarım bu fırsatı en güzel şekilde değerlendirir,gelişen teknolojinin dünyayı bu kadar yakınlaştırdığı ve kültürel ve tarihi mirasımızın aynı olduğu insanlara gereksiz bir kompleks ve kıskançlık duyguları ile ürkütmez.
Tarihi binlerce yıllık medeniyet ve ticarete dayanan,İpek Yolu'nun en önemli liman şehirlerinden birisi olan ve sürekli yabancılarla kültürel temas halinde olan bu şehre başkası yakışmaz zaten.

sayfa 3
« önceki   1234 ... 161718   sonraki »
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET