Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 3
HAKAN©

13 yıl önce - Prş 21 Tem 2005, 04:42

Aynı santral alanı içinde kalıyorsa hiçbir sorun yok. Santral değişiyorsa, kullandığınız telefonu iptal-iade ediyorsunuz. Yeni adresinizdeki santralin bağlı olduğu Telekom müdürlüğünden yeni telefon başvurusu yapıyorsunuz.

Ayrıca yeni adresiniz aynı alan kodu (212-216-232-312 gibi) içinde ise isterseniz numaranız değişmeden ek bir sabit ücret karşılığında tahsis ediliyor diye biliyorum.

Burç

13 yıl önce - Prş 21 Tem 2005, 04:50

işte merak ettiğim bu idi.
çünkü bu doğru ise, semt kodlarının bir anlamı kalmıyor.
Yani numarasına bakarak hangi semtten olduğunu söylemen imkansız olur.

osman_k
13 yıl önce - Prş 21 Tem 2005, 05:14

beim bildiğim kadarıyla aynı santral bölgesinde kalıyorsanız telefon nosu değişmiyor.ama bazı yerlerde örnek altıntepede oturyorsunuz teliniz 366-367-489-518 ile başlıyor iki sokak yana taşınıyorsunuz telefon nonuz yeni bir no oluyor. çünkü artık küçükyalı santralıne değil bostancı santralı alanına geçmiş oluyorsunuz. eski telefonu iptal ettirip butun borçlarını ödeyerek yeni bir hatta başvuruyorsunuz ücretini ödeyerek.

enes

13 yıl önce - Prş 21 Tem 2005, 05:16

Tam anlamıyla imkansız değil, buna %90 doğru semt diyelim. Ayrıca geçen sene göztepe telekom göztepe'de ki tüm numaraları değiştirmiş, bir standarda sokmuştu. Eski numarayı aradığınızda bir müddet yeni numara anons edilmişti.

osman_k
13 yıl önce - Prş 21 Tem 2005, 05:32

o olayda analog (telekomcu dilinde başka bir adı var) santralleri dijital santrale çevirme operasyonu zamanında olmuştu. üst göztepe - merdivenköy taraflarındaki santrali yenilemişlerdi. gerçi benim bildiğim kadarıyla telefon numarınızı değiştirip yeni bir numara alırsanız bile 1 ay boyunca eski numaranız arandığında yeni numaranızı anons yapılıyor.

Gözde

12 yıl önce - Cum 10 Mar 2006, 07:24

216327****

Tuğçe Hande Eser
12 yıl önce - Prş 16 Mar 2006, 23:33

Büyükçekmece : Mimaroba,sinanoba,ekinoba-863

ozguro

12 yıl önce - Pts 10 Nis 2006, 04:17
eski alan kodları

Selam
Cok eski bir arkadasım telefon numarasını buldum.Tabii alan kodu da eski.Numara da kısa.bu no yu nasıl guncelleyip arkadasımı arayabilirim acaba.Bilen varmı?

Çağrı Tekin

12 yıl önce - Pts 10 Nis 2006, 21:54

Biz eskiden Rahmanlar(KARTAL)'da oturmamıza rağmen telefon numaramız,Maltepe'nin olarak gösterilen 305 ile başlıyordu.Bu numarayı ilk biz kullanmıştık.Daha sonra Cevizli(MALTEPE)'ye taşındık.Numaramız sabit kaldı.Ancak son ev değiştirmemizde (Yakacık)numaramız da değişti ve 377 ile başlıyor.

orkinosh
10 yıl önce - Cum 04 Nis 2008, 14:32

Selam arkadaşlar sitede böyle bir yer yaptığınız için teşekkür ederim ancak 1 sorunum var ben buraya google 'dan girebiliyorum yani anasayfadan buranın yerini bulamıyorum ben wowturkey üzerinden girmek istiyorum yardımcı olur musunuz teşekkürler şimdiden...

sayfa 3
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
« önceki   1234 ... 91011   sonraki »
ANA SAYFA -> İSTANBUL - Haberler ve Sohbet