Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Yeni İzmir Alsancak Stadı Projesi ve Inşaatı (12,000)
« önceki   123 ... 9293949596   sonraki »

ANA SAYFA -> İZMİR - Haberler ve Sohbet
cevap yaz
sayfa 93
Gediz_001
2 ay önce - Çrş 15 Tem 2020, 23:10

Bu kadar kötü yapılamazdı. Kalearkası için en güzel sözü atalarımız söylemişler. Os.ruktan tayyare selam söyle o yare.

salihhr
2 ay önce - Prş 16 Tem 2020, 11:36

Alıntı:
Sen birde İzmiri biliyorsun
Stat çevresinde yer yok ki nasıl büyütülsün

İdari bina kısmının arkası yol anlarım ama kale arkası kısmından yan taraftaki arazinin bir kısmını satın alma ve küçük bir imar değişikliği ile mesele halledilebilirdi. İzmir'in en büyük kulübüne bu stadi yakistiramadim

Karaman Ahmet
2 ay önce - Prş 16 Tem 2020, 19:00

(+)

Bence güzel olmuş, fakat o tribün olan kale arkasında çatıyı diğer tribünlerin cstisiyla butunlestirselerdi, daha güzel olabilirdi.

Ayrıca idari binanın olduğu kale arkasının eteklerine 2-3 sırada olsa, öğrenciler ve engelli vatandaşlar için bir tribün ve idari binayada loca tarzı balkon tribünler düşünülebilirdi.

UfukRaifoğlu
2 ay önce - Prş 16 Tem 2020, 19:27

Stadın kale arkası falso. Göztepenin bundan önce maçlarını oynayadığı doğanlar stadının da bir köşesi yoktu. Orada kabak gibi belediye başkanının resmi ve sözü vs vardı. Şaka gibi stadlar yapılıyor İzmir'e.

ccahit
2 ay önce - Prş 16 Tem 2020, 19:32

Asıl soru şu idari binayı yapmak gereklimiydi? başka bir konumda yeni bir bina yapılabilirdi yada bir iş merkezinde kiralamada olabilirdi. Hepi topu 4 katlı ince uzun bir yapı.

idari bina olmasa en azından her iki kale arkası eşitlenip 10'ar sıra veya 5+5 iki katlı tribün yükselebilirdi.

ancak bu hali bile oldukça iş görecek yapıda karşılıklı maratonlar iki katlı ve idari bina kale arkasını kapatıyor atmosferde herhangi bir eksiklik olamayacaktır.

Mete ÖZTÜRK

2 ay önce - Prş 16 Tem 2020, 19:44

Ufuk Raifoğlu demiş ki:
Stadın kale arkası falso. Göztepenin bundan önce maçlarını oynayadığı doğanlar stadının da bir köşesi yoktu. Orada kabak gibi belediye başkanının resmi ve sözü vs vardı. Şaka gibi stadlar yapılıyor İzmir'e.

Alan mı var sanki Ufuk, sen o bölgeyi hiç gördün mü yakından ? Doğanlar Stadı dediğin yer ise şehir merkezine uzak, ha dersin ki daha büyük olsun ama şehir dışında olsun Urla tarafında olsun anlarım, Alsancak Stadının ne sağında ne solunda genişletebileceğin bir arazi maalesef yok, trafiği yer altına alayım desen aşırı maliyetli olur, eldeki imkanlarla olan ise bu maalesef.

UfukRaifoğlu
2 ay önce - Prş 16 Tem 2020, 19:53

Mete kardeşim doğanlar stadındaki köşenin alan ile ilgili olduğunu düşünmüyorum. Yan tribünün çoğu yapılmış bir tek köşede bir yer kalmış. Yatır mı var orada ne var bıçak gibi tribün kesilmiş orada.

Ozan Paşa
2 ay önce - Prş 16 Tem 2020, 20:24

Uzun ince alan dediğiniz yer eskiden Alsancak İlkokulu idi.
Karşıdan bakılınca sağda yer alan köşe ise Altay kulübünün yönetim merkezi idi.
Benim de Altay Genç basketbol ve voleybol oyuncusu olmam nedeni ile oradan parmaklıkların arasından çok maç seyretmişliğim vardır.

Stadın yeni halini maalesef henüz göremedim, o uzun ince binanın şimdi ne olacağını bende bilmiyorum.
Bir bilen varsa aydınlatmasını rica ederim.

Bu stadın Büyük Altay'a kalıcı başarılar getirmesini dilerim.

Karaman Ahmet
2 ay önce - Prş 16 Tem 2020, 20:37

Alıntı:
Asıl soru şu idari binayı yapmak gereklimiydi? başka bir konumda yeni bir bina yapılabilirdi yada bir iş merkezinde kiralamada olabilirdi. Hepi topu 4 katlı ince uzun bir yapı.

idari bina olmasa en azından her iki kale arkası eşitlenip 10'ar sıra veya 5+5 iki katlı tribün yükselebilirdi.

ancak bu hali bile oldukça iş görecek yapıda karşılıklı maratonlar iki katlı ve idari bina kale arkasını kapatıyor atmosferde herhangi bir eksiklik olamayacaktır.

Çok iyi bir konuya deginmissiniz.

Gerçekten, o idari bina daha kullanışlı bir şekilde bir başka yere yapilamazmiydi?

O şekilde an azından birbirine uygun iki katlı iki kale arkası yapılabilirdi.

Kel Aliço
2 ay önce - Cum 17 Tem 2020, 16:18

İzmir'in merkezindeki stadyum ile Akhisar tarlalarına yapılan stadyumu karşılaştırmak çok yanlış. Diğer stadyumlardan benzersiz bir stadyum olması dolayısıyla gayet şık ve kendine özgü bir havası oldu.

sayfa 93
« önceki   123 ... 9293949596   sonraki »
ANA SAYFA -> İZMİR - Haberler ve Sohbet