Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Yeni İzmir Alsancak Stadı Projesi ve Inşaatı (12,000)
« önceki   123 ... 232425   sonraki »

ANA SAYFA -> İZMİR - Haberler ve Sohbet
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
sayfa 2
Misafir 325

2 yıl önce - Prş 05 Ksm 2015, 08:50

Projeye bakın şaka gibi,çok mu zor en azından Rize ya da Afyon gibi küçük de olsa kutu gibi bir stad yapmak?Doğanlar stadı ve Alsancak Stadları ile stadyum mimamirisine yeni (!) bir bakış açısı kazandırdılar,bravo emeği geçen herkese.

gürkan1723
2 yıl önce - Prş 05 Ksm 2015, 16:01

Alıntı:
Projeye bakın şaka gibi,çok mu zor en azından Rize ya da Afyon gibi küçük de olsa kutu gibi bir stad yapmak?Doğanlar stadı ve Alsancak Stadları ile stadyum mimamirisine yeni (!) bir bakış açısı kazandırdılar

Doğanlar Stadı yine şehir merkezinden uzak sayılabilecek bir yerde. Pek sırıtmaz ancak Alsancak Stadı'nın olduğu yer yeni kent merkezi dediğimiz gökdelen bölgesinin içinde kalıyor. Bu sebeple yapılacak stadın mimarisi güzel olmalı. Etrafı yıkılıp, üstü kapalı, 4 tribünlü, 20 bin kişilik bir stat Altay'a yeter. Bu şekilde yapılırsa yazık olur.

ŞÖYLE bir öneri gelmişti.

Alper K2
2 yıl önce - Çrş 02 Arl 2015, 03:41

Gercekten anlamiyorum bi iki tribünlü stad mimarilerini. Yil olmus 2015 hala böyle abuk subuk yarim yamalak stadlar yapma pesindeyiz. Tamam yapacaksan ufak kapasiteli yap raziyim da bari modern, locali, komforlu, VIP bölümü olan, günes panelli akilli stad tarzi seyler yapin. Stad kendi enerjisini kendi üretsin. Dünyada yeni yapilan stadlardan bu kadar mi kopuk bizim mimarlar ?

Stadlarla ilgilendigim ve Türkiye ile birlikte Alman stadlarini da yakindan takip ettigim icin sizlere Almanya'da yapilan 10-15 bin arasi kapasiteli bir kac örnek vermek istiyorum:

12.000 koltuk kapasiteli Audi Sportpark (FC Ingolstadt)

12.566 koltuk kapasiteli Brita Arena (SV Wehen Wiesbaden)

14.928 koltuk kapasiteli Continental Arena (Jahn Regensburg)

15.000 koltuk kapasiteli Benteler Arena (SC Paderborn)

15.000 koltuk kapasiteli Voith Arena (1. FC Heidenheim)

15.065 koltuk kapasiteli Erdgas Sportpark (Hallescher FC)

Yapin iste su tarz adam gibi tüm istekleri karsilayan komforlu, modern ve gökdelenli cevresine uyumlu bir stad

Misafir cf4

2 yıl önce - Pzr 06 Arl 2015, 03:47

Allah aşkına tam bir garabet bu nedir? Hiç yapmasınlar daha iyi bunu yapacaklarına.

Arpad
1 yıl önce - Sal 22 Arl 2015, 03:45

İki tribünlü olması bir kenara eski stadyumdan daha berbat görünüyor. Bu stadı yapmak ciddi anlamda saçmalıktır, umarım kalkışmazlar ve bu projede bu sitede yok olur gider.

Misafir 325

1 yıl önce - Sal 22 Arl 2015, 10:59

Bu projenin iyileştirilmesi ve modern bir yapı kazanmak için ,İzmirli sporseverler olarak büyük bir baskı oluşturmamız gerekiyor.Ben şahsen yıllardır maçlara doğru düzgün bir stad olmadığı için gitmiyorum.Güzel ,modern kutu gibi bir stad olsa 3.lig maçlarına bile kombine alıp gidecek benim gibi binlerce insan var bu şehirde.

GkhanTR
1 yıl önce - Sal 12 Oca 2016, 19:35
Büyükşehir’den Alsancak Stadı için şartlı onay!

AVM düşüncelerine karşı tedbirli olmakta fayda var. İzmir Büyükşehir Belediyesi, Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü'nün bedelsiz tahsisini talep ettiği yıkılan Alsancak Stadı arazisi içindeki belediyeye ait 4239 metrekarelik arsa için şartlı muvafakat verecek.

Alıntı:
Yeniden yapılacak Alsancak Stadı kompleksi içinde Büyükşehir Belediyesi'nin 4239 metrekarelik arsa payının Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü'ne devri için ilk adım atıldı.

Başkanlık önergesi olarak Büyükşehir Belediye Meclisi'ne gelen, 4239 metrekare arsanın 25 yıl süreyle devri konusu bir sonraki meclise kaldı.

Kamu İdarelerine Ait Taşınmazların Tahsis ve Devri Hakkında Yönetmelik gereği Alsancak Stadı'nın yeni projesinin henüz hazır olmadığı gerekçesiyle önerge Hukuk Komisyonu'na sevk edildi. Plan ve projelerin Büyükşehir Belediyesi'ne iletilmesinden sonra, bu alanda sadece stadyum, otopark ve spor tesisleri yapılması şartıyla belediye arsasının devrini gerçekleştirecek. Komisyonun kararına göre Belediye Meclisi, ilk veya ikinci toplantıda devir kararını alacak.

rdv10
1 yıl önce - Sal 12 Oca 2016, 19:40

ya hu bu nasıl bir stat resmen ucube.
bu stadı devlet mi yapıyor belediye mi yoksa zengin biri mi yapıyor bu nedir böyle
bizim burdaki halı saha daha modern
İzmir 15 binlik statlar cennetine dönüştü

Misafir a2e

1 yıl önce - Sal 12 Oca 2016, 19:51

Bakanlık yapacak.

İlkeraydin
1 yıl önce - Prş 14 Oca 2016, 08:58

İki tribün olmasi neden eleştiriliyor anlayamadım
Sanki alan mi var. 2 tribün stad yıkılıp yerine 4 tribün dusununlerin nasıl bir fizik ve mühendislik anlayışı var merak ettim

sayfa 2
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
« önceki   123 ... 232425   sonraki »
ANA SAYFA -> İZMİR - Haberler ve Sohbet