Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Ankara Bahçelievler
123456789   sonraki »

ANA SAYFA -> ANKARA
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
sayfa 1
Selahattin
13 yıl önce - Sal 21 Hzr 2005, 23:23
Ankara Bahçelievler

7. Cadde

Ankara'nın gözde mekanlarından birisidir Bahçeli 7. Cadde. İlk defa gitmeme rağmen çok beğendim.Buluşma programında yer alan 7. Cadde'den görüntüler.

(+)

(+)

(+)

(+)

(+)

Selahattin
13 yıl önce - Sal 21 Hzr 2005, 23:39

Fotoğrafların devamı...

(+)

(+)

(+)

(+)

(+)

Selahattin
13 yıl önce - Sal 21 Hzr 2005, 23:48

Ve Bahçeli'ye gitmişken aşağıdaki fotoğrafları çekmeden edemezdik değil mi???

(+)

(+)

tyln
13 yıl önce - Cum 24 Hzr 2005, 23:38

sizlere ufak bide ayrıntı veriyim usteki lambo fotografı ile ilgili.bu araba hemen yanında bulanan pampero cafenin sahibinin arabası.bundan once corvette i ondan oncede porsche si vardı bu adamın.işin ilginci porscheden oncede tofas sahini.evet evet arkadaki beyaz sahin bu adamın.nerden geldiğini unutmayan biri...

TolgaTek
13 yıl önce - Prş 07 Tem 2005, 19:19

Burası da Bahçelievlerde 1. caddede bulunan meşhur Deneme Lisesi (turuncu olan bina).

(+)

Biliyorum ağaçlardan bir şey görünmüyor, ama zaten Bahçelievler'in güzelliği burada. Tam bir ormana dönüşmüş halde. Ben çocukken her sokakta farklı ağaç tipleri vardı, ve dolayısıyla kokuları farklı farklıydı. Altta diğer bir açıdan 1. caddeyi görüyorsunuz, daha doğrusu göremiyorsunuz Şimdi yaşım ortaya çıkacak ama öndeki cam ağacının dikildiği günü bile hatırlıyorum.

(+)

Tabi Bahçelievler çok değişti. Eskiden hep tek katlı evler varken şimdi apartmanlarla dolu. Allahtan Anıtkabir'i gölgelemesinler diye kat limiti var, yoksa acımadan gökdelenler bile dikilebilirdi.

Tabi bu caddelerin hepsinin ismini M. Gökçek kafasına göre değiştirdi. Mesela 7. cadde oldu "Aşkabad", 1. cadde ise "Taşkent" ama emin olun bu yeni isimlerle adres ararsanız kimse bilmez. Bir türlü yeni isimler tutmadı, iyi de oldu.

Bir de mesleki not size: Bahçelievler'e mesela Anıtkabir'den bakarsanız düz bir alanda kurulmuştur, ama ara sokaklarda (mesela 16. sk) dik yokuşlarla karşılaşırsınız, eminim ki bu topoğrafik ayrıntıya çoğunuz dikkat etmeden geçiyorsunuz... peki niye yokuşlar var?

Aslında Bahçelievler, Beştepe, Anıtkabir ve Çiftlik arasındaki bölge antik Frig uygarlığına ait nekropol. O yokuşların, tepelerin hepsi tümülüslerdir. Beştepe ismini buradaki 5 tümülüsten alır, ki 3'ü hala mevcut. 16. sk. da bir tümülüsün tam tepesinden geçiyor. Anıtkabir yapılırken burada 6-7 tümülüs kazılarak düzlenmişti.

Yani Bahçelievler arkeolojik bir bölgedir aslında ve buradan bulunan pek çok andazit taşından kabartma bugün Anadolu Medeniyetleri Müzesi'nde sergilenmekte.

Not: Bu fotoğrafları herhalde yenilemem gerekecek!!!! Ben bile beğenmedim Neyse bu mesajda biraz bilgi vermiş olduk en azından, Deneme mezunlarına da artık bir nostalji olur bu..... (ben Denemeli değilim bu arada!!!!, ama eski mezunlar soyadıma dikkat etsinler, bağlantıyı hemen anlayacaklardırlar!!!!)

sayfa 1
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ANA SAYFA -> ANKARA