Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Ankara Beypazarı
« önceki   123 ... 686970   sonraki »

ANA SAYFA -> ANKARA
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
sayfa 2
Misafir d2e

12 yıl önce - Cmt 18 Arl 2004, 11:45
çok güzeldir arkadaşlar benim memleketim

ankara tarafından geliyorsanız sincan kavşağından gidilir ayaş ve sonrada beypazarı gelir.ankaradan 100 km uzaklığı vardır.bolu tarafından veya istanbul taraflarından geliyorsanız akyazı sonra nallıhan sonrada çayırhan nı geçtikten sonra gelirsiniz.tam bilmiyorum ama galiba istambuldan 270 km kadar bi uzaklığı olmalı..bayılacağınızdan emin olun ve ve ve beypazarı kurusu,havuç lokumu biliyorsunuzdur türkiyenin %70 lik havuç ihtiyacını beyp.karşılamaktadır.havuç dondurması,havuç reçeli,havuç suyu,havuç konservesi muhteşemdir.başka başka yaprak sarması,80 katlı baklavası,höşmelim tatlısı,güveci ve tarhana çorbası meşurdur.güzel mekanları 100 yıllık çarşısı,sanat evi,alaattinsokaktaki tarihi evleri,beyp.havadan göre bileceğiniz hıdırlık tepesi,selçuklulardan kalma türbel ,asırlık camiileri beğeni toplar.hepinizi bekleriz.....[/b][/i]

erengin
12 yıl önce - Sal 11 Oca 2005, 18:12

Beypazarı-Karaşar yolu
Burayı bilen tanıyan bir arkadaş belki bize tanıtır.

(+)

çalışkan
12 yıl önce - Pzr 13 Mar 2005, 18:29

beypazarlı bi arkadaşıma gösterdim burasının adı karagöl diye geciyormuş ayrıca arkadaşım ankara dışında oldugu için memleket hasreti cekiyormus fotoları cok begendi kendiside ankaraya geldiğinde cekecek inşallah
saygılaaar

serhatsaatci

12 yıl önce - Pts 25 Nis 2005, 17:14
Beypazarı ilkbahar 2005

(+)

(+)

serkancirak
12 yıl önce - Pts 04 Tem 2005, 17:52

beypazarı (ankara)
ankara’ya 99 km. mesafede olan beypazarı ilçesinin tarihi hitit ve friglere kadar uzanmaktadır. beypazarı ve çevresinde, galatlar, romalılar, selçuklular ve osmanlıların egemen olmuşlardır. beypazarı’nın bir piskoposluk merkezi olduğu, adının önceleri lagania, anastasıopolıs olarak değiştirildiği tarihi eser ve haritalardan anlaşılmaktadır.

beypazarı, tarihi ve kültürel değerlerine sahip çıkan, tarihi kentler birliği üyesi bir ilçedir.

beypazarı, tarihi evleri, gümüş işçiliği ve havucu ile ünlü şirin bir ilçedir. boğazkesen kümbeti, suluhan, eski hamam, sultan alaaddin cami, akşemseddin cami, kurşunlu cami, rüstem paşa hamamı, gazi gündüzalp türbesi (hırkatepe), kara davut türbesi (kuyumcutekke), karaca ahmet türbesi, ilçe sınırları içerisinde olup görülmeye değer tarihi mekanlardır.

ilçeye 10 km. uzaklıkta bulunan tekke yaylası, 44 km uzaklıktaki karaşar beldesinde
bulunan eğriova yaylası ve gölü, dereli köyü civarında peri bacalarını andıran yapılar ilçenin ilgi çekici yerleridir.

sayfa 2
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
« önceki   123 ... 686970   sonraki »
ANA SAYFA -> ANKARA