Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 5
Misafir 167

4 yıl önce - Prş 09 Hzr 2016, 23:31

otobüs muavini lütfen acil bir şekilde bana ulaşmanı istiyorum lütfen numaranı bırak

selimengin
4 yıl önce - Cum 10 Hzr 2016, 09:26

Alıntı:
otobüs muavini lütfen acil bir şekilde bana ulaşmanı istiyorum lütfen numaranı bırak

Misafir 167 otobüs muavini olduğunu iddia eden kişi sana nasıl ulaşacak? Bi zahmet üye oluver de ondan sonra çağrını yenile. Sana özel den ulaşsın.

semavi6321
4 yıl önce - Cum 24 Hzr 2016, 21:17

muavin bana ulaşmanı rica ediyorum 05356629255

Misafir 554

4 yıl önce - Cmt 09 Tem 2016, 07:14

Muavin de yanarak hayatını kaybetmişti

Misafir 378

4 yıl önce - Pts 11 Tem 2016, 17:19

Arkadaşlar, ben daha bir kaç gün önce uğradım. Kazada hayatını kaybedenlere dualar ettim, fatiha okudum. Allah hiç kimseye yanarak bir ölüm nasip etmesin. Ailelerine Allah sabırlar versin. Evet tanker halen orada duruyor, yanına indiğimde olayın büyüklüğünü daha iyi anlıyor insan. Ama anıtın bakıma ihtiyacı var. Yıllar anıtı ve çevresini çok yıpratmış. İsimler nerede ise okunamaz hale gelmeye başlayacak. Hayatını kaybedenlerin ve ailelerinin adına Karapınar Belediyesi'nden anıtın ve çevresinin bakımının yapılmasının talep ediyorum.

Sezgin Erdem
İskenderun/Hatay

Misafir 7f3

4 yıl önce - Prş 25 Ağu 2016, 21:35

Konya'daki kazaya 19 yıl sonra tazminat!

Anayasa Mahkemesi, 1997'de meydana gelen ve yolcu otobüsündeki 49 kişinin hayatını kaybettiği trafik kazasına ilişkin tazminat ödenmesine hükmetti.
Resmi Gazete'de yayımlanan kararda, Konya'da Karapınar-Ereğli karayolunda 1997'de tanker ile otobüsün çarpışması sonucu meydana gelen kazada, tanker sürücüsü ile otobüste bulunan 49 yolcunun yaşamını yitirdiği belirtildi.
Karara göre, kazada hayatını kaybedenlerden bazılarının yakınları, 49 yolcunun yanarak yaşamını yitirdiği kaza sonrasında maddi ve manevi zararlarının tazmini amacıyla açılan davalarda, hatalı üretim nedeniyle üretici firmanın sorumluluğunun tespiti gerekirken davaların reddedildiğini ileri sürdü.
Söz konusu başvurucular, yapımında hata bulunan otobüslerin piyasaya sürülmesine devletin izin vermesi nedeniyle yaşam hakkının, davaların 11 ila 15 yıllık sürelerde tamamlanması nedeniyle de adil yargılama hakkının ihlal edildiğini öne sürerek Anayasa Mahkemesine bireysel başvuruda bulundu.
Yaşam hakkının usul yükümlülüğünün ihlal edildiğine karar veren Anayasa Mahkemesi, başvuruculara 30'ar bin lira manevi tazminat ödenmesine karar verdi.

Misafir 346

4 yıl önce - Pzr 28 Ağu 2016, 01:54

19 yıl önce babamızı o bileti iptal ettiren arkadaşınızın yerine binen benim şehit babam almış bi 5 kardeş öksüz kaldık en büyügümüz abim 12 ben11 kardeşimin digeri 7 en acısıda 40günlük ikiz kardeşlerim 33yaşında annem kaldık annem bizim icin kendini hiç düşünmeden çalıştı kendi yemedi giymedi bize baktı büyüttü her bayram ve her gece bizi öksüz bırakan bu rüşvetci zalimler cezalarını bu dünyadada ahirettede rabbim en büyük azap versin devlet 30 bin taminat ödeyecekmiş yazıklar olsun insanlar canı bu öksüzlerin hakkı bu kadarmı kolay kıymetsiz ben suçlu firma ve şöför diyorum tankerin şöförü ölünce bütün suçu üzerine attılar konya valisi ilk açıklamasında ötöbüs 100 de100 suçlu dedi yıllar bir şekilde geçiyor bebekler koca delikanlı oluyor ama 48 kişi asla unutulmuyor mekanınız cennet olsun canım baam ve kader arkadaşları seni çok özlüyorum kızın

Misafir 346

4 yıl önce - Pzr 28 Ağu 2016, 02:11

mahkeme o kadar cana ve arkasında bıraktıklarınahiç acımadan dalga geçer gibi deger biçmiş yazıklar olsun böyle adalete ben bu acının en büyük tanıgı 11 yaşında 5 kardeş kalan yetimim adalet yerini bulacak aaaaaaaaaaaaallah her zaman gariplerle beraberdir parayla yalancı şahitlik yapanların rabbim iki cihandadasana havale ediyoruminşallah 40 günlük kalan ikiz kardeşleriminde 48 şehidinde ahını yerde bırakma rabbim

Tevfik Metin Tanöven

4 yıl önce - Pzr 28 Ağu 2016, 15:16

Misafir 346 benim bildiğim savaşlarda vatanı için ölenlere ve göreve giderken trafik kazası geçiren resmi görevlilere şehit denir.Son dönemlerde intihar bombacılarının öldürdüğü vatandaşlarımız da şehit kapsamı na alındılar.Bunları anlayabilirim de Trafik kazasında sürücünün bir anlık dikkatsizliğinden olan trafik kazasın da ölenler nasıl şehit oluyor.Herkez trafik kazasında ve tren kazalarında yakınlarını kaybetmiştir , sizin mantığınıza göre gidersek bunlarında şehit sayılması gerekir.Üzüntünüzü anlıyorum ve kazada yakınlarını kaybedenlerin ailelerine ve size başınız sağolsun diyorum.

Misafir 465

4 yıl önce - Pzr 28 Ağu 2016, 16:17

Sevgili Tevfik, arkadasimiz olaya dini boyutundan yaklasmistir. Zira; Hz. Peygamber Efendimizin (asm), savaşta şehit olanların dışında, doğumdan dolayı vefat eden kadının, boğularak, yanarak ölen mü´minlerin de şehit sayıldığına dikkat çekmiştir. (İbnu Mace, Cihad, 17)

İnsanın başına gelen sıkıntılar onun günahlarına keffaret olacaktır. Bu bakımdan insanın yangında veya boğularak ölmesi, onun günahlarına keffaret olacağı gibi şehitlik mertebesine de yükseltir.

sayfa 5
ANA SAYFA -> ULAŞIM