Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 3
Misafir 7c0

4 yıl önce - Sal 27 Ekm 2015, 11:37

Birşeyi farkettim böyle büyük ve acıklı insanı kahreden kazalar Konya ve çevresinde olmuş,oluyor.bunun sebebi yolların kötü olması mı?gerçekten yazık hep gençlik gitti.

enesmurad
4 yıl önce - Sal 27 Ekm 2015, 12:00

tekrardan ölenlere rahmet dilerken elim böyle kazaların ve acıların yaşanmaması dleğiyle tüm kaptanlarımza ve yolcularimiza kazasuz belasuz yoculuklar dilerim...

ads 1940
4 yıl önce - Sal 27 Ekm 2015, 12:30

Alıntı:
Ya benim aklımı kurcalayan başka bir kaza. Ankara'nın Şereflikoçhisar ilçesinde oldu. Orada da yanılmıyorsam otobüs yandı. Bir çok ölen oldu. Böyle bir kazayı hatırlayan yok mu?

Şu kazadan bahsediyor olmalısın gerçi bu kaza Aksaray'da olmuştu.
http://www.medyafaresi.com/haber/bu-aciya-yurek-d ...3-olu/4664

Bunlarda diğer kazalar
http://www.iha.com.tr/haber-turkiyede-son-10-yild ...ri-326078/

selimengin
4 yıl önce - Sal 27 Ekm 2015, 13:49

Alıntı:
Birşeyi farkettim böyle büyük ve acıklı insanı kahreden kazalar Konya ve çevresinde olmuş,oluyor.bunun sebebi yolların kötü olması mı?gerçekten yazık hep gençlik gitti.

Yolların kötü olması değil aksine belkide yolun fazla iyi olmasından kaynaklanıyor. Ne alaka diyorsunuz biliyorum şöyle açıklayayım Konya- Aksaray yolu , Konya-Karapınar Ereğli yolu ve Konya-Karaman yolu kilometrelerce ( Yaklaşık100-150 km) dümdüz yoldan oluşuyor. Yolda neredeyse hiçbir viraj olmaması tekdüze bir sürüş yaptırıyor. Özellikle gece vakti bu durum özellikle yorgunsa şöförlerin uykusunu getirebiliyor. Ayrıca yol virajı az olunca bazı kişiler aşırı sürat yapabiliyor. Bu da kazalara davetiye çıkarıyor.

Ali clarkkent
4 yıl önce - Sal 27 Ekm 2015, 13:56

Misafir 7c0 demiş ki:

Alıntı:

Hayır. Yolları gayet güzel. Fakat iki tarafın düz ova olması kullanan insanda uyku yapıyor. Miskinlik yapıyor. Git git. Sürekkli aynı manzara. Özellikle yaz aylarında. Bu da etkenlerden bir tanesi.

Ali clarkkent
4 yıl önce - Sal 27 Ekm 2015, 14:01

ads 1940 demiş ki:

Alıntı:
Şu kazadan bahsediyor olmalısın gerçi bu kaza Aksaray'da olmuştu.
http://www.medyafaresi.com/haber/bu-aciya-yurek-d ...3-olu/4664

Olabilir. Fakat benim aklımda neden Şereflikoçhisar kalmış. Onu çözemedim.

Misafir f50

4 yıl önce - Sal 27 Ekm 2015, 17:32

Birkaç vaka daha olmuştu 403 ile ilgili.O zaman bazı medyada yer almıştı bu hususlar.Gültekin Avcı Savcı şu aralar medyada sıkça çıkan savcımı oluyor?

Emirgazi 199542
4 yıl önce - Sal 27 Ekm 2015, 17:40

Aynen Gültekin savcı meşhur cemaatçi savcı şiödi içerde Heralde olayın savcısıydı

Huseyin_gkmn

4 yıl önce - Çrş 28 Ekm 2015, 01:15

Bu olayla ilgili ayrıntılı bir yazı burada mevcut.

https://eksisozluk.com/entry/31502675

Misafir aa9

4 yıl önce - Çrş 28 Ekm 2015, 02:06

Inanir misiniz 2 gün önce benim de yad ettigim bir kazadir bu. Internette tekrar arastirayim dedim ve forumdaki bu konuyu görünce inanamadım. Meger benim gibi ne cok unutmayani varmış bu elim kazanın.

Kendimi bir an o 48 kişinin yerine koydum ve tuylerim urperdi. Allah hiçbir kuluna böyle feci bir ölüm nasip etmesin. Bir arkadasin dedigi gibi ecele care yok ne bir saniye gecikir ne bir saniye erken gelir.

su noktaya da deginmeden edemeyecegim. Bu kazada otobüs şöförü kesin kusurlu bulunmus ama kazanin meydana gelisinde o zamanlar sadece bir bucuk seritli olan islek yollarin da payı yok mudur sizce? Hatta donemin basbakani mesut Yılmaz bütün yolları duble yol yapmadan bu kazalarin onune gecemeyecegiz şeklinde bir demeçte bulunmuştur. Hatta yine ayni sekilde duble yol eksikliği sebebiyle 14 nisan 2007 konya aksaray trafik kazasinin da meydana gelisi tayyip Erdoğan tarafindan belirtilmisti. Şimdi şoför lerin hatalarinin yaninda duble yol eksikligini de kabul edip duble yollarin kiymetini anlariz umarım.

Her iki kazada da ölenlere rahmet dilerim.

sayfa 3
ANA SAYFA -> ULAŞIM