Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 1
fatihKeskin
4 yıl önce - Prş 22 Ekm 2015, 14:40
Trabzon-Sheraton Otel Projesi


Trabzon dünya ticaret merkezinde bulunan fuar alanına Sheraton otel ile fuar ve kongre merkezi yapılacak. Teminat mektuba alınmış ve gerekli sözleşme imzalanmiş. Yatırım baya büyük. Yatırımı yapan grub birde dev bir sağlık tesisi yapacakmiş. Ne diyelim inşaallah sözde ve kağıtta kalmaz.yıllardır yapılacak ama bir türlü başlanamadi bu yere. Bu kez olur inşaallah. Trabzona hayırlı olsun. Yeni gelişmeleri ve proje detaylarını buradan paylaşalım.


(+)


Osman_61
4 yıl önce - Prş 22 Ekm 2015, 14:45

Fuar ve Kongre merkezi olacak mı? haberde pek bahsedilmemiş.Osman_61
4 yıl önce - Cum 23 Ekm 2015, 19:41

Haber 61
TRABZON'A 18 MİLYON HİBE DESTEĞİ!

TTSO'da Müşterek meslek komiteleri toplantısı yapıldı.

Trabzona 18 milyon hibe desteği!
23 Ekim 2015 Cuma 16:01

Müşterek meslek komiteleri toplantısında konuşan TTSO Başkanı M.Suat Hacısalihoğlu İhalesi yapılan peyniraltı suyu tozu üretim projesinin tekliflerinin değerlendirildiğini söyledi.

Trabzon Ticaret ve Sanayi Odası Müşterek meslek komiteleri toplantısı yapıldı. Başkan M. Suat Hacısalihoğlu, Başkan Yardımcıları Coşkun Kahraman, Erkut Çelebi, Muhasip Üye Murat İskender ile birlikte müşterek meslek komiteleri toplantısını gerçekleştirdi. Meçlis üyeleri ve meslek komiteleri üyelerine TTSO Başkanı M.Suat Hacısalihoğlu müşterek toplantının aydı ayda bir yapıldığını anımsatarak çalışmaların gözden geçirildiğini söyledi. Meslek komitesi üyelerinin önerilerinin toplandığını ve bu konuda da yönetim kuruluna yol gösterildiğini vurguladı.

Geçen zaman içinde yapılan çalışmaların özet sunumunun paylaşılmasının ardından Hacısalihoğlu Trabzon Ticaret ve Sanayi Odasının çeşitli çalışmalarına ilişkin bilgilendirmede bulundu. Peyniraltı suyu projesinin 20 Ekim’de ihale edildiğini aktaran Hacısalihoğlu, 8 firmanın teklif aldığını, 1 firmanın teklif verdiğini ve teklif değerlendirmesinin yapıldığını söyledi. Diğer taraftan Çamburnu’nda gemi sanayicileri ortak üretim merkezi ihalesi ihale aşamalarının da devam ettiğini ifade etti. Hacısalihoğlu, “Bu ihaleler sadece inşaat ihalelerinin çıktığı mantıkta değil, inşaat ihalesi öncesi müşavirlik ihalesi yapılıyor, teknik destek ihalesi yapılıyor. Ardından İnşaat ihalesi yapılan bir süreç devam ediyor. Bunlar da hızlı bir şekilde sürüyor.”

PİYASA HİBELER İLE DESTEKLENMEYE DEVAM EDİLDİ

Başkan M. Suat Hacısalihoğlu piyasanın hibeler ile desteklenmeye devam edildiğini ifade ederek özellikle Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu ve Doğu Karadeniz Kalkınma Ajansı tarafından sağlanan hibelerin değerlendirildiğini söyledi. Hacısalihoğlu, “ Kırsal kalkınma özellikle turizm ve sanayi alanlarında önemli yatırımlar olduğunu söyleyebiliriz" dedi.

18 MİLYON HİBE DESTEK KAYNAĞI İLE YATIRIMLAR HAREKETE GEÇECEK

Akçaabat Şinik Organize Sanayi Bölgesinde parsel tahsislerinin yapılmış olduğunu anımsatan Başkan Hacısalihoğlu, Tarım ve Kırsal Kalkınma Desteklerinden yararlanılması için sürecin hızlandırılmış olduğunu, zamanlama açısından eşleştirmiş olduklarını, yatırımların hayata geçmekte olduğunu aktardı. “Yine diğer taraftan DOKA kapsamında hibe desteklerimiz var. Toplam 18 milyon TL hibe destek kullanacak. Bugünlerde bu kaynakla birlikte bu yatırımlarda harekete geçecek.”

Her zaman oda üyelerinin bu hibe desteklere dikkatini çekmeye çalıştıklarını kaydeden Başkan Hacısalihoğlu, Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu’nun tekrar çağrıya çıktığını vurguladı. Bu dar bir çağrının ardından tekrar yeni bir çağrıya daha çıkacağını vurgulayarak, “Hepimiz bu desteklere hazırlıklı olmasını arzu ediyoruz.” hatırlatmasında bulundu.

17532.jpg

İNOVASYON MERKEZİ İHALE AŞAMASINDA

İnovasyon Merkezi’nin ihale aşamasında olduğunu duyuran Başkan Hacısalihoğlu, bölgede yapacak olduğumuz önemli yatırımlardan bir tanesi olduğunu dile getirdi.

KONGRE MERKEZİ

İlimizde ki yeni gelişmelerde yaşandığını ifade eden Hacısalihoğlu bunlardan bir tanesinin Dünya Ticaret Merkezi’nde yapılması planlanan kongre merkezi olduğunu aktardı. Hacısalihoğlu, “Kongre merkezi, biliyorsunuz odamızın kongre turizminin gelişmesi için yapmış olduğu çalışmalardan bir tanesidir. Bu doğrultuda en son geçen hafta işlemleri tamamladığımız Kongre Merkezi’nin ihalesini Dubaili bir firmaya verdik. Burada 15 katlı bir bina yapılacak. Yaklaşık 90 bin metrekarelik bir inşaat alanı. Aynı zamanda bunun içerisinde de sağlık turizmini geliştirmesi doğrultusunda da estetik cerrahi ön planda olmak üzere bir sağlık merkezi de oluşturulacak. Yaklaşık 6 bin metrekarenin üzerinde bir fuar alanı. Yani şimdikinin iki katı. Yine bunun yanında 3 bin 300 kişilik bir kongre merkezi. Ve buna bağlı olarak küçük ve büyük toplantı salonları. 240 odalı bir otel. Yaklaşık iki kat rezidans. Bir kat ofis. Buna bağlı olarak da diğer hizmet alanlarından oluşan bir merkez oluşuyor.” Şeklinde konuştu.

240 odanın bu kongre merkezi için yeterli olmadığını dile getiren Hacısalihoğlu bu konuda şunları söyledi: “bizim amacımız o bölgede 2 bin yatak kapasitesine ulaşmak. Kongreleri ancak böyle karşılayabiliriz. Şu anda mevcut duruma hoşgörü ile bakmak lazım. Yatak kapasiteleri de artacaktır. Otele ihtiyaç olacağı ortada. Geleceği de böyle planlamakta fayda var.”

Aynı firmanın Araklı da farklı bir proje sürdürdüğünü kaydeden Hacısalihoğlu, daha geniş kapsamlı bu proje yapıldığını, bu tür Körfez Ülkeleri firmaların bölgemizde yatırım yapmasının Trabzon’daki konut satışlarına önemli miktarda katkı sağlayacağını düşündüklerini vurguladı. “Çünkü bu firmalar buraya kalıcı baktıkları sürece gerek ilimiz gerekse ilimiz dışındaki ekonomiye de katkı sağlayacakları aşikâr.”

Ön planda turizmin olduğu Trabzon’da bir yıl Sümela’nın kapatıldığını kaydeden Hacısalihoğlu, “Sümela’nın kapatılma nedeni yamaçlarında olan taşların temizlenmesidir. Kültür ve Turizm Bakanlığı gerekli ihaleyi yaptı. Sümela manastırı içinde ki açılmayan bölümleri restorasyonun yapılarak açılması sağlanacak. Sümela’nın yanı sıra daha eski olan Vazelen Manastırı’nın tadilatı içinde ödenek ayrıldı. Önümüzdeki yıl ihalesi yapılacak ve tadilata başlanacaktır. Bu da bölgedeki tarihi eserlerin turizme kazandırılması açısından güzel haberler. Bunlar neye yarayacak. Kurvaziyer turizmi konusunda faaliyetlerimizi daha önce anlatmıştık. Kurvaziyer turizmi ile gelen turistlerin odaklandığı bir ya da iki nokta olur. Sümela ve Vazelon bu odak noktalardan iki tanesidir. Bu tür eserlerimizin sayısını artırırsak bölgemizi ziyaret eden kurvaziyer turistlerin sayısı da artacaktır. Yine daha önce size sunmuş olduğumuz Uzungöldeki kış turizmi projemiz vardı. Bununla ilgili birkaç yatırımcı ile görüştük. Görüşmelerimiz de devam ediyor. Hayata geçirdiğimiz takdirde ekonomik yönden bölgeye katkı sağlanmış olacaktır.”
Kaynak:haber 61
Otel 15 katlı olacakmış.inşallah o bölge için ileride altyapı ve ulaşım sorunu olmaz.


Lazo89
4 yıl önce - Cum 23 Ekm 2015, 19:51

Projeyi gorsek iyi olurdu ama paylasilmadi henuz. Ama guzel bir eser cikar insallah. Bu arada Trabzon dedeman park nerde yapiliyor haberiniz varmi?

fatihKeskin
4 yıl önce - Prş 17 Arl 2015, 17:30

Üç ay sonra başlayacakmiş inşaat. Şuan fuar alaninda yıkım devam ediyormuş. Projesi de yakında aciklanacakmiş. Otel, fuar ve kongre merkezi ile sağlık tesisi şeklinde bi kompleks olacakmış. Güzel ve estetik bir eser çıkar inşaallah ortaya. Arada Fuarda yıkım varmı gerçekten acaba fotoğraf paylaşan olursa seviniriz.Kaynak; Haber 61Ahmet Çolak 61

4 yıl önce - Cum 18 Arl 2015, 20:29

En kısa zamanda kaşüstüne gitmek lazım. Güzel bir proje düşünülmüş inşallah mimarisi de trabzona yakışacak şekilde hazırlanmıştır..

ruluced
4 yıl önce - Cmt 26 Arl 2015, 13:16

Ortada henüz yol yok. O bölgeye önce yol yapmak, viyadük, alt üst geçit yapmak lazım. Trafik gün boyu kilit.

Lazo89
4 yıl önce - Cmt 26 Arl 2015, 14:43

TRABZON DÜNYA TİCARET MERKEZİ YIKILIYOR

2014 yılında belediye meclisi tarafından yıkım kararı çıkarılan merkezin yerine 5 yıldız otel yapılacağı öğrenildi.

Trabzon Dünya Ticaret Merkezi yıkılıyor
26 Aralık 2015 Cumartesi 12:48

Haber61 – Haber Merkezi – Trabzon Dünya Ticaret Merkezinin Yomra yerleşkesi yıkımına başlandı. 2014 yılında belediye meclisi tarafından yıkım kararı çıkarılan merkezin yerine 5 yıldız otel yapılacağı öğrenildi.

Trabzon Ticaret ve Sanayi Odası DTM’nin Trabzon’da kuruluşuna önderlik yapmıştı. Trabzon Dünya Ticaret Merkezi, İstanbul Dünya Ticaret Merkezi ortaklığında kurularak 2003 yılında yapılan açılışın ardından bölgeye hizmet vermeye başlamıştı. Ortaklığın Trabzon kanadı, Trabzon İl Özel İdaresi, Trabzon Belediyesi, Trabzon Ticaret ve Sanayi Odası, Trabzon Ticaret Borsası ve Kaşüstü Belediyesi’nin ortaklığında oluşmuştu.

Trabzon’un uluslararası ticaretten Türkiye adına daha fazla pay almasını hedefleyen Trabzon Dünya Ticaret Merkezi’nde şuana kadar modern bir fuar tesisi ve 5 yıldızlı bir otel bugüne kadar hizmete alınırken, yakın zamanda da alış-veriş biriminin açılışı gerçekleştirilecek. 100 dönüm arazi üzerine kurulan Trabzon Dünya Ticaret Merkezi’nde diğer bölümlerinde tamamlanmasına devam ediliyor.

http://www.haber61.net/mobi/news_detail.php?id=253062


fatihKeskin
4 yıl önce - Cmt 26 Arl 2015, 14:53

Nihayet ilk adımlar atıldı. Otel duyduğum kadarı ile 15 katlı ve 250 odalı olacak. Ayrıca kompleks şeklinde yapılacak. İçin de şuan yıkılan fuar alanından daha büyük bir fuar ve sağlık tesisi de olacak. Üç ay sonra da inşaatın başlamasi planlaniyor. Yine yol için de çalışmalar devam ediyor. Üst gecitli bir yol projesi var. Belediye meclisinde onaylanmişti geçenlerde.Ahmet Çolak 61

4 yıl önce - Pzr 27 Arl 2015, 11:36


(+)

(+)

(+)

(+)

(+)
sayfa 1
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET