Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
İstanbul Küçükçekmece
« önceki   123 ... 929394   sonraki »

ANA SAYFA -> İSTANBUL
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
sayfa 2
e_mutlu

11 yıl önce - Sal 28 Mar 2006, 14:17
kucukcekmecede akşam üzeri

(+)

(+)

k.çekmece gölü istanbulun en güzel yerlerinden biridir.maalesef buyukşehır beledıyesı taafından dışlanmış bir bölge (hiç bir yatırım gelmediği için ben böyle diyorum).özellikle gün batımında boğazı aratmıcak güzellikte manzaralar görebilirsiniz.fotoğraf meraklılarına duyurulur.yolunuz düşerse gün batımında mutlaka fotoğraf çekin derim  

selsine1
11 yıl önce - Cmt 01 Nis 2006, 22:51
küçükçekmece

küçükçekmece gölünün adı hakkında farklı şeyler söyleniyor bende küçükçekmeceli olarak dedelerimden duyduğum bir şeyi aktarmak istiyorum gölün şu an bulunduğu yer eskiden bir köymüş daha sonra sular altında kalmış (tabi nasıl kaldığını da anlatmıştı) sonra çökmece  denmiş sonrada çekmece olarak değiştirilmiş hatta 30 sene öncesine kadar sular çekildiğinde göl içerisindeki caminin minaresi gözüküyordu ve burada bir çok tekne dikkatsizlik sonucu delinmiş

Öze®
11 yıl önce - Pts 03 Nis 2006, 14:29

Küçükçekmece büyüdüm bende. Şimdi cennet  mahellesi  duruyormu hala. Eskiden sokak araları  ile  tepeüstüne kadar  hep taşlık  yol vardı. Sonradan değiştirdilermi  bilmiyorum. Göl çok kötü  kokardı, çok ufaktım ancak cennet mahallesi  girişinde  bulunan lunaparkı  hatırlıyorum. Halk pazarı ve ortadaki kavşağın karşısında  bulunan çay bahçeside aklımda. Yenimahalle  ilköğretim okulunu  bitidim. Floryada  teyzemler  oturur  arada bir cennet  mahallesinden florya vali konağının  oraya  kadar  yürür  teyzemlere giderdim.. Florya ormanının  yanında bulunan güzel  ve  sakin bir yol ile.. Ne günlerdi...

Oktay Kasman

11 yıl önce - Cmt 06 May 2006, 15:16

Küçükçekmece gölünden denize dökülen derenin ağzı, Beyazyalı önünde biriken (daha doğrusu eski Belediye tarafından kum çekildiği için)kum yığını yüzünden kapanmış,
dolayısı ile dere denize akamamaktadır.Şimdiki Belediye de Park ve Bahçeler Müdürlüğü
önünden makine ile denizde yalnız bir teknenin geçebileceği kadar yer açtı.Oda yaz bitmeden lodos kumları ile kapandı.Şimdi hem dere denize akmıyor,hem de küçük balıkçı tekneleri denize çıkamıyor veyahut Menekşeden dolaşıyorlar. Belediyeye yapılan şikayetler de sonuçsuz kalmış.

Murat Yigit

11 yıl önce - Prş 06 Tem 2006, 12:56

Kucukcekmeceden bır kac fotograf  

(+)

(+)

(+)

(+)

(+)

sayfa 2
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
« önceki   123 ... 929394   sonraki »