Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 1
emrenmert

3 yıl önce - Pts 19 Ekm 2015, 21:47
Çayırova-Gebze-Darıca metro hattı projesi (Kocaeli)


Bugün İzmit tramvay hattı temel atma töreninde de bahsi geçen Çayırova-Gebze-Darıca metro hattı ile bilgisi olan var mı?

* Uzunluğu ne kadar olacak?
* Güzergahı ve durakları nasıl?
* İnşaatı ne kadar sürer?
* Hafif metro şeklinde mi olacak?


erdem türkoğlu
3 yıl önce - Sal 20 Ekm 2015, 00:08

Bu konunun başlığı var zaten. Keşke arama yapmadan başlık açmasaydın.

http://wowturkey.com/forum/viewtopic.php?t=144686


emrenmert

3 yıl önce - Sal 20 Ekm 2015, 00:51

Bugünkü törende metro denilmiş. O yüzden yeni başlık açtım.brk1979

3 yıl önce - Sal 20 Ekm 2015, 08:12

uzunluk ve duraklar bahsi geçen linkte var zaten gereksiz bir sayfa açılması olmuş

muratdoktor

3 yıl önce - Çrş 25 Ksm 2015, 17:08

Bu hattın yapılması çok zor daha İzmitte yok raylı sistem.Gebze'de yapılması konuşulmuyor bile...

serkan çınar
3 yıl önce - Prş 26 Ksm 2015, 12:21

Bunlar orta vadede Kocaeli şehri için düşünülen projeler şuan günlük nüfus 2 milyon civarı 15 yıl içinde 3-3,5 milyon olması düşünülüyor bu nedenlede kocaelide izmit ve gebze bölgelerinde metro olmazsa olmaz bir ihtiyaç olacak.Cemoli D18
2 yıl önce - Çrş 13 Nis 2016, 23:23

Bir ucu İstanbul'a dayanır artık bu projenin...

Berktuğ
site denetçisi

2 yıl önce - Cum 22 Tem 2016, 20:04

GEBZE-DARICA METRO PROJESİ KENTE DEĞER KATACAK
Alıntı:
Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, Darıca’nın merkezinden başlayıp Gebze Organize Sanayi Bölgesi’ne kadar uzanan, yaklaşık 12 km uzunluğunda olacak Metro hattını hayata geçirecek.Söz konusu hizmet için yapılan danışmanlık ihalesini Ove Arup Partners International & Arup Mühendislik Ortak Girişimi kazanmıştı. Ortak girişim, yasal sürecin sonunda söz konusu hattın “Ön ve Uygulamaya Esas Kesin Projeleri” ni 450 günde tamamlayacak.

DANIŞMANLIK İHALESİ
Büyükşehir Belediyesi kent ulaşımına yönelik dev projeleri hayata geçirmeye devam ediyor. Bu kapsamda kent merkezinde Akçaray tramvay hattı çalışmalarını sürdüren Büyükşehir Gebze- Darıca Metro Projesi için kolları sıvadı. Bu kapsamda ilk olarak Darıca’nın merkezinden başlayıp Gebze Organize Sanayi Bölgesi’ne kadar uzanan metro hattı için danışmanlık ihalesi yapıldı. Söz konusu ihaleyi kazanan Ove Arup Partners International & Arup Mühendislik Ortak Girişimi yasal sürecin tamamlanmasının ardın sözleşmeyi imzalayarak Gebze-Darıca Metro hattının Ön ve Uygulamaya Esas Kesin Projeleri’ hazır hale getirecek.

12 KİLOMETRE UZUNLUĞUNDA
Yaklaşık 12 km uzunluğunda ve 9 veya 10 istasyondan oluşan Gebze-Darıca Metro Hattının tamamının yeraltından gitmesi öngörülüyor. Gebze ve Darıca kent merkezlerine, hastanelere, kamu kurumlarına, eğitim kurumlarına, OSB alanlarına ve Marmaray hattına entegre olacak şekilde istasyonları planlanan Gebze-Darıca Metro Hattının inşaat aşamasının 2018 yılında başlaması hedefleniyor.

GÜZERGAH ETÜDLERİ YAPILACAK
İhale kapsamında güzergah etütleri yapılarak, geliştirilecek güzergah alternatifleri için uygun ölçeklerde karşılaştırmalı güzergah araştırmaları hayata geçirilecek. Etüt sonuçları doğrultusunda uygun güzergah belirlenecekken istasyon yerlerinin tespit edilmesi, sistem özelliklerinin ve tasarım standartlarının belirlenmesi, seçilen güzergahın ve belirlenen istasyonların öneri imar plan tadilat teklifleri ile kamulaştırma paftaları hazırlanacak.

• Güzergahın, istasyonların ve depo sahasının zemin etütlerinin ve teknik haritalarının yapılması
• Deprem risk analizinin yapılması
• Güzergah, istasyonlar ve depo sahasına ait mimari, statik, mekanik, elektrik ve elektromekanik, drenaj ile altyapı deplasman vb. ön ve uygulamaya esas kesin projelerinin hazırlanması
• Yapım işine yönelik ihale dokümanlarının hazırlanması hizmetlerini kapsayacaktır.

Kaynak: http://www.kocaeli.bel.tr/icerik/gebzedarica-metr ...k/36/36115

Hayırlı uğurlu olsun.


sevgierol1984
2 yıl önce - Sal 10 Oca 2017, 14:50
ihale yi kim kazandı.=


gebze tarafındaki fabrikalarda çalışan çok istanbulda oturan arkadaşım var zahmetleri çok büyük.
metro ne zaman biter.


adnan41
1 yıl önce - Pts 06 Şub 2017, 10:07

METRODA İLK KAZMA BU TARİHTE

İlimize yapılacak yeni yatırımlarla ilgili bir müjdeyi de Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Gebze’de verdi.

Metroda ilk kazma bu tarihte
06 Şubat 2017 Pazartesi 09:16

Gebze’de meslek odalarının temsilciliklerine ziyarette bulunan Başkan Karaosmanoğlu, Gebze havzasında gerçekleştirecekleri Metro projesinin ilk kazmasının da bir aksilik olmadığı takdirde 2018’de vurulacağını duyurdu.

MALİYET 1 MİLYAR TL

Başkan, bir süre sonra bu bölgenin gece gündüz yaşayan nüfusunun 1 milyona ulaşacağına vurgu yaptı, “Metroyu bu nedenle Gebze’den başlatma kararı aldık. Metro, 1 milyar TL’nin üzerinde yatırım maliyetiyle Gebze için büyük bir dönüşümdür” açıklamasını yaptı.sayfa 1
ANA SAYFA -> ULAŞIM - Marmara