Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
İstanbul Çamlıca'ya 365 metrelik yeni seyir kulesi
« önceki   123 ... 707172 ... 110111112   sonraki »

ANA SAYFA -> İSTANBUL - Haberler ve Sohbet
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
sayfa 71
Harun kesin
8 ay önce - Pts 01 Oca 2018, 15:13

Tabikiiii oyledir.. Kapasitem olmadigi icin SOYLEYEMEZSINNN.

dogru. tv yanlis tesekkur ederim. Basin demistin. Basinda boyle birsey bulmaya ya da beklemeye devam et. Afferim. Proje gecikmedi tamam. Gorduklerinize inanmayin. Sadece basin dogru soyler. Basin her zaman haklidir. Basin soylememisse her sey yolundadir

Serkan Guzel
8 ay önce - Pts 01 Oca 2018, 15:16

@Harun kesin,

Basın derken, yazılısı da görseli de olur zaten...

Biraz önce temiz hava al gel demiştim ya... Şimdi acilen temiz hava almaya çık diyorum.

Harun kesin
8 ay önce - Pts 01 Oca 2018, 15:18

Tamam. Gecikmedi proje sen haklisin. Benim gozlerim yanlis goruyor. 2+2=7 tamam. Siz haklisiniz

önery

8 ay önce - Pts 01 Oca 2018, 15:26

Ikimizin tartışmasını inceledim.
3. Sayfanın ilk mesajında o zaman ulaştırma bakanı olan yıldırım, 2017 başında açılacak demiş.
5.sayda ise o zamanın ulaştırma bakanı 2016 ağustosunda betonarmesi 3-4 aya biter. 2017 haziranında da açılışı olacak demiş...

Bunlara bakarsan harun bey'in tepkisinde haklı olduğu görünüyor.
Diğer yandan serkan bey 'in projelerde değişiklikler olabileceği için bitişinin de uzayabilecegini gibi şeyleri söylüyor olmasida doğrudur...

Bakanligin yada ihale yayınlayan sitelerin sayfasını bir kurcalayın başlangıç bitiş sürelerini bakin. Kim haklı ortaya çıksın. Yoksa bu gidişle ikinizinde kendi çapınızda haklı oluşunuz sabah kadar sürecek... korkum uzaması değil tartışmanızın saygısını yitirmeye başlıyor olmasıdır.

Harun kesin
8 ay önce - Pts 01 Oca 2018, 15:30

Tesekkuler onery. Haklisiniz.

http://www.saridaglar.com.tr/istanbul-kucukcamlic ...tv-kulesi/

Bitis tarihi icin 2017 diyor. Bulabildigim tek sey bu malesef

Serkan Guzel
8 ay önce - Pts 01 Oca 2018, 15:32

@Harun kesin,

Kule inşaatı tamamlanmış olsaydı bile, analog-dijital fark etmeden, tv yayınlarının yeni kuleden yayına başlaması yıllara sari olacaktır. Çünkü kuleye uygun cihaz ve ekipmanların temin edilip kurulması gerekecektir. Daha açık deyişle, radio enterferans limitleri dahilindeki ekipmanların kuleye kurulmasına izin verilecektir.

Bu kapsamda da, Çamlıca tepesindeki münerit anten direklerini kullanan vericilerin sökülmesi için yayıncılara mehil verilecektir. Yayıncı yada verici sahibi kuruluşlar, yeni kuleye uygun cihaz edinimi, kurulumu filan derken, bu işler için Telsiz Genel Müdürlüğünden ek süre talep edeceklerdir. Dolayısıyla kulenin bitmiş olması, hemen kullanılacağı anlamına gelmiyor.

Hasılı; karşılıklı mesajlaşmalarımızın ilk bir kaç mesajımda, kule yapımı özellikli bir iştir demiştim.

Bu iş öyle, kamyonla asfaltı taşı, yola ser tarzı bir iş değildir.

Harun kesin
8 ay önce - Pts 01 Oca 2018, 15:37

O tur ek islerden bahsetmiyorum ben. O ekipmanlar kurulusu tabiki var. Saridaglarin sitesinde 2017 yaziyor bitis icin. Elbette bu isler kolay degil Insaatin bitiriilmesi icin. Ama siz hala nasil gecikmedi diyebiliyorsunuz onu anlamiyorum. Daha celik spire cikacak. Asma katlar yapilacak. Dis cephe kaplanacak. ?? Eee ne zaman bitecek?

Misafir d23

8 ay önce - Pts 01 Oca 2018, 15:43

Gecikse ne olur, gecikmese ne olur. Bir tane beton yığını kule bu, vatandasa ne faydasi var

Serkan Guzel
8 ay önce - Pts 01 Oca 2018, 15:45

@Harun kesin,

Aynen gecikmedi diyorum.

Çünkü karşılıklı mesajlaşmalarımızın ilk bir kaçında projenin uygulanmasında müşavir firma da sorumludur demiştim.

Yani üretim yapan firma, müşavir firmanın izin verdiği imalatlara devam edebilir.

Beton ve demir kule yapımı olarak, bu kulenin benzeri dünyada yok. Demir ve betonun esneme katsayıları farklıdır.

İşte onun içindir ki, gecikme var mı yok mu, öğrenmek istiyorsanız, ubak 'a mail ile sorabilirsiniz.

Harun kesin
8 ay önce - Pts 01 Oca 2018, 15:52

Bu kulenin benzeri var. Kanadada Cn tower. Tallinn tower. Daha ilerisi de var. Burj halife 160. Katina kadar saf betornarme. Ondan sonraki 40 katta da tamemen celik konstruksiyon olarak insa edildi. Demirin ve betonun esneme buzulme katsayisi da birbirine cok yakin neredeyse esittir. O yuzdenn BETONARME!

Tartistigim adama bak ya. ne haliniz varsa gorun

sayfa 71
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
« önceki   123 ... 707172 ... 110111112   sonraki »
ANA SAYFA -> İSTANBUL - Haberler ve Sohbet