Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 284
emrealpergin

1 ay önce - Cum 23 Ekm 2020, 12:42

Alıntı:
Bununla birlikte, Endem Kulesi faaliyete geçer mi acaba?

Kulenin sahibi ile anlaşmaları gerekli bildiğim kadarıyla ücrette anlaşamadığı için sahibi inat ederek izin vermedi kuruluma hatta tüm işlerini etkiledi Endem Ailesinin.

Meraklı34
1 ay önce - Cum 23 Ekm 2020, 17:36

arkadaşlar merhaba,konuyla ilgili şöyle bir haber buldum.haber diğerlerinden biraz farklı.haberde benim tam olarak anlayamadığım bir kısım var.

https://www.emlak365.com/emlak-haberleri/kucuk-ca ...37424.html

22 Ekim 2020 Perşembe 13:28

Küçük Çamlıca Kulesi Hizmete Girdi, Görüntü Kirliliği Sona Erdi!

Çamlıca tepesinde çanak antenlerin ve radyo vericilerinin oluşturduğu kötü görüntüyü ortadan kaldırmak amacı ile inşa edilen Çamlıca Kulesi projesi hizmete girdi. Projenin hizmete girmesi ile beraber eski çanaklar sökülürken görüntü kirliliği sorunu da böylelikle ortadan kaldırılmış oldu. İstanbul'un simge tepeleri arasında yer alan Çamlıca Tepesi uzun süredir bu bölgeye yerleştirilen çok sayıda anten ve verici nedeniyle görüntü kirliliği sorunu yaşıyordu. Şehrin en yüksek tepelerinden biri olması nedeniyle vericileri için uygun konumda bulunan Çamlıca Tepesi bu nedenle çok sayıda yüksek verici ve uyduya ev sahipliği yapmıştı. Zamanla artan sayı nedeniyle ise ortaya çok kötü bir görüntü kirliliği çıkmıştı.

KÜÇÜK ÇAMLICA KULESİ HİZMETE BAŞLADI! Korona virüs salgınına rağmen yürütülen özverili çalışmalar kapsamında Küçük Çamlıca Televizyon ve Radyo Kulesi projesi tamamlandı. Projenin verici bölümü hizmet vermeye başladı. Hizmete alınan verici özelliği nedeni ile taşıma çalışmaları başlarken kuleye taşınan vericiler de tepeden yavaş yavaş sökülmeye başlandı. Çalışmaların ardından Çamlıca Tepesi eski güzel görüntüsüne kavuşurken ortaya çıkan son görüntü İstanbullulardan tam not olmayı başardı. Çamlıca'da yer alan 28 kuleden 27 tanesi sökülürken geriye kalan TRT'nin beton kulesi için de söküm çalışmaları başladı.

Haberin Tamamı İçin: https://www.emlak365.com/emlak-haberleri/kucuk-ca ...37424.html

Emlak 365 | Emlak Haberleri

haber yukarıdaki şekilde.

Alıntı:
şu kısım Projenin verici bölümü hizmet vermeye başladı. Hizmete alınan verici özelliği nedeni ile taşıma çalışmaları başlarken kuleye taşınan vericiler de tepeden yavaş yavaş sökülmeye başlandı.

ben şöyle anladım.fm işi tamam.tv ler için ise taşıma yani yeni kuleden tv yayını yok ama bunun için çalışmalar devam ediyor.acaba doğrumu anladım.

saygılar.........................................

Omer Istanbul

1 ay önce - Cum 23 Ekm 2020, 19:07

Az önce kısa bir süre işıkla Türk bayrağı görüntüsü vardı. İlk kez gördüm, daha önce varmıydı bilmiyorum. Evden cep telefonu ile zum yapınca resim ancak bu kadar oldu. Gerçek görüntü oldukça güzel

(+)

Vural Demir
1 ay önce - Cum 23 Ekm 2020, 19:47

(+)

Arabayla geçerken çektim muazzam olmuş tam net değil ama bı fikir edinirsiniz

Cihan3422
1 ay önce - Cum 23 Ekm 2020, 19:50

Bu led ışıklarda emeği geçen kişiyi de unutmamamız gerekir...Forumda hep bizi bilgilendirdi,ama bazıları kıymetini bilemedi...

Vural Demir
1 ay önce - Cum 23 Ekm 2020, 19:52

Canlı görürseniz çok gurur duyucaksiniz emin olun akşam karanlığında o devasal yapı kırımızı beyaza bürünmüştü gurur duydum

medicus001
1 ay önce - Cum 23 Ekm 2020, 20:08

Alp rech kardes youtube koymus. Gercekten harika görünüyor.

Olcy
1 ay önce - Cum 23 Ekm 2020, 20:18

Meraklı34
1 ay önce - Cum 23 Ekm 2020, 20:22

arkadaşlar tv yayını tv ne olacak.bu ne ya hemen fotolara,ışıklara tav olmayın.

saygılar................

Olcy
1 ay önce - Cum 23 Ekm 2020, 20:26

Alıntı:
bu ne ya hemen fotolara,ışıklara tav olmayın.

Emredersin.

Başka isteğin, emrin, arzun varsa söyle hemen yapalım.

sayfa 284
ANA SAYFA -> İSTANBUL - Haberler ve Sohbet