Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 228
Cihan3422
1 ay önce - Cum 03 Tem 2020, 11:52

Haberleşme elektroniği mühendisliği sanırım...Özür dilerim.Bazen çabuk sinirleniyorum.Bazı bilmiş arkadaşlar havadan atıp tutuyor beni sinir ediyor.Sizi de onlardan zannettim.TRT nin kulesini Tüyap kulesini yapan Endem Mühendislik firması yapmıştır.Alman teknolojisine göre dizayn edilmiştir.Tek kule sisteminin mimarı Almanlardır.Anglo Sakson disiplini...Almanya'da halen 1960'lı 1970'li yıllardan kalan kule kulkanılmaktadır.Trt geçici olarak bu kuleyi kullanmaya devam eder.Sonrası isd modernize edilir ya da yenisi yapılabilir.

Alprech

1 ay önce - Cum 03 Tem 2020, 21:26

Burç bey, ne biliyorsunuz içerde neler yapıldığına dair fikrin yoksa gelir şantiyeyi ziyaret edersin.uzaktan gördüğünle kalma özellikle seni kendim gezdireceğim. Devletin ceza kesmesini ne çok istiyorsun ceza kesince bitecekmi sanıyorsun. 9 aydır kimse evine gidemedi 3 bayram oldu ben gidemedim yiğenlerim doğdu akrabalarımın düğünü oldu gidemedim yakın arkadaşlarımın düğünü oldu gidemedim. Gece gündüz çalışılıyor burda kim istemez projenin bitmemesini. Onun için bence bilmeden konuşmayın saygılar

Doğukan Kahraman
1 ay önce - Cmt 04 Tem 2020, 10:39

Alıntı:
Burç bey, ne biliyorsunuz içerde neler yapıldığına dair fikrin yoksa gelir şantiyeyi ziyaret edersin.uzaktan gördüğünle kalma özellikle seni kendim gezdireceğim. Devletin ceza kesmesini ne çok istiyorsun ceza kesince bitecekmi sanıyorsun. 9 aydır kimse evine gidemedi 3 bayram oldu ben gidemedim yiğenlerim doğdu akrabalarımın düğünü oldu gidemedim yakın arkadaşlarımın düğünü oldu gidemedim. Gece gündüz çalışılıyor burda kim istemez projenin bitmemesini. Onun için bence bilmeden konuşmayın saygıla

Verdiğin ifadeler hiç de inandırıcı değil. Sanki şantiyede çalışanlar sağlık çalışanlarıymış gibi bahsediyorsunuz. Yoksa bu kule koronavirüs hastanesi mi? Alt tarafı bir kule inşa ediyorsunuz, millete laf atacağınıza azıcık proje hakkında güncel bilgiler verin. Laf attığınız kişiler senin maaşını vergilerle ödüyor. Burada kimse sizden bir şey beklemezken, biraz saygılı olmanız gerekiyor.

En son Doğukan Kahraman tarafından Cmt 04 Tem 2020, 10:53 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi

Burç

1 ay önce - Cmt 04 Tem 2020, 10:50

Saygısız birşey yazmamış, ama cidden çalışmalar hakkında bilgi verse daha iyi olur. Ne yapılıyor şu anda cidden? Ve en önemlisi ne zaman bitecek de açılacak? Şantiyeyi değil de, bitmiş kuleyi gezmek istiyoruz. Çok fazla uzadı bu iş.

Doğukan Kahraman
1 ay önce - Cmt 04 Tem 2020, 10:58

Alıntı:
Saygısız birşey yazmamış, ama cidden çalışmalar hakkında bilgi verse daha iyi olur. Ne yapılıyor şu anda cidden? Ve en önemlisi ne zaman bitecek de açılacak? Şantiyeyi değil de, bitmiş kuleyi gezmek istiyoruz. Çok fazla uzadı bu iş.

Kulenin inşaatı bitti sayılır, sadece radyo yayınlarının yeni anten için test çalışmaları var. Testler şu anda aşama halinde yapılıyor. Geriye anten sökme işleri kaldığı için fazla iş kalmadı. Restoran bölümü sonra açacaklar sanırım. Ayrıca salgın nedeniyle içeride bazı işler de yavaşlamış da olabilir.

yankiuslu
1 ay önce - Cmt 04 Tem 2020, 11:28

Kule inşaatı çalışanları ailelerini üç bayramdır göremiyorlar ise ve bu kendi tercihleri değilse, isvereni suçlamalılar.

Neden ödedikleri vergilerin karşılığı yapılan ve çok daha erken biteceği vaadedilen bu kuleye ilgili sorulara alınıyorlar anlamıyorum.

Alprech

1 ay önce - Cmt 04 Tem 2020, 13:58

Bilgi verincede size yaranamadığımız için gerek yok bilgi vermeye. ne derseniz deyin alınmıyoruz dışardan bakan gözlerin yorumuna ihtiyacımız yok
İlk yapılacak olan projeyle şuan yapılanların arasında dağlar kadar fark var geçmiş yorumlarda mevcut açıklama. Vereceğim tek detay 5 tır kaynak elektrodu kullanıldı bu kulede aklınızın almayacağı işler yapıldı problemler çözüldü daha önce yapılan bir kule olmadığı için neyi nasıl yapacağımızı günlerce daha güvenli nasıl yapabiliriz onu düşündük halen hazır olmayan projeleri var uygulama yapıldıkça bir sonraki adım düşünüldü. Bunlarıda yazmayacaktım ama gene yazayım belki anlayan olur

Meraklı34
1 ay önce - Pzr 05 Tem 2020, 16:18

sayın Alprech anladığım kadarıyla kulenin yapım işinde aktif olarak çalışıyorsunuz,tabii doğal olarak olayın inşaat ile ilgili kısmını anlatıyorsunuz.fakat bizim toplum olarak beklentimiz ilgimiz dijital karasal yayın meselesi,yani yayınlar ne zaman başlayacak.bu konu ile ilgili bir duyumunuz yada bir bilginiz varsa bizlerle paylaşırsanız bence bu hepimiz için daha doğru ve iyi olur.

saygılar.......................

mafakyanc

1 ay önce - Pts 06 Tem 2020, 23:00

Bu kule tam anlamıyla hizmete girdikten sonra ("tam anlamıyla" derken genel olarak tüm anten yayın tesisatını kastediyorum, restoranın ya da seyir bölümünün halkın hizmetine sunulmasını değil) Çamlıca'daki eski ve gerçekten ucube haldeki kule artık niye kullanılsın? Tamam, arada bir geçiş dönemi olacaktır; TRT belki bir süre iki kuleyi ortaklaşa kullanacaktır ama sonsuza kadar değil.

yankiuslu
1 ay önce - Sal 07 Tem 2020, 07:52

Dışarıdan bakan gözler, aynı zamanda bu kulenin yapımı için ödenen parayı ödeyen halk oluyor mevcut durumda. Yani ülkenin gerçek sahipleri.

Aynı halk, vaadlerle kandırılan halk oluyor. Kulenin bitiş tarihi bu vaadlerden sadece birisi ve o halk bunun hesabını sorabilir.

sayfa 228
ANA SAYFA -> İSTANBUL - Haberler ve Sohbet