Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 226
mslazer
2 ay önce - Prş 11 Hzr 2020, 02:59

Alıntı:
Başlıkta öyle demiyor. 365 metrelik seyir kulesi diyor. Kulenin yarısı anten. Sırf metreyi tutturmak için basmışlar anteni. Madem amaç anten, yap dümdüz anten niye bu kadar para harcıyorsun. Yok eğer amaç seyir kulesi ise, bu kadar cılız ve yarısı anten görünümlü kule olmaz.

Arkadaşlar sadece burdaki başlığa bakıp ta yorum yapmayın biraz araştırmacı olun bu başlığın içine biraz baksanız dışkaynaklara yönelmeden burdanda kulenin yapım amacını anlayacaksınız. Buradaki amaç küçük ve büyük çamlıcadaki demir antanlerin hepsini tek bir antende toplamak ve böylece görüntü kargaşasından tepeleri kurtarmak bunu yapmışkende kule şeklinde yapıp İstanbul'u seyir terasları olan ve kule yönetim alanlarını içinde bulunduran işlevsel bir yapı yapmaktı. Ve bu kuleyide proje yarışması ile seçtiler. Seçtiler de seçilen proje ile uygulama ne kadar birbirine tutarlı onu bilemem.

Vural Demir
2 ay önce - Prş 11 Hzr 2020, 12:41
An itibariyle

(+)

Adem sivri
2 ay önce - Prş 11 Hzr 2020, 14:47

Yukarda Vural abinin paylaştiğı resimde burası kapatılıyor galiba

bahadır 0302

1 ay önce - Pzr 14 Hzr 2020, 20:02

(+)

Meraklı34
1 ay önce - Sal 16 Hzr 2020, 15:59

şimdi şöyle bir bilim kurgu fantastik bir fikir var kafamda.acaba bu kule 5g ile uyumlu insanların uzaktan kumanda ile kontrol edilebildiği bir çipleme olayından yaklaşık 3 aydır ciddi olarak bahsedilmekte.acaba tv radyo starlink mobil internet derken asıl amaç çipleme meseleside bu konunun tam olarak sonuçlanmasımı bekleniyor.

ne alakası var diyebilirsiniz.fakat şöyle bir durum var,kulenin protokol sözleşmesi ibb ve ubak arasında taaaa 2006 da imzalanıyor.2015 e kadar yaprak kımıldamıyor.ne oluyorsa 2015 den sonra yapım kararı alınıyor.daha ilginci ilk başta tek kule bu işi kesin yapar denirken, birdenbire şu anda 5 tane kuleden bahsediliyor.ayrıca biz 5g ye dünya ile eş zamanlı geçeceğiz denildi.fakat 5g zaten çin japonya güneykore avrupada almanyada 4 yıldır net olarak kullanılıyor.neyse 5 kuleden bahsediliyor.

1.küçük çamlıca tv radyo kulesi

2.k.ç.tv.r.k hemen yanına inşa edilecek olan trt kulesi

3.beylikdüzündeki endem tv kulkesi

4.adalara yapılacak olan kule

5.alemdağ bölgesine yapılacak olan kule

ayrıca çanakkaledeki kule inşaatı bitmek üzere o kulenin marmara bölgesi ile bağlantısı ek getirisi olacak mı onuda bilmiyorum.düşündüğünüz zaman sanki marmara bölgesi tamamen elektromanyetik bir zırh ile 4 bir yandan hapis sistemi kururluyormuş gibi bir durum ortaya çıkıyor.ben mühendis yada bilim insanı yada fizikçi asla değilim.benimki şüphe ile karışık bir senaryo hepsi bu......

saygılar.........

Osmanlı 2000
1 ay önce - Sal 16 Hzr 2020, 23:13

Paranoyak olmuşsun.

Meraklı34
1 ay önce - Sal 16 Hzr 2020, 23:40

sayın osmanlı 2000 inanmazsınız belki ben bu konuyu başka bir forum sitesinde aynı şekilde beyan ettikden 1 hafta sonra,özel bir tv kanalında k.ç.tv.r.kulesi tartışmaya açıldı.aynı benim fikirlerime benzer şeyler anlattılar.mesela neden yangın çıktı bir deney mi yaptılar falan dediler.en sonundada bu kule meselesi mahkemeye verilip hizmete açılması engellenmeli ve bunun müsebbipleri cezalandırılmalı dediler.

programın 42.dakikasında başlayıp 43.dakikasında bitiyor.

ertann
1 ay önce - Prş 18 Hzr 2020, 10:58

Dayanaksız bilgiler veriyorsunuz, o saydığınız kulelerin yapılacağı nerede yazıyor, kaynak gösterebilir misiniz? Abdurrahman Dilipak şüpheleri gerçekmiş gibi sunuyor bütün konuşmalarında.

Bu kulenin amacı fm radyo ve dijital tv yayınlarını İstanbul ve çevresine vermek. Diğer amaçları ise turistik bir tesis yapmak ve büyük çamlıcadaki verici direklerini kaldırmaktır.

Cihan3422
1 ay önce - Prş 18 Hzr 2020, 11:55

Neden dikkate alıyorsunuz ki...Ortalığı karıştırıp duruyorlar

Meraklı34
1 ay önce - Prş 18 Hzr 2020, 12:03

ertann bey bey ortalığı karıştırmıyorum.sadece böyle bir şey var onu anlatıyorum. 5 kule olayı doğru tabi proje değişmediyse bir zahmet onuda siz araştırın

cihan bey itibar meselesi değil dedik ya sadece bir şüphe idi hepsi bu.bir arkadaşım teknik başkabir forum sitesinde böyle bir şeyin kule üzerinden teknik olarak imkansız olduğunu açıklayarak anlattı.

bu yüzden bu teori konusu kapanmıştır.

saygılar.....

sayfa 226
ANA SAYFA -> İSTANBUL - Haberler ve Sohbet