Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
İstanbul Çamlıca'ya 365 metrelik yeni seyir kulesi
« önceki   123 ... 181182183184185186   sonraki »

ANA SAYFA -> İSTANBUL - Haberler ve Sohbet
cevap yaz
sayfa 182
onderta2cl

4 hafta önce - Cum 17 May 2019, 09:28

Alıntı:
Selamlar Önder Bey. Kıymetli Marmaray forumdaşım zaman zaman bu başlığı takip ettiğimden dolayı sormuş olduğunuz sorunun cevabına daha önce denk gelmiştim. Alprech rumuzlu projede çalışan forum üyesi arkadaşımızın açıklamasını aşağıda paylaşıyorum. Umarım sorunuzun cevabına ulaşmanıza yardımcı olmuşumdur.

Levent Bey çok çok teşekkür ederim. Yoğun atışma arasından güzel mesajınızı zar zor cımbızladım
Selamlarımla

Mehmet BLC
3 hafta önce - Sal 21 May 2019, 19:15

(+)

Alprech

3 hafta önce - Çrş 22 May 2019, 04:04

Avrupalılar kıskanıyor Türkler ucübe diyor.

Sosyalmedyada paylaştığım görüntülerden
Yurtdışında takip eden arkadaşlar sürekli övgüyle bahsediyor.

3. Hava limanı
Büyük çamlıca camii
Ve çamlıca radyo tv kulesini çok kıskanıyorlarmış
Yurtdışındaki gurbetçilerin sözleri bunlar

(+)

Murat Aysun
3 hafta önce - Prş 23 May 2019, 16:35

Alıntı:
3. Hava limanı
Büyük çamlıca camii
Ve çamlıca radyo tv kulesini çok kıskanıyorlarmış

Hepsini anlarım çoğunda haklısın, güzel yerlere değiniyorsunuz ama avrupa'nın kıskanma kısmı traji-komik olmuş Gezme amaçlı dahi avrupaya hiç gitmemiş, ana ülkeleri hiç görmemiş olmak lazım. Yaşam şartları, saygı, mimari, tarihi koruma, şehircilik, parklar, sanat.. vs konularında 20 yıl gerideyiz demek acımasız olmaz. Çok yolumuz var. Onlar gelişmiş ülkeleri Türkiye ise gelişmekte olan. Kıskanmak değilde onları günün birinde yakalayabilme ihtimalimizi istemiyorlar olabilir. çok daha fazla çalışıp kendimizi göstermemiz, çalışmamız, geçmemiz gerekiyor. Yarıştığımız konular bunlar olmamalı.
En büyüğü, en uzunu, en görgüsüzü değil de en çok hizmet edeni, en kalitelisi, en verimlisi, en yaratıcısı ve en işlevseli yapma konusunda çaba sarf etmeliyiz.

bu da neşesi olsun

Alprech

3 hafta önce - Cum 24 May 2019, 02:49

hayırda ne istiyorsun memleketten ne yapmasını istiyorsun?

Kusuru bakmada verginin vergisi alınan bi ülkeden çok şey bekliyorsun murat kardeşim

Dışardan gelen bir arabayı 10 bin dolara getirip 40 bin dolara kendi halkına satan bir ülkeden bahsediyorsun

Ne dediğin belli değil tarihi dokuyu bozalım mı bozmayalalım mı

Serkan Guzel
3 hafta önce - Cum 24 May 2019, 09:13

Alıntı:

Dışardan gelen bir arabayı 10 bin dolara getirip 40 bin dolara kendi halkına satan bir ülkeden bahsediyorsun

İyi de sen de seviyon mu ? Sövüyon mu ? Belli değil...

Dışarıdan gelen arabayı TL ile satın alamıyorsun. Peki nasıl alıyorsun ? Senin satın aldığın yabancı marka arabayı ithal eden firma, o aracı dolar'la alıyor. Peki ithal eden firma Dolar'ı nereden alıyor ? Tabi ki bankadan alıyor. Banka nereden alıyor ? Orijin olarak merkez bankasından alıyor. Sen araba alırken memleketin döviz kaynağını harcamış oluyorsun. Yani sonuç olarak TL verip, dolar/Euro ile yurtdışı menşeli arabayı kullanmış oluyorsun.

Hülasası; sen fiyakalı yabancı menşeli araba kullanacaksan, karşılığını da vergi olarak ödeyeceksin. 10 olur, 40 olur hiç fark etmez.

Bizim ülkemizin petrolü yok ki, araplar yada ruslar gibi gümrükleri sıfırlayalım.

İlla ki devlet bir yerlerden kaynak temin edecek. Bu araba olur, yakıt olur vs vs...

Bizim milletin bir özelliği var ! Neresi işimize gelmezse, hemen devleti o yerden eleştirmeye başlıyoruz.

Alprech

3 hafta önce - Cum 24 May 2019, 09:36

5 numaralı modül

Bu arada serkan bey siyaset konusunu çok ciddiye almıyorum bukadar açıklama yapmaya gerek yoktu

İşimi ailemi dostlarımı seviyorum gerisi çok umrumda değil bunuda böyle bil

(+)

MeteHan!
3 hafta önce - Cum 24 May 2019, 09:38

Ne zaman yukarıya monte edilecek

süleymanKS

3 hafta önce - Cum 24 May 2019, 09:44

(+)

Sadece bu fotoğrafa bakarak söyleyebilirim ki kaplama çok kalitesiz bir malzeme ile yapılıyor.

Serkan Guzel
3 hafta önce - Cum 24 May 2019, 10:03

Alıntı:
5 numaralı modül

Bu arada serkan bey siyaset konusunu çok ciddiye almıyorum bukadar açıklama yapmaya gerek yoktu

İşimi ailemi dostlarımı seviyorum gerisi çok umrumda değil bunuda böyle bil

İyi de siyaset değil ki... Yani senin bir önceki mesajına binaen verilmiş yanıt idi. Çünkü açıklama yapılmazsa, bazı hususlar bu forumda dalga dalga yalanlarla büyütülüyor. Herkes vatandaş olarak ülkeye olan sorumluluklarını bilsin ve aidiyetini güçlendirsin diye... Yani açıklama yalnızca sizin için değildi. Forumu okuyan çok sayıda forumdaş var.

Biz de bu vatanın her bir karış toprağında yaşayan bütün insanlarımızı seviyoruz. Ülkemizi seviyoruz. Bu ülkenin esenliği için herşey benim umurumdadır. Sen de bunu bil ve unutma !

sayfa 182
« önceki   123 ... 181182183184185186   sonraki »
ANA SAYFA -> İSTANBUL - Haberler ve Sohbet