Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
İstanbul Çamlıca'ya 365 metrelik yeni seyir kulesi
« önceki   123 ... 180181182 ... 195196197   sonraki »

ANA SAYFA -> İSTANBUL - Haberler ve Sohbet
cevap yaz
sayfa 181
Serkan Guzel
3 ay önce - Prş 16 May 2019, 21:14

Alıntı:
Anten A.Ş eskiden sıralama ihalesini kazanan yayıncıları temsil ediyordu, burası doğru. Ama hükmü kalmadı. Artık PTT söz sahibi. Verici tesislerin ve altyapısını PTT yapacak. O bahsettiğin linkteki PDF dosyasını tekrar oku bence.

Dostum hala aynı teraneden bahsediyorsun.

Anten A.Ş. yayıncıları temsil ediyor diyorum. Sen hala hükmü kalmadı diyorsun.

Türk Ticaret kanununa göre, Anten A.Ş. halen yürürlüktedir. Yalnızca kapsam ve sınırları değiştirilmiştir.

E işte, senin de belirttiğin gibi madde 8 'de bazı sorumluluk alanları Kule A.Ş.ye devredilmiş. Bunu anlamayacak ne var.

Bazı sorumluluk ve yetki alanlarının Kule A.Ş. ye devredilmesi, Anten A.Ş.nin varlığını sona erdirmiyor. Çünkü Anten. A.Ş. yayıncıları temsil ediyor.

Benim okumama gerek yok. Sen konuyu başından itibaren iyice özümse, bence...

Herneyse… Konumuz şu ki; Çamlıca kulesi bitene kadar bu işler kolayca halledilemez. Belki test yayınlarının 3 aydan daha uzun süre yapılması konusunda bir kararname talep edilebilir.

Osmanlı 2000
3 ay önce - Prş 16 May 2019, 21:22

Anten A.Ş açılımı: Anten Teknik Hizmetler ve Verici Tesis İşletme A.Ş

Gördüğün üzere tesis işletme hakkı kalmadı, zira PTT ye geçti bu hak. Senin dediğin gibi özel kanalları sadece kağıt üstünde temsil kaldı. Bu da ne işe yararsa artık.

Sen önceki mesajda şunu dedin: Anten a.ş. yükümlülüklerini yerine getirmeden RTÜK sıralama ihalesi açmaz"

Rtük sıralama ihalesi açmak için Anten A.Ş'nin keyfini beklemeyecek yani.

İşin özü Anten A.Ş yasal olarak hiçbir hükmü kalmadı. Özel kanalları temsil hakkına sahip bir dernek olması haricinde.

En son Osmanlı 2000 tarafından Prş 16 May 2019, 21:24 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi

LEVENT93

3 ay önce - Prş 16 May 2019, 21:23

Alıntı:
Selamlar,

Bu başlığa pek bakmadığım için kaçırmış olmam muhtemel, kusura bakılmasın.

Şu anda kulenin temelinden yukarı doğru yükselmekte olan modüller önceden makaralar ile yukarı çekilmiş olan sosyal alan modülleri gibi yukarı mı çekilecek yoksa artık vinç marifetiyle yerinde montaj mı yapılıyor. Ya da kriko ile mi yükseltiliyor?

Teşekkürler

Selamlar Önder Bey. Kıymetli Marmaray forumdaşım zaman zaman bu başlığı takip ettiğimden dolayı sormuş olduğunuz sorunun cevabına daha önce denk gelmiştim. Alprech rumuzlu projede çalışan forum üyesi arkadaşımızın açıklamasını aşağıda paylaşıyorum. Umarım sorunuzun cevabına ulaşmanıza yardımcı olmuşumdur.

Alıntı:
Geçen hafta çekmiştim artık pek çekici gelmiyor boş kaplamalar o yüzden paylaşımlarım azaldı.

Ve şuan bi 20 mt kaldıracas altına bi 20 mtre daha ekleyip öyle kaldıracas

Sonra k-6 modülü kaldırdıktan sonra k-7 modülü yerinde yapıp direk montaj yapacağız

Boş modüller yani soğuk çephe diye adlandırdığımız kaplama çabuk bitiyor

İlk modüller yaşam alanı olduğu için uzun sürüyordu bazı arkadaşlar anlamamakta direniyordu ama artık herkes herşeyi anladı

En son LEVENT93 tarafından Prş 16 May 2019, 22:16 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi

Serkan Guzel
3 ay önce - Prş 16 May 2019, 21:24

Alıntı:
Anten A.Ş açılımı: Anten Teknik Hizmetler ve Verici Tesis İşletme A.Ş

Gördüğün üzere tesis işletme hakkı kalmadı, zira PTT ye geçti bu hak. Senin dediğin gibi özel kanalları sadece kağıt üstünde temsil kaldı. Bu da ne işe yararsa artık.

Sen önceki mesajda şunu dedin: Anten a.ş. yükümlülüklerini yerine getirmeden RTÜK sıralama ihalesi açmaz"

Rtük sıralama ihalesi açmak için Anten A.Ş'nin keyfini beklemeyecek yani.

İşin özü Anten A.Ş yasal olarak hiçbir hükmü kalmadı.

Yahu inanamıyorum. Hala aynı terane...

KHK'nın değiştirilen maddelerini ekledim. Okudun. Okudun mu ? Okudun da, anlamadın, yada anlamak istemedin.

KHK'da bile Anten A.Ş.ye dair bazı hükümlerin değiştirildiğinden bahsederken, sen hala Anten A.Ş.nin hükmü kalmadığından bahsediyorsun. RTÜK'e karşı karasal yayıncıları kim temsil edecek ?

Hala da aynı şeyi söylüyorum. Anten A.Ş. yükümlülüklerini yerine getirmeden RTÜK yeni bir sıralama ihalesi açmaz. Ortada bir şirket var ama sermaye payları ödenmemiş.

RTÜK kimi muhatap alacak ? Tabiki karasal yayıncı platformunu muhatap alacak. Dolayısıyla, Anten A.Ş. ye mühlet verilecek. Süresinde yükümlülüklerini yerine getirmezse, bir sonraki aşamaya geçilecek. Bu işler öyle senin yazdığın gibi daldır - çıkar olmuyor.

Herneyse… Sana hayırlı işler bol güneşler diliyorum.

Osmanlı 2000
3 ay önce - Prş 16 May 2019, 21:37

OHAL KHK'sı sonrası Haziran 2017'de Cumhuriyet gazetesinde yayınlanan haber.

Hükümetin OHAL KHK’si ile ülke genelindeki tüm radyoların yayın hizmetlerini bir şirkete devretmesinin altından Varlık Fonu’nun yöneticisi Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın başdanışmanı Yiğit Bulut çıktı. RTÜK, Çamlıca vericilerinin işletme hakkını Bulut’un yöneticisi olduğu Varlık Fonu’nun elindeki PTT’nin yüzde 50 ortak olduğu şirkete bıraktı. Türkiye radyoculuğu PTT-EPT ortaklığı ile kurulan Kule Verici Tesisleri A.Ş’nin eline bırakıldı.

Hükümet önce OHAL KHK’si ile özel televizyon ve radyo yayın kuruluşlarının tek bir anten üzerinden yayın yapmasının koşullarını değiştirdi. Daha önce bu amaçla kurulan Anten AŞ, tamamen işlevsiz hale getirildi. Tek bir antenden yayın yapma hakkı kamuya devredildi. KHK ile şirketin hisselerinin yarısının devlete, kalan yarısının da devletin belirlediği özel bir şirkete ait olmasının önü açıldı. Televizyon yayınları uydu üzerinden yapıldığı için karasal yayın ile ilgili bu düzenleme Türkiye genelindeki 800 radyonun yayın yaşamını etkiledi.

Daha 5 hafta önce İstanbul’da kurulan Kule Verici Tesisleri İşletim ve Teknolojileri Anonim Şirketi, “medya hizmet sağlayıcılarının yayınlarının karasal verici istasyonlarından iletimini sağlamak amacıyla yayın iletim yetkisi” almak üzere RTÜK’e başvurdu. Önceki gün toplanan üst kurul, şirkete verici tesis ve işletmecisi yayın iletim yetkisini Kule AŞ’ye verdi.

Kule AŞ’nin Yönetim Kurulu Başkanı Kenan Bozgeyik, aynı zamanda PTT Genel Müdürü. Yönetim Kurulu Başkanvekili Ensar Kılıç ise Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı’nda Haberleşme Genel Müdürü olarak görev yapıyor. RTÜK’ten edinilen bilgiye göre, yönetim kurulunun diğer 3 üyesi de bakanlıkta ve PTT’de üst düzey bürokrat konumunda. PTT hisselerinin tamamı 6 Şubat’ta, Bakanlar Kurulu kararı ile Erdoğan’ın başdanışmanı Yiğit Bulut’un yöneticisi olduğu Türkiye Varlık Fonu’na devredildi.

Kule AŞ’nin diğer ortağı EPT’nin 2011’de kuruldu. Kurucuları arasında yer alan Hakan Çevikoğlu, Temmuz 2015’te şirketin tek pay sahibi oldu. Çevikoğlu ailesinin en büyük şirketi ise Ülkem AŞ. Hakan Çevikoğlu, Ülkem AŞ’nin yöneticileri arasında da yer aldı. Ülkem AŞ’ye bağlı Ülkem Elektronik Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi’nin kurucu ortakları arasında Hakan Çevikoğlu’nun yanında Verda Hosta ismi de dikkat çekti. Hakan Çevikoğlu, Hosta Gıda Sanayi AŞ’nin sahibi Vedat Hosta’nın kızı ile 2007 yılında evlendi. Çevikoğlu’nun kayınpederi Vedat Hosta’nın kardeşi Verdal Hosta FETÖ soruşturması kapsamında Ocak 2017’de tutuklandı. Edinilen bilgiye şirket, Çamlıca’daki TRT kulesi ile birlikte Türkiye’deki 800 radyonun iletimini sağlayarak büyüyecek. Kule ve tüm teçhizatı radyolara yıllık olarak kiralayacak. Kule üzerinden hangi radyonun yayın yapabileceğinin, hangisinin yapamayacağına da “tekel” olarak kendisi karar verecek.

Serkan Guzel
3 ay önce - Prş 16 May 2019, 21:43

Cumhuriyetin haberleştirdiği çarpık ve ideoloji kokan metni okursan işte böyle kafan karışır.

Yayın iletim yetkisi Kule A.Ş.ye devredildi.

Peki karasal yayıncıların platformu olan Anten A.Ş.; yayıncılık faaliyetlerini yürütürken kime karşı sorumlu ?

Osmanlı 2000
3 ay önce - Prş 16 May 2019, 22:01

Tesis kurma işletme ve analog-sayısal verici kurma yetkisi Kule A.Ş nin yani PTT. Anten A.Ş değil artık.

Serkan Guzel
3 ay önce - Prş 16 May 2019, 22:10

Alıntı:
Tesis kurma işletme ve analog-sayısal verici kurma yetkisi Kule A.Ş nin yani PTT. Anten A.Ş değil artık.

Dostum, ben sana Anten A.Ş. yayıncıları temsil ediyor diyorum.

Sen hala Kule A.Ş.nin kapsam ve yetki alanından bahsediyorsun !?

Anten A.Ş.nin kapsamı daraltıldı ama hala yürürlükte olan bir kuruluştur. Yayıncılık faaliyetleri yönünden bir platform gibi işlev görecek olup, RTÜK'e karşı sorumludur.

Eğer Anten A.Ş. ticaret kanununa göre sorumluluklarını yerine getirmezse, önce mühlet verilir. Süre dolduktan sonra da, şirketin feshine karar verilir. Ancak şu an ortada böyle bir durum yok.

Rtük yeni bir sıralama ihalesi ilanına çıkacak. Sonrasında sürecin nasıl işlediğini ise, yürürlükteki mevzuatlar çerçevesinde hep birlikte yaşayarak göreceğiz.

Osmanlı 2000
3 ay önce - Prş 16 May 2019, 22:30

Önceki mesajında ne demiştin. RTÜK sıralama ihalesini, Anten A.Ş yükümlülüklerini yerine getirmeden yapamaz demiştin. Ben bunu izah etmeye çalıştım. Nihayet anladın. RTÜK'ün, Anten A.Ş nin keyfine bakmayacağını.

Serkan Guzel
3 ay önce - Prş 16 May 2019, 22:40

Alıntı:
Önceki mesajında ne demiştin. RTÜK sıralama ihalesini, Anten A.Ş yükümlülüklerini yerine getirmeden yapamaz demiştin. Ben bunu izah etmeye çalıştım. Nihayet anladın. RTÜK'ün, Anten A.Ş nin keyfine bakmayacağını.

Evet. Hala da aynı şeyi söylüyorum.

Peki sen ne yazmıştın. RTÜK Anten A.Ş.nin keyfini mi bekleyecek dedin.

Bende dedim ki; bu işler öyle daldır - çıkar olmuyor.

Yani süreç yaşanması gerekecek dedim.

Keyfine bakmayacak ama senin dediğin gibi de, karasal sayısal yayınlar, ihalesi yapılmış ve lisanslar dağıtılmış olarak hemen başlayamayacak.

Belki test yayınlarının süresinin uzatılması için KHK ile bir formül bulunmaya filan çalışılır.

Şimdi umarım sen anlamışsındır. Yada Nirvana'ya ulaşmışsındır.

Şurda iki saattir, aynı şeyleri yaza yaza kaçıncı baskı yaptım, saymam lazım.

Herneyse… Burada asıl meselenin özü; Çamlıca kulesinin bitmesi ile sayısal karasal yayınların başlaması arasında bir bağlantı yoktur. Rtük halledebilseydi, ihaleyi yapıp, karasal yayınları en azından Ankara'da başlatabilirdi. Hem de Ankara'nın başkent olması hasebiyle, çok ta güzel olurdu.

Hülasası; şu çamlıca kulesinin bitmesiyle, sayısal karasal yayınlar arasında bir bağ kurmayı bırakın artık.

sayfa 181
« önceki   123 ... 180181182 ... 195196197   sonraki »
ANA SAYFA -> İSTANBUL - Haberler ve Sohbet