Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
İstanbul Çamlıca'ya 365 metrelik yeni seyir kulesi
« önceki   123 ... 179180181 ... 195196197   sonraki »

ANA SAYFA -> İSTANBUL - Haberler ve Sohbet
cevap yaz
sayfa 180
Serkan Guzel
3 ay önce - Çrş 15 May 2019, 10:58

Alıntı:
İstanbul demek, Türkiye'nin 4 de 1'i demek.

Belli başlı büyük şehirler haricinde, diğer illerdeki mevcut verici antenleri sayısal sisteme dönüşecek.

İstanbul Çamlıca kulesi tamamlanınca, İstanbul'da sayısal yayınlar başlar. Diğer iller zamanla yayına başlar.

Önceki mesajları okumdan yazmışsınız.

RTÜK ihale açmadan ve tv kuruluşları yayın lisansı almadan sayısal karasal yayınlar başlayamaz.

Kule bitince başlayacak diye sizin belirttiğiniz şey; analog karasal yayın lisansı olan tv kuruluşları, test yayını yapabilecekler, sadece... Test yayınlarının da süresi bellidir. En fazla 3 ay test yayını yapabilirler. Yani RTÜK sıralama ihalesi açıp, tv kuruluşlarına yayın lisanslarını vermezse, sayısal karasal yayınlar başlamaz, baş-la-ya-maz. Başlayan test yayınları da 3 ay sonra kapatılmak zorunda kalınır. çünkü test yayınları sürelidir.

Ayrıca; İstanbul 16 milyonluk bir şehirdir. Türkiye'nin 4'te biri değil, 5'te biridir.

Yani, "İstanbul en kalabalık şehirdir. Dolayısıyla sayısal karasal yayınlar en önce İstanbul için gereklidir. Türkiye'nin diğer şehirleri ikinci planda ele alınır." gibi yaklaşım doğru değildir.

Hasılı kelam; her durumda RTÜK'ün sıralama ihalesi açması ve tamamlamasını bekleyeceğiz. Yoksa sayısal karasal yayın beklemeyin. Gözünüz kulağınız RTÜK'te olsun.

Osmanlı 2000
3 ay önce - Prş 16 May 2019, 01:03

Kule bitmeden sıralama ihalesi yapılır zaten. Bunu bilmek zor değil.

Serkan Guzel
3 ay önce - Prş 16 May 2019, 01:32

Hayret bi şey...

O kadar yazdık çizdik hala anlamamışsın.

RTÜK'ün elini kolunu bağlayan mı var ?

Yani RTÜK kendini çamlıca kulesine mi endeksledi ki, sıralama ihalesi için kulenin bitmesini beklesin.

Eğer sıralama ihalesi için kulenin bitmesi bekleniyorsa, kulenin teknik teçhizatı çoktan bitti. Ki, kulenin makyajı bittiğinde bile, sıralama ihalesinin yapılmadığını göreceğiz. Neden mi ? Anten a.ş. yükümlülüklerini yerine getirmeden RTÜK sıralama ihalesi açmaz. Anten a.ş.nin yükümlülükleri için önceki sayfaları okuyun.

onderta2cl

3 ay önce - Prş 16 May 2019, 11:08

Selamlar,

Bu başlığa pek bakmadığım için kaçırmış olmam muhtemel, kusura bakılmasın.

Şu anda kulenin temelinden yukarı doğru yükselmekte olan modüller önceden makaralar ile yukarı çekilmiş olan sosyal alan modülleri gibi yukarı mı çekilecek yoksa artık vinç marifetiyle yerinde montaj mı yapılıyor. Ya da kriko ile mi yükseltiliyor?

Teşekkürler

Osmanlı 2000
3 ay önce - Prş 16 May 2019, 19:46

Alıntı:
Eğer sıralama ihalesi için kulenin bitmesi bekleniyorsa, kulenin teknik teçhizatı çoktan bitti. Ki, kulenin makyajı bittiğinde bile, sıralama ihalesinin yapılmadığını göreceğiz. Neden mi ? Anten a.ş. yükümlülüklerini yerine getirmeden RTÜK sıralama ihalesi açmaz. Anten a.ş.nin yükümlülükleri için önceki sayfaları okuyun.

Anten A.Ş diye birşey kalmadı. Vericileri PTT üstlendi.

Serkan Guzel
3 ay önce - Prş 16 May 2019, 19:57

Anten A.Ş. diye bir kuruluş var.

Anten A.Ş. ; en son iptal edilen sıralama ihalesini kazanmış olan, karasal sayısal yayıncı şirketleri halen temsil etmektedir.

Osmanlı 2000
3 ay önce - Prş 16 May 2019, 20:37

Şubat 2017'de Bakanlar Kurulu’nun çıkardığı OHAL KHK’si ile Anten AŞ işlevsiz hale getirildi. Tek antenden yayın yapma hakkı kamuya (PTT) devredildi.

Serkan Guzel
3 ay önce - Prş 16 May 2019, 20:54

Dostum PTT'ye bağlı Kule A.Ş. nin sorumluluk alanını buradan okuyabilirsin ;
http://iftv.org/Content/files/Sunum/Murat%20Kuran.pdf

Anten A.Ş. halen en son sırlama ihalesini kazanan yayıncıları temsil etmektedir.

Anten A.Ş. yükümlülüklerini yerine getirmeden RTÜK yeni bir ihale açmaz. Sen en iyisi geçmiş mesajları dikkatilice oku.

Serkan Guzel
3 ay önce - Prş 16 May 2019, 21:10

2017'de çıkan KHK ile Anten A.Ş.nin ise, yetki kapsam ve sınırları için şu çerçeve içine çekiliyor.

ANTEN A.Ş.'YE DAİR DÜZENLEMELER

MADDE 7 - 15/2/2011 tarihli ve 6112 sayılı Radyo ve Televizyonların Kuruluş ve Yayın Hizmetleri Hakkında Kanunun 3 üncü maddesinin birinci fıkrasının (dd) bendinde yer alan "kuran ve işleten" ibaresi "kuran ve/veya işleten" şeklinde değiştirilmiştir.

MADDE 8 - 6112 sayılı Kanunun 26 ncı maddesinin sekizinci fıkrasının birinci ve ikinci cümleleri aşağıdaki şekilde değiştirilmiş, üçüncü cümlesi yürürlükten kaldırılmış ve beşinci cümlesine "Üst Kuruldan karasal yayın lisansı almış" ibaresinden sonra gelmek üzere "veya bu Kanunun geçici 4 üncü maddesinin birinci fıkrası uyarınca yayınlarına devam eden" ibaresi eklenmiştir.
"Özel medya hizmet sağlayıcı kuruluşlar, Üst Kurulca kendilerine tahsis edilen televizyon kanalı, multipleks kapasitesi ile radyo frekanslarından yapacakları yayınlarını, tek bir verici tesis ve işletim şirketince kurulan ve/veya işletilen radyo ve televizyon verici tesislerinden yapmak zorundadır. Sermayesinin en az yarısı kamuya ait olmak üzere kurulan veya iştirak edilen verici tesis ve işletim şirketinin uyması gereken şartlar Üst Kurulca belirlenir ve şartları yerine getiren tek bir verici tesis ve işletim şirketine yayın iletim yetkisi verilir."

MADDE 9 - 6112 sayılı Kanunun geçici 4 üncü maddesinin yedinci fıkrası yürürlükten kaldırılmıştır.

Hülasası; Anten A.Ş. sıralama ihalesini kazanan paydaş şirketlerce kurulduğu için halen yürürlüktedir.

RTÜK yeniden sıralama ihalesi açtığında, bu yayıncılar kendi kapsam ve sınırları içinde yayınlarını karasal ortamdan yapmaya devam edeceklerdir.

RTÜK, Anten A.Ş.ye yerine getirmesi gereken yükümlüklerine dair bir karar almıştı. Sermaye oluşumu vs. İşte Anten A.Ş. yükümlülüklerini yerine getirmeden RTÜK yeni bir ihale açmayacak sanırım. Ya da Anten A.Ş. feshi istenecek.

Herneyse… Konumuz şu ki; Çamlıca kulesi bitene kadar bu işler kolayca halledilemez. Belki test yayınlarının 3 aydan daha uzun süre yapılması konusunda bir kararname talep edilebilir.

En son Serkan Guzel tarafından Prş 16 May 2019, 21:11 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi

Osmanlı 2000
3 ay önce - Prş 16 May 2019, 21:10

Alıntı:
Dostum PTT'ye bağlı Kule A.Ş. nin sorumluluk alanını buradan okuyabilirsin ;
http://iftv.org/Content/files/Sunum/Murat%20Kuran.pdf

Anten A.Ş. halen en son sırlama ihalesini kazanan yayıncıları temsil etmektedir.

Anten A.Ş. yükümlülüklerini yerine getirmeden RTÜK yeni bir ihale açmaz. Sen en iyisi geçmiş mesajları dikkatilice oku.

Anten A.Ş eskiden sıralama ihalesini kazanan yayıncıları temsil ediyordu, burası doğru. Ama hükmü kalmadı. Artık PTT söz sahibi. Verici tesislerin ve altyapısını PTT yapacak. O bahsettiğin linkteki PDF dosyasını tekrar oku bence.

Madde 8'e bakarsan: "Özel medya hizmet sağlayıcı kuruluşlar, Üst Kurulca kendilerine tahsis edilen televizyon kanalı, multipleks kapasitesi ile radyo frekanslarından yapacakları yayınlarını, tek bir verici tesis ve işletim şirketince kurulan ve/veya işletilen radyo ve televizyon verici tesislerinden yapmak zorundadır. Sermayesinin en az yarısı kamuya ait olmak üzere kurulan veya iştirak edilen verici tesis ve işletim şirketinin uyması gereken şartlar Üst Kurulca belirlenir ve şartları yerine getiren tek bir verici tesis ve işletim şirketine yayın iletim yetkisi verilir." diyerek PTT'yi kastediyor.

sayfa 180
« önceki   123 ... 179180181 ... 195196197   sonraki »
ANA SAYFA -> İSTANBUL - Haberler ve Sohbet