Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Ati
15 yıl önce - Cmt 18 Hzr 2005, 21:19
Güneydoğu Anadolu'da Operasyon ve Hollanda´nin bakis acisi


Alıntı:
Güneydoğu Anadolu'da Operasyon

Erzincan,Tunceli ve Van'da 21 terörist ölü olarak ele geçirildi.


Erzincan, Tunceli ve Van illeri kırsalında gerçekleştirilen operasyonlarda dünden bu yana 21 terörist ölü ele geçirildi. 3 terörist de sağ olarak yakalandı.
Jandarma Genel Komutanlığı Genel Sekreterliği'nden yapılan açıklamaya göre, Erzincan ve Tunceli kırsalında yürütülen operasyonda dün bir grup teröristle karşılaşıldı.

Teröristler, yapılan "teslim ol" çağrılarına ateşle karşılık verdi.

Çıkan silahlı çatışmada, aralarında örgütün üst düzey yöneticilerinin de yer aldığı 17 terörist ölü, 3 terörist de sağ olarak ele geçirildi.

Teröristlerle birlikte 17 adet silah, bu silahlara ait çok sayıda fişek ve şarjör, 4 kilo C-4 tipi patlayıcı, 2 adet tuzaklanmış mutfak tüpü, dizüstü bilgisayar, 10 adet cep telefonu ile örgütsel döküman bulundu.

Van'ın Gürpınar ve Başkale ilçeleri arasındaki kırsal alanda güvenlik güçlerince sürdürülen operasyonda da 2 terörist ölü ele geçirildi. Böylece, yörede güvenlik güçlerince dün başlatılan operasyonda ölü ele geçirilen terörist sayısı 4'e çıktı.

http://www.trt.com.tr/wwwtrt/hdevam.aspx?hid=125543&k=1


Hollanda Teletekst´inde ise bu (ya da buna benzer) olayda sozu gecen
teroristlerin adi ya isyancilar ya da PKK (Kurdistan Isci Partisi) uyeleri olarak
dile getirilmis.


Alttaki haberin ozeti:
Turk ordusu Dogu´da 17 solcu isyanciyi olu olarak ele gecirdi. Isyancilar
yasadisi Mao´cu Komunist Partisi uyesiydiler.

Dogu´nun baska bir ilinde ise Kurdistan Isci Partisi (PKK) uyesi 2 kisi
olduruldu.tc-volkan

15 yıl önce - Cmt 18 Hzr 2005, 23:24

90 lı yıllardada yapılan operasyonları ''kendi halkını katlediyor'' başlıkları yüzünden daha önce verilmesi tahüt edilen araç,gereç kasıtlı olarak geciktirildiğinden yüzlerce askererimiz yabancı basının,parlementerlerin halk dediği ppklı teroritler tarafından epeyi sıkıntılı günler yaşandı.
Körfez harekatından sonrada himayemize aldığımız,her türden hizmeti sunduğumuz mültecilerede işkence,insanlıkdışı uygulamalarda bulunduğumuzu yabancı basından takip etmiştik.


Hande05
15 yıl önce - Pzr 19 Hzr 2005, 03:29

Belki Maocu Komunist degil Mahocu demek istemislerdir canim

Abdi
15 yıl önce - Pzr 19 Hzr 2005, 11:59

Oldur oldur bitmiyor, koku kazilamayan hastalik gibi. Bu isin kaynagina dokunmadikca, TSK daha cok idman yapar orada, olan da Mehmetcige ve bicare analarina olur.

tc-volkan

15 yıl önce - Pts 20 Hzr 2005, 22:47

Sorun aslında basın değil basını yönlendiren terörü ve teröristi koruma politikalarında.
Çelişki gibi görülsede 11 eylül saldırılarından sonra teröre ve teröriste aman vermiyeceklerini ifade edenler bu gün ifadelerinin aksine fiillerin altına imza atıyor.
Bunun yanında yine basında ele alınan başka konularda mevcut.Bir yanda soykırım çamuru,azınlık tuzağı,insan hakları ihlalleri,ekonomik müdahaleler,kıbrıs uyuşmazlığı gibi birçok konu.


01Hakan01
15 yıl önce - Sal 21 Hzr 2005, 11:34

Alıntı:
Oldur oldur bitmiyor, koku kazilamayan hastalik gibi. Bu isin kaynagina dokunmadikca, TSK daha cok idman yapar orada, olan da Mehmetcige ve bicare analarina olur


Biz bu isleri bilmiyoruz gercekten.Bu konudada AB standartlarina uymamiz en iyisi aslinda.Iskandinavlar 80 li yillara kadar azinliklari bedava saglik hizmeti veriyorum diye kandirarak sterilize etmistir cogunu...

Tabii bu BM sözlesmesine göre bir soykirim ama onlar hala düyada demokrasinin en iyi uygulandigi yerler diye biliniyorlar. Iste avrupali olmak bu ve bizler böyle yapamiyacagimiza göre,hic bir zaman Avrupalinin bu medeniyet seviyesine ulasamiyacagiz..ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET