Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Berktuğ
site denetçisi

4 yıl önce - Cmt 10 Ekm 2015, 20:52
Bursa Mudanya - Haberler ve Sohbet


BÜYÜKŞEHİR’DEN MUDANYA’YA HİZMET YAĞMURU
Alıntı:
- Bursa’yı daha yaşanabilir ve sağlıklı bir kent haline getirme hedefiyle çalışmalarına hızla devam eden Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Büyükşehir Belediyesi tarafından Mudanya’ya kazandırılan BUSKİ Mudanya Şube Müdürlüğü, 112 Acil Servis İstasyonu ve Altıntaş futbol sahasının açılışlarını gerçekleştirdi, Altıntaş Hizmet Binası’nın temeline de ilk harcı attı.
- Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe; “Bursa’nın yıldızı hizmetlerimizle parlıyor. Marka şehirlerle güçlü bir Türkiye’yi oluşturuyoruz” dedi.
- Başkan Altepe: “Mudanya’da daha yapacak çok işimiz var.”


Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Büyükşehir Belediyesi tarafından Mudanya’ya kazandırılan BUSKİ Mudanya Şube Müdürlüğü, 112 Acil Servis İstasyonu ve Altıntaş futbol sahasının açılışlarını gerçekleştirdi, Altıntaş Hizmet Binası’nın temeline de ilk harcı attı.

Büyükşehir Belediyesi, Bursa’yı daha yaşanabilir ve daha sağlıklı hale getirmek amacıyla sürdürülen çalışmalar kapsamında ilçelerdeki hizmetlerine aralıksız devam ediyor. Büyükşehir Belediyesi tarafından Bursa’nın incisi Mudanya’ya kazandırılan BUSKİ Mudanya Şube Müdürlüğü, 112 Acil Servis İstasyonu ve Altıntaş futbol sahasının açılışları ile Altıntaş Hizmet Binası’nın temel atma töreni de Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe’nin katılımıyla gerçekleştirildi.

Büyükşehir’in hizmetleri tüm ilçelerde
Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, törenlerde yaptığı açıklamalarda, Büyükşehir Belediyesi’nin hizmetleriyle Bursa’nın tüm ilçelerini buluşturduğunu vurguladı. Bursa’ya hizmetin kendisi için bir onur olduğunu ifade eden Başkan Altepe, “Türkiye, hızla gelişiyor ve kalkınıyor. Vatandaşlarımızın güvene ve istikrara değer verdiğini biliyoruz. Bursa’da Büyükşehir Belediyesi olarak halkımızın ihtiyaçlarına cevap veriyoruz. Gelişim ve kalkınma devam edecek, bu ülkede Türk Bayrağı dalgalanmaya devam edecek. Dünyanın en hızlı kalkınan kentleri arasında Bursa 4. sırada yer aldı. Yaşam kalitesi açısından binlerce kent arasında 48. sırada yer alan Bursa, Türkiye’de de en hızlı kalkınan kentlerde ilk sırada… Türkiye, dünyaya örnek oluyor, olmaya da devam edecek” diye konuştu.

Mudanya’ya BUSKİ hizmet binası
Başkan Altepe, Bursa’ya duyduğu sevgiyi hizmetleriyle gösterdiğine dikkati çekerek, “Bursa’da doğal güzelliklerinden tarihine dek her alanda gelişme için yerel yönetimler yoğun şekilde çalışıyor. Altyapıda ise Bursa’nın gözbebeği olan BUSKİ’nin bir hizmet binasını da Mudanya’ya kazandırmanın mutluluğunu yaşıyoruz” dedi.
Mudanya BUSKİ hizmet binasının özelliklerini anlatan Başkan Altepe, “Bir su şehri olan Bursa’nın su yönetimi hem şehrimizin sağlığı hem de diğer şehirlere örnekliği bakımında kusursuz olmalı. Bu hassasiyetle Büyükşehir Belediyesi BUSKİ Genel Müdürlüğü, şehrimizin her geçen gün artan nüfusuna paralel olarak artan içme, kullanma ve endüstriyel su ihtiyaçlarını karşılamak için doğru ve yerinde stratejiler uygulayarak Bursa’nın su yönetiminde üzerine düşen sorumlulukları layıkıyla yerine getiriyor. Göreve geldiğimizden bu yana içme suyu hatları, kanalizasyon ve yağmursuyu hatlarında önemli yatırımlar gerçekleştirildi. Bursa’nın hemen bütün derelerinde temizlik çalışması yapıldı, yeni su depoları devreye alındı, yeni tesislerin çalışmaları devam ediyor. Kısacası sağlıklı bir çevre ve sağlıklı bir yaşam hedefiyle yeni arıtma tesislerini hizmete almaya hazırlanıyoruz. BUSKİ’nin Mudanya’daki önemli bir boşluğu dolduracak olan hizmet binası ise 400 metrekare taban alan üzerinde toplam 1200 metrekare inşaat alanıyla 3 katta hizmet verecektir” şeklinde konuştu.
Başkan Altepe, konuşmasının ardından BUSKİ Genel Müdürü İsmail Hakkı Çetinavcı, Büyükşehir Belediyesi ve BUSKİ bürokratlarıyla birlikte açılışını yaptıkları hizmet binasını gezdi.‘Önce insan, önce sağlık’
Başkan Altepe, daha sonra Bursa İl Sağlık Müdürlüğü işbirliğiyle yapılan ‘Bursa Büyükşehir Belediyesi Mudanya 112 Acil Servis İstasyonu’nun açılışını gerçekleştirdi. Bursa’nın sağlıkta da örnek olduğuna işaret eden Başkan Altepe, “Sağlıklı Kentler Birliği’nin kurucusu da olan Bursa’yı sağlıklı bir geleceğe taşıma hedefindeyiz. ‘Önce insan, önce sağlık’ fikriyle çalışmalarımıza yön veriyoruz. Bursa’nın yıldızı hizmetlerimizle parlıyor. Marka şehirlerle güçlü bir Türkiye’yi oluşturuyoruz. Mudanya’da daha yapacak çok işimiz var. Büyükşehir Belediyesi tarafından Bursa’da 112 acil servis istasyonlarının 9.’sunu Mudanya’ya kazandırdık” diye konuştu.
Başkan Altepe, sağlıklı ve huzurlu kent Bursa’nın ihtiyaçlarında diğer kurum ve kuruluşlarla koordineli çalışıldığına da değinirken; törene katılan AK Parti Bursa Milletvekili İsmet Su, hizmetleriyle ilçelere de değer katan Başkan Altepe’yi tebrik etti. Bursa İl Sağlık Müdürü Özcan Akan ise Büyükşehir Belediyesi ile yapılan protokol kapsamında acil sağlık hizmetleri istasyonlarından 9.’sunun Mudanya’da yapıldığını belirtti. Bu istasyonların sayısını 20’ye çıkararak tüm ilçelerin sağlık sorunlarına çözüm olmayı hedeflediklerini anlatan Akan, Başkan Altepe’ye desteklerinden ötürü teşekkür etti. Mudanya 112 acil servis istasyonu, 120 metrekare tek katlı betonarme yapıdan oluşuyor. İstasyonda, kapalı ambulans otoparkı ve dinlenme alanları bulunuyor. Çevre düzenlemesiyle birlikte 240 günde tamamlanan istasyon, Mudanyalılardan da tam not aldı.

Video:Başkan Altepe, Altıntaş’ın yanında
Başkan Altepe, Mudanya’daki hizmet yağmuru törenlerinin son durağında Altıntaş’ta vatandaşlarla bir araya geldi. Mudanya’nın Altıntaş Mahallesi’nde inşa edilen hizmet binasının temeline ilk harcı atan Başkan Altepe, daha sonra da Altıntaş Futbol Sahası’nın açılışını gerçekleştirdi. Protokol üyeleriyle birlikte açılış kurdelesini kesen Başkan Altepe, futbol sahasının ilk penaltı atışını da yaptı.
Altıntaş Mahallesi Muhtarı Hüseyin Bayram, mahallenin beklentilerine kulak veren Başkan Altepe’ye desteklerinden dolayı teşekkür etti. Altıntaş Mahallesi sakinleri de yoğun ilgiyle karşıladıkları Başkan Altepe’ye teşekkür ederek, uzun yıllardır yapılması beklenen futbol sahası ve hizmet binasının kendilerini çok sevindirdiğini dile getirdi. Altıntaş Futbol Sahası, 3000 metrekare sentetik çim yüzeyden oluşuyor. Saha çevresine korkuluk imalatları da yapılarak halkın hizmetine sunuldu. Altıntaş Hizmet Binası da 550 metrekare taban alanına projelendirildi. Binada 215 metrekare kapalı alan, 300 metrekare açık düğün salonu ve çok amaçlı salon yer alıyor. Mutfak ve gelin odası gibi 150 metrekarelik düğün salonu ek ünitelerinin de bulunacağı binada ayrıca muhtarlık ve sağlık merkezi alanları da yer alacak.

Kaynak: http://www.bursa.bel.tr/buyuksehir-den-mudanya-ya ...ber/20519/

Hizmet binaları Mudanya'ya hayırlı olsun.


Berktuğ
site denetçisi

4 yıl önce - Sal 09 Şub 2016, 17:58

MUDANYA, BÜYÜKŞEHİR İLE MEHMET AKİF ERSOY CAMİİ’NE KAVUŞUYOR
Alıntı:
- Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin katkılarıyla Mudanya’ya kazandırılacak olan Mehmet Akif Ersoy Camii’nin temeli, Ömerbey Mahallesi’nde dualarla atıldı.
- Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, “Mudanya’nın uzun yıllardır beklentisi olan ve önemli bir boşluğu dolduracak Mehmet Akif Ersoy Camii, ilçeye kazandırılacak güzel bir hizmet. Allah’ın evini inşa etmek herkese nasip olmaz. Bu eserleri kente kazandırmak bizlere nasip oldu” dedi.
- Başkan Altepe: “Bursa, örnek olacak. Mudanya’nın da eksiklerini gidermek görevimizdir. Büyükşehir Belediyesi olarak her zaman Mudanya’ya desteklerimizi sürdüreceğiz.”


Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından Mudanya’nın Ömerbey Mahallesi’ne kazandırılacak olan Mehmet Akif Ersoy Camii’nin temeli dualarla atıldı.

Bursa’yı geleceğe taşıyan hizmetleriyle dikkati çeken Büyükşehir Belediyesi katkılarıyla Mudanya’ya kazandırılacak Mehmet Akif Ersoy Camii’nin temeli atıldı. Caminin temeline ilk harcı dualarla atan Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Mudanya’da ihtiyaç duyulan önemli bir hizmetin gerçekleştirildiğini söyledi.
Büyükşehir Belediyesi’nin her zaman Mudanya’nın yanında olduğunu anlatan Başkan Altepe, “Mudanya’nın uzun yıllardır beklentisi olan ve önemli bir boşluğu dolduracak Mehmet Akif Ersoy Camii, ilçeye kazandırılacak güzel bir hizmet. Allah’ın evini inşa etmek herkese nasip olmaz. Bu eserleri kente kazandırmak bizlere nasip oldu” dedi.
Başkan Altepe, Bursa’nın önemli değerleri bünyesinde barındırdığını ifade ederek, “Ülkemize sahip çıkalım. Nimetlerimiz bol, bizde her türlü güzellik var. Bursa, değerleriyle olduğu gibi eserleriyle de örnek olacak. Altyapısından üstyapısına kadar her alanda Mudanya’nın da eksiklerini gidermek görevimizdir. Bursa arkanızda, Büyükşehir Belediyesi olarak her zaman Mudanya’nın arkasındayız, desteklerimizi sürdüreceğiz. Mudanya’nın ihtiyacı olan bu güzel hizmeti de en hızlı şekilde bitirelim istiyoruz” diye konuştu. Başkan Altepe, camiinin yapılması için yoğun emek veren ancak önceki gün vefat eden Mudanya Mehmet Akif Ersoy Camii Derneği Başkanı Hacı Nafiz Efeoğlu’nu da saygıyla ve rahmetle andı.Video:Başkan Altepe’ye destek teşekkürü
Mudanya Müftüsü Mehmet Soylu ise camilerin önemine işaret ettiği konuşmasında, “Camiler nefes aldığımız ibadethanelerimiz, ülkelerin tapusudur. Büyükşehir Belediyesi’nin katkılarıyla Mudanya’ya kazandırılacak olan Mehmet Akif Ersoy Camii, yaklaşık 4 dönüm arsa üzerinde olacak. Büyükşehir Belediyesi tarafından caminin taban alanına 750 metreküp beton dökülecek. İbadethanenin yanı sıra camide kütüphane ve derslik olarak düzenlenecek alanlar da olacak. Bir bölümünde çocuklara Kur’an kursu eğitimi verilebilecek. Caminin yanındaki alana da ‘Hafızlık Kız Yatılı Kuran Kursu’ yapılacak” şeklinde konuştu.
Soylu, yaklaşık 1200 kişiye hizmet verecek olan camiye destek olan Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe’ye teşekkür etti. Mudanya Kaymakamı Orhan Çiftçi de merhum Hacı Nafiz Efeoğlu’nun camiye çok emeğinin geçtiğini hatırlattı. Çiftçi, günden güne büyüyüp gelişen Mudanya’da nüfusun da giderek arttığını belirterek ilçeye hizmetleriyle büyük destek olan Başkan Altepe’ye teşekkür etti. İstanbul Haseki Eğitim Merkezi Müdürü Osman Eğin’in Kur’an tilavetiyle duygusal anlar yaşanan programda, konuşmaların ardından caminin temeli de dualarla atıldı. Bursa İl Müftüsü Prof. Dr. Mehmet Emin Ay’ın duasının ardından Başkan Altepe, protokol üyeleriyle birlikte Mehmet Akif Ersoy Camii’nin temeline ilk harcı attı.

Kaynak: http://www.bursa.bel.tr/mudanya--buyuksehir-ile-m ...ber/21242/

Hayırlı uğurlu olsun.Berktuğ
site denetçisi

4 yıl önce - Çrş 20 Nis 2016, 20:48

Mudanya ilçesi, Halitpaşa Caddesi cephe sağlıklaştırma inşaatı ihalesine çıkılmış. Hayırlı olsun.

İhale Kayıt Numarası: 2016/85934
Tarihi ve saati: 21.04.2016 - 11:00

Kaynak: http://www.bursa.bel.tr/ihale/ihale_ek.php?id=661


Berktuğ
site denetçisi

2 yıl önce - Çrş 02 Ağu 2017, 19:44

GÜZELYALI’YA 40 DÖNÜMLÜK MESİRE ALANI
Alıntı:
- BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ TARAFINDAN MUDANYA GÜZELYALI’YA KAZANDIRILAN 40 DÖNÜMLÜK MESİRE ALANI, BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI RECEP ALTEPE TARAFINDAN HİZMETE AÇILDI.
- AYNI ANDA GÖYNÜKLÜ-GÜZELYALI ARASINDA ASFALTLANAN 5 KİLOMETRELİK KARAYOLUNU DA HİZMETE AÇAN BAŞKAN ALTEPE, BÜTÜNŞEHİR UYGULAMASIYLA BİRLİKTE SON 3 YILDA SADECE MUDANYA’YA YAPTIKLARI YATIRIMLARIN TOPLAMININ 234 MİLYON TL’Yİ AŞTIĞINI SÖYLEDİ.


Büyükşehir Belediyesi tarafından Mudanya Güzelyalı’ya kazandırılan 40 dönümlük mesire alanı, Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe tarafından hizmete açıldı. Aynı anda Göynüklü –Güzelyalı arasında asfaltlanan 5 kilometrelik karayolunu da hizmete açan Başkan Altepe, Bütünşehir uygulamasıyla birlikte son 3 yılda sadece Mudanya’ya yaptıkları yatırımların toplamının 234 milyon TL’yi aştığını söyledi.

Göynüklü – Güzelyalı Yolu üzerinde yer alan ve yaklaşık 40 dönümlük alanı bulunan çamlık bölge, Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından piknik alanına dönüştürüldü. 50 adet piknik masası, halı saha, kafeterya, büfe, bay ve bayan mescitler, tuvaletler ve otoparkın bulunduğu piknik alanının açılışı, Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe ve Mudanya Kaymakamı Faik Oktay Sözer tarafından yapıldı.
Vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği açılışta konuşan Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Mudanya’ya son 3 yılda 234 milyon TL’yi aşkın yatırım yaptıklarını hatırlattı. Sadece altyapı için 86 milyon TL harcadıklarını, bu alanda 26 milyon TL’lik yatırımların da inşa aşamasında olduğunu belirten Başkan Altepe, sahil düzenleme çalışmalarını da anlattı.
Bursa’nın incisi Mudanya’yı her alanda kalkındırmayı hedeflediklerini söyleyen Başkan Altepe, Hasan Paşa, Tahir Ağa, Mütareke Binası gibi tarihi ve kültürel mirasın da ayağa kaldırıldığını, ilçenin köylere kadar mahalle konaklarıyla, insana ve cemiyetlere hitap eden hizmet alanlarıyla donatıldığını söyledi.Video:Güzelyalı’ya 4 milyon TL’lik yatırım
Güzelyalı Mesire Alanı’nın da bu çalışmalardan biri olduğunu kaydeden Başkan Altepe, “Burada spor alanlarından mescitlere, kafeteryalardan piknik alanlarının oluşturulmasına kadar güzel bir düzenleme oldu, bölgeye yakıştı. Teşrifatıyla birlikte yaklaşık 1 milyon 700 bin TL’ye mal oldu. Bursa’da hizmete aldığımız eser sayısı 3000’i geçti. Mudanya ve Güzelyalı için ne yapsak az. Bursa’mıza hayırlı uğurlu olsun” dedi.
Başkan Altepe, Güzelyalı mesire alanı ile eşdeğer olarak Göynüklü-Güzelyalı arasında bulunan ve asfaltlama çalışmaları Büyükşehir Belediyesi tarafından tamamlanan 5 kilometrelik karayolunu da hizmete açtı. Yolun yaklaşık 2 milyon 300 bin TL’ye mal olduğunu belirten Başkan Altepe, toplam 4 milyon TL’lik yatırımın Güzelyalı halkıyla buluştuğunu ifade etti.
Mudanya Kaymakamı Faik Oktay Sözer ise Mudanya halkının mesire alanına ihtiyacı olduğunu belirterek, yapılan yatırımlar nedeniyle Başkan Altepe’ye teşekkür etti.
Konuşmaların ardından piknik alanı ile karayolunun açılış kurdelesini, Başkan Altepe ile Kaymakam Sözer birlikte kesti.

Kaynak: http://www.bursa.bel.tr/guzelyali-ya-40-donumluk- ...ber/24370/

Hayırlı uğurlu olsun.Berktuğ
site denetçisi

7 ay önce - Cum 29 Ksm 2019, 21:49

MUDANYA’NIN KALBİNDE BÜYÜK DÖNÜŞÜM
Alıntı:
Mudanya’daki parklanma sorununun çözümü için proje hazırlıklarına başlayan Bursa Büyükşehir Belediyesi, ilçe merkezindeki stadyumu başka bir yere taşıyıp, bu alana yer altına iki katlı otopark, üst kısma ise ayrıcalıklı bir yaşam alanı kazandıracak.Bursa’nın sahile açılan en önemli kapısı olan ve özellikle hafta sonlarında tatilcilerin akını ile trafiğin kilitlenme noktasında geldiği Mudanya’da otopark yetersizliği en önemli konu olarak öne çıkarken, Büyükşehir Belediyesi soruna köklü çözüm üretmek için harekete geçti. Mudanya’nın kalbi olan Halitpaşa Mahallesi’nde bulunan ve görüntüsüyle ilçeye yakışmayan stadyumun bulunduğu alanın yer altı otoparkı ve ayrıcalıklı bir yaşam alanı olarak ilçeye kazandırılması için proje çalışmalarına başlandı. Proje kapsamında merkez dışındaki bir alana modern bir stadyumun yapılması öngörülürken, merkezdeki stadyumun bulunduğu 12 bin metrekarelik alana da yer altına 2 katlı ve yaklaşık 800 araç kapasiteli otopark yapılması öngörülüyor. Yer üstünde hiçbir yapılaşmaya müsaade etmeyecek olan Büyükşehir Belediyesi, bu alanı vatandaşlar için dinlenme alanları, yürüyüş yolları, koşu parkuru ve peyzaj düzenlemeleri ile ayrıcalıklı bir yaşan alanına dönüştürecek.

Video:Bakanla görüşeceğiz
Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, Mudanya’nın trafik sorununu çözecek ve aynı zamanda ilçeye değer katacak projeyi, geçtiğimiz gün yaptığı basın toplantısında gündeme getirmişti. Gençlik ve Spor Bakanlığı’ndan sağlanan 85 milyon liralık kaynak ile merkez ve ilçelerde spor yatırımlarının hız kazanacağını ifade eden Başkan Aktaş, Bakan Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu’nu Bursa’da bir kez daha ağırlayacaklarını ve gündemlerinden birinin de Mudanya Stadyumu olacağını söyledi. Spor Bakanlığı’ndan destek isteyecekleri yeni projelerinin olacağını hatırlatan Başkan Aktaş, “Mudanya merkezinde ciddi bir otopark ihtiyacı var. Yine merkezde çok kötü bir futbol sahası var. Bu konu seçim taahhütlerimizden bir tanesiydi. Futbol sahasının şehrin dışına çıkarılıp, yenilenmesi, oranın da katlı otopark ve meydan düzenlemesiyle alakalı özel bir projemiz olacak. Bu da Bakanlıktan sağlayacağımız kaynakla takip ettiğimiz projelerden biri” dedi.

Kaynak: https://www.bursa.bel.tr/mudanyanin-kalbinde-buyu ...aber/28332

Hayırlı uğurlu olsun.


ozgurfantastik
7 ay önce - Cmt 30 Ksm 2019, 01:17

Mudanyanın trafik sorunu girişinde, burası mudanyanın sonu artıkANA SAYFA -> BURSA - Haberler ve Sohbet