Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 2
orhan kahraman 54
3 yıl önce - Cmt 10 Ekm 2015, 11:03

kocaeli bizden tabiki çok tecrübeli kulüp süper ligde yıllarca oynadı 2 kupa kazandı ama son yıllarda oynadığımız maçlarda hep üstünlüğü sağlayan biz olduk şimdi bakıyorum da marmara derbileri de kalmadı bir bursa eskişehir derbisi kaldı ama passolig çıktığından beri de 2 takım taraftarından maçlara ilgi çok az

ilker5454

3 yıl önce - Cmt 10 Ekm 2015, 11:05

Tatangalardan bir video Yani bizden ben de içindeyim o müthiş kalabalığın

Bu da Hodrimeydandan bir video En sevdiğim Kocaeli bestelerinden birisi

ads 1940
3 yıl önce - Cmt 10 Ekm 2015, 11:10

Alıntı:
oo ads memleket takımı her zaman birinci sıradadır benim için. Sakaryasporluluğumdan taviz vermem herkes bilir zaten

Üye olduğun tarihten bu yana Sakarya ile fener karşı karşıya gelmemiş hele aralarında bi maç yapsınlar görürüz o zaman seni yada dünkü kararda Trabzonun yerinde Sakarya olsaydı memleketini mi fenerini mi savunurdun onu da görürdük neyse Kocaeli de bizim kardeş külübümüzdür en kısa zamanda maç yapmaları dileğiyle.

En son ads 1940 tarafından Cmt 10 Ekm 2015, 11:10 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi

orhan kahraman 54
3 yıl önce - Cmt 10 Ekm 2015, 11:10

seviyorum seni bestesi 5 1 lik kocaeli maçına giderken çark caddesinde coşkuyla söylemiştik sanki içimize doğmuştu maç öncesi coşkumuz hat safhadaydı ligin ilk yarısındaki maçı kocaeli 2 0 almıştı rövanşta biz 5 1 almıştık

furkansiner

3 yıl önce - Cmt 10 Ekm 2015, 11:11

Benimde körfezin en sevdiğim bestesi

Bu da bizim

ilker5454

3 yıl önce - Cmt 10 Ekm 2015, 11:12

Alıntı:

Üye olduğun tarihten bu yana Sakarya ile fener karşı karşıya gelmemiş hele aralarında bi maç yapsınlar görürüz o zaman seni yada dünkü kararda Trabzonun yerinde Sakarya olsaydı memleketini mi fenerini mi savunurdun onu da görürdük neyse Kocaeli de bizim kardeş külübümüzdür en kısa zamanda maç yapmaları dileğiyle.

üye olmam ile alakası yok ki 2 sene olmuş nerdeyse herkes beni tanıyo ne olduğumu

Ayrıca sakaryaspor fenerbahçe maçına da gittim kendi evimizde maratonda tatangaların içindeydim

ilker5454

3 yıl önce - Cmt 10 Ekm 2015, 11:22

Trenden atladığım gün aşırı kalabalıktı Kendi videom

emrahozsahin
3 yıl önce - Cmt 10 Ekm 2015, 12:56

Sakarya il olmadan evvel Adapazarı Kocaeli'ye bağlıyken de bu rekabetler amatör seviyede yaşanırmış 1930 lu yıllardan bu yana. Fakat asıl gerilim 1970 li yıllarda Trabzonspor'un ilk Süper Lig'e çıktığı dönemde oldu. Sakaryaspor ve Trabzonspor şampiyonluğa oynarken biz Sakaryaspor'u 4-0 yenip Trabzonspor'a 1-0 yenilip Trabzonspor'un Süper Lig'e çıkmasından sonra Sakaryalılar bize düşmanlık beslemiş ve sizin yüzünüzden çıkamadık diye her maç gerilimle geçmeye başlamış ve bugünlere gelinmiş. 2003'te ilk Sakarya deplasmanına gittim o günden bu yana oynanan bütün maçlarda da yer aldım.

Biz 92 ile 2003 arasında aralıksız süper ligde oynarken Sakaryaspor 2.ligdeydi. Deprem sebebiyle biz lige katılırken Sakarya ligden çekilme hakkını kullandı ve o sezon biz çok borca girdik. ilk yarıyı hep deplasmanda oynadık ve 9 puan topladık 2. yarıda transferlerle birlikte müthiş bir şekilde ligde kaldık ancak akabinde ekonomik kriz ve borcumuz katlandı sonra küme düştük ve borcumu çığ gibi büyüdü. Eğer süper ligde olduğumuz dönemde Sakaryaspor'da ligde olsaydı ezeli rekabette durum çok daha farklı olurdu. Bu süre zarfında Sakaryaspor sadece 1 yıl süper ligde yer aldı, çıktıkları 97 sezonuydu sanırım bizde 2-3 oyuncu kiralık vermiştik, özden öngün, doğan falan onların katkılarıyla çıkmışlardı. Şuan böyle birşey olması bile ne kadar kızdırır bir düşnünü Biz en iyi dönemimizde Sakarya ile karşılaşamadık pek. Biz 2.ligdeyken Sakaryaspor ile hep kötü dönemlerimizde karşılaştık. Onun için ezeli rekabette önümüze geçtiler. 5-1 olayında ise kadromuzda yer alan futbolcuların hepsi adeta bir taraftar gibiydi. Bu sebeple 4-1 'in anlamını biliyorlardı. Bir nevi amatör bir ruhla bir taraftar gibi davrandılar. Sonradan herkes yapılmasaydı dedi ama o an bir taraftar gibi düşünüp bu hareketi yaptılar.

ilker5454

3 yıl önce - Cmt 10 Ekm 2015, 13:01

4 1 bitseydi belki daha az hatırlanacaktı şimdi daha çok hatırlanıyor bunu düşünemediler. Bize de sağlam malzeme çıktı.
Tabi kocaelispor ile sakaryaspor tarihi karşılaştırılmaz bence de. Kocaeli bariz üstün. Birebir maçlarda üstünüz ama taraftar olarak da üstünüz

Komşuyuz düşmanız hatta iç içeyiz. Rekabet süper aramızda.

emrahozsahin
3 yıl önce - Cmt 10 Ekm 2015, 13:13

Taraftar olarak üstün olduğunuz pek söylenemez iki takımın yaptığı maçlarda deplasmanda biz her zaman çok gelen taraf olduk sizin stadınızın merkezde olması yıllar boyunca büyük avantaj sağladı. kortej yaparak maça gidilmesi insanları havaya sokuyordu. ancak bizim şehrin çarpık yerleşimi aşırı göç alması gibi etkenlerle yinede bu kadar dezavantaja rağmen çok iyiyiz. Yeni stadlar yapılıyor gerçi ama yine sakaryanın stadı pek şehir dışı sayılmaz nüfus yoğunluğunun bulunduğu bölgeye 3 km mesafede. Bizimki ise şehir merkezine 10 km olduğu gibi d100'e de 2.5 km mesafede bir yerde. Yine büyük dezavantaja sahip olacağız stad konusunda.

sayfa 2
« önceki   123 ... 101112   sonraki »
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET