Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 1
furkansiner

3 yıl önce - Cmt 10 Ekm 2015, 10:38
Sakaryaspor-Kocaelispor rekabeti

KOCAELİSPOR – SAKARYASPOR

Renklerine kadar aynı olan Marmara’nın iki komşu şehri… Birbirlerinden hiç haz etmezler ama birisi olmadan diğeri de olmaz. Birbirlerine üstün gelme mücadelesinin yanı sıra, TATANGALAR ve HODRİ MEYDAN gruplarının çekişmesi bu rekabeti öne çıkarıyor. 1966’da önce Sakaryaspor, 1967’de de Kocaelispor kuruldu. Rekabet, 1973/74 sezonunda Sakarya’nın 1-0’lık üstünlüğüyle biten 2. Lig mücadelesiyle başladı. Aralarında oynanan 36 maçın 14’ünü Sakarya, 12’sini Kocaeli kazanmış, 10 maçta da eşitlik bozulamamış. Kocaeli’nin 50 golüne Sakarya 52 golle karşılık vermiş. En gollü maçları Kocaeli’nin fırtına gibi estiği 1991-92 sezonunda oynanmış (Kocaelispor 6-2 Sakaryaspor). Ayrıca bu maç Kocaelispor’un en farklı galibiyeti özelliğini de taşır.

Sakaryaspor’un en farklı galibiyeti ise, 2010-11 sezonunda aralarında oynan son maça denk gelmiştir (Sakaryaspor 5-1 Kocaelispor). Maçı ilginç kılan olay ise Kocaelisporlu Gökhan Bozkaya’nın maç 4-1 devam ederken kendi kalesine bilerek gol atmasıydı. Nedeni de Sakaryaspor taraftarının maç 4-1 iken Kocaeli plakasını işaret eden tezahüratta bulunmasıydı. Bu maç rekabetteki son maçları oldu. Kocaelispor, iki kez Türkiye Kupası’nı kazanırken (1997, 2002) Sakaryaspor kupayı bir kez müzesine götürmüş (1988). Borçlar ve şehrin önde gelenlerinin sahipsiz bırakması sonucu iki kulüp de zor durumda.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------
Bu video her şeyi anlatıyor.

Sakarya tribünlerinde enteresan tezahüratlar yapılmasına vesile olan rekabet.

nasıl bıraktın o mübarek sakalı?
nasıl vurdun amerikayı?
usame baba sıkıyorsa.
sakarya'yı bombalasana!

kocaeli manyak misin?
kac kez koyduk anlamadin!
usame'ye cagri yaptin,
bu kadar mi aciz kaldin?

------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Ben ne yazık ki bu derbi (marmara derbisini ) hiç stadyumdan izleyemedim inş bu iki takımda eski günlerine döner ve yeni stadyumlarda bu iki süper takımın mücadelelerini izleriz

En son furkansiner tarafından Cmt 10 Ekm 2015, 11:13 tarihinde değiştirildi, toplamda 4 kere değiştirildi

orhan kahraman 54
3 yıl önce - Cmt 10 Ekm 2015, 10:44

ooo bu başlık süper bir başlık bu derby anlatılmaz yaşanır furkan ama bu derby malesef mazilerin tozlu raflarında kalacak gibi malum durumlar belli biz kocaelispora göre biraz daha şanslıyız diyelim hem 3. ligdeyiz hemde transfer etme sorunumuz yok rahatız ama onlar amatöre düşmelerinin yanında transferi açmalarının malesef ki imkansız gibi bir şey dünya kadar borçları var transferi açmak için bizde bu sorunlar olmadığı için üst liglere çıkma şansımız hep var bu imkanla ...

senin bu derbyi izleyememen de senin adına büyük şansızlık

ads 1940
3 yıl önce - Cmt 10 Ekm 2015, 10:48

Kocaelililerin söyledikleri bi usame tezahüratı vardı Bin Ladin öldürüldükten sonra söylenmez oldu galiba

furkansiner

3 yıl önce - Cmt 10 Ekm 2015, 10:51

Abi ligde olmaz kupada elbet karşılarız inş. iki takımda birbirini çok özledi

ilker5454

3 yıl önce - Cmt 10 Ekm 2015, 10:51

vayy efsane başlık açmışsın furkan abi

Bu derbiyi tribünden izlemen lazımdı ama. Hele ki içerde 5-1 yendiğimiz maçı.

Kocaeli şu anda bizden daha kötü durumda amatördeler. Keşke hep aynı ligde hep süper ligde oynasak beraber. Sürekli derbi olsa.

ads 1940
3 yıl önce - Cmt 10 Ekm 2015, 10:54

Alıntı:
Hele ki içerde 5-1 yendiğimiz maçı.

Sen ne ara sakaryasporlu oldun koyu fenerli?

ilker5454

3 yıl önce - Cmt 10 Ekm 2015, 10:56

Alıntı:
Sen ne ara sakaryasporlu oldun koyu fenerli?

oo ads memleket takımı her zaman birinci sıradadır benim için. Sakaryasporluluğumdan taviz vermem herkes bilir zaten

Ogün4161

3 yıl önce - Cmt 10 Ekm 2015, 10:56

Alıntı:
Şimdi iki kulüp de 3. Lig’de yok olmama mücadelesi veriyor.

Haber eski galiba biz 2 sezondur amatör ligteyiz

orhan kahraman 54
3 yıl önce - Cmt 10 Ekm 2015, 10:59

furkan bir tek kupada karşılaşma şansımız kaldı oda çok zor ihtimal kocaeli bu sene kupada oynadı mı bilmiyorum 5 1 lik maçta benim el kameram vardı bol bol video çekerdim o maça da kameramla maçtan 1 2 saat önce stada girip çekim yapmıştım en az 3 4 saat video çektim maçta attığımız en az 3 4 golü yakalamıştım maçtaki ambiyans inanılmazdı o videoları dailymotiona atmıştım o zaman ama az önce baktım yok hatta ben 2 3 sene sezon boyunca evimizdeki bütün maçlara getiriyordum stada ...

çekim yapıp daily de paylaştım 500 video çekip paylaşmışımdır her video 3 5 dakikadan aşağı değil ne kadar maç siz hesaplayın kameram duruyor gerçe taş gibi ama en son kocaeli maçından sonraki sezonlar daha stada getirmedim çekmedim maçlarda artık zaten ufak foto makinaları çıktı cep telefonları zaten var kocaman kamera taşıma işini bıraktım...

ilker5454

3 yıl önce - Cmt 10 Ekm 2015, 11:00

kulüp olarak kocaelispor tarihi daha başarılı
Yetiştirdiği sporcular olarak sakarya çok daha başarılı
taraftarı olarak da tatangalar daha iyi bence

Tatangalar

(+)

sayfa 1
123 ... 101112   sonraki »
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET